bugün

506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanununun 5 inci maddesine göre işin niteliği ve yürütümü bakımından işyerine bağlı bulunan, hizmet akdine istinaden sigortalı çalıştırılan yerler işyeri kabul edilir. Dinlenme, çocuk emzirme, yemek, uyku, yıkanma, muayene ve bakım, beden veya meslek eğitimi yerleri, avlu ve büro gibi diğer bölümler ve araçlar da işyerinden sayılır.
2008'in ilk 5 ayında açılan her 100 tanesine karşın 54 tanesinin kapandığı yerlerdir. bu kapitalist ekonomi için anormal bir durumdur. büyüme oranının küçüldüğünün ve küçük esnafın yerle bir olacağının göstergesidir.
evimizden, en çok sevdiğimiz diğer yerlerden daha fazla süre bulunmak zorunda olduğumuz, sıkıyosa olma yerdir.
samimiyetin resmen kisve olduğu yer. iki üç dört beş yüzlülük müessesesi. birbirine sürekli ayar veren insanların doluştuğu, ve yüksek egoların en tavan olduğu ve aslında çalışılan yer olmayan yer. staj için gelenlere sevinilen yer ki kalsalar çok üzülürler, ben de onlar için üzülürüm.
24 saatin en verimli saatlerini geçirmek zorunda kalınan, sabah gidilen akşam eve dönmek için can atılan, saatlerin geri sayıldığı yer.
bazen tam tersi de olabilir.
kulağınıza kulaklık vb alet edevat takmadığınız, insanla uğraşmadığınız, kimsenin size ne yapmanız gerektiğini diretmediği, robot değil insan olduğunuzun anlaşıldığı, meslektaşlarınızı aileniz kadar sevdiğiniz, birlikte organizasyonlara bile katılabildiğiniz, aldığınız maaşın da emeğinizin karşılığı ile denk düşüyor ise o zaman vazgeçilmeziniz olabilir.

ömrünüzü öyle ya da böyle geçirdiğiniz mekan. gönül ister ki bu işsizlikte burun kıvırma lüksünü göstermediğimiz yerlerde çalışmak. belki bir gün. (bkz: ütopya)
eğer, yönetim tarafında keyifle çalışılmasına izin verilmiyorsa çalışan açısından toplama kampı anlamına gelen yer.
şu an lanet ettiğim yer, sanki sadece çalışmak üzere programlanmışız gibi davranılıyor iş yerinde, iş yerlerinde. adamın annesi, babası hastalanıyor ama patron (bey!) izin vermiyor iş saatleri içinde çıksın gitsin yardıma, desteğe ve bu da iş yeri disiplini olarak getiriliyor iş yerlerinde.
sınırları içerisinde iş bulunan mekan.
aslı "işyeri" olması gerekirken, ayrı yazılmış. yanlıştır. belirteyim.
berbat insanlarla doludur.
pozitif olmanın yolları;

http://www.cnnturk.com/fo...f-olmanin-18-yolu?page=13
bazen cezaevi ile farkını düşünüyorum, sonra allah düşürmesin diyorum. tabi ikisinede.
normal hayatta yanyana bile durmak istemeyeceğiniz kepaze tiplere hanım, bey deyip mecburen iletişim kurmanızı gerektiren boktan yer.
her türlü puştluğun döndüğü yerdir. kimseye kışt demeden saatini doldurup gitmek en temizi yoksa adamı katil yaparlar.
demin bir iş arkadaşımdan 30 sayfalık bir rapordan 3 takım çoğaltmasını rica ettim. sağ olsun fotokopileri çekip getirdi. baktım 3 takımdan bir tanesi biraz daha kalın. sordum " bir tanesi diğer ikisine göre neden daha kalın?" "diğer iki takımı arkalı önlü çektim" dedi. ben de teşekkür ettim. daha fazla sorgulamadım. Sanırım bana kendi işini kendin yapsan senin için daha iyi olur mesajı verdi.
Survivor ünlüler gönüllerin şehir versiyonu. Burada her şey gerçek. Sahte olan tek şey gülümseme. O da küçümsemeyi gizlemek için.