bugün

işten kovulmak gibi bir durumla karşı karşıya kalmamak için yapılmaması gereken davranışlar bütünüdür.

iş hayatında ne olursa olsun işi tehlikeye atmamak gerekir. Yeri geldiğinde götünü yiyim ayağına yatmak gerekir. ama kesinlikle yapılmaması gereken başlıca davranışlar şu şekilde sıralanabilir.

1 - patronu ve iş arkadaşlarını hiç bir sosyal ortamdan (facebook, twitter vb.) eklemeyin. çünkü iş kitleyebiliyorlar.
2 - telefon numaranızı iş arkadaşlarınıza vermeyin iş için olur olmadık zamanda ararlar.
3 - bir iş olduğunda göze girmek için ben bunu biliyom, ben yaparım, daha önce çok yaptım vb. şekilde sazan gibi atlamamak gerekir. çünkü devamında bu tür işler hep size kitlenecektir.
4 - hakkınızı arayın. hafta sonları ve resmi tatil günleri çalışmayın. eğer çalışıyorsanız mesai ücretinizi alın.
5 - sakın ama sakın eve iş getirmeyin.

şeklinde öneriler daha da arttırılabilir.
patrona tavır yapmamak. başta gelir bir kere.
patrona aşık olmayın. sonrası üzücü olabilir.
işe erkenden gitmek asla yapılmamalıdır. hele bir de küresel abd şirketlerindense.(shell ve coca cola gibi)
mideli olmamak.zira etrafınızda ki dönen dolapları görüp midenizin bulanmaması sabır işi.
servisi olan bir iş tercih edilmelidir. zira hergün metrobüs ile işe gidip gelmek işkence gibi bi hal almaya başlıyor.
müdürün göte parmak atıp, ehe ehe diye sırıtmak. *
Her işi uzerinize almayin.iyi niyetli olmayin.

Bi bakmissiniz 3 kisilik is yapiyorsunuz enayi gibi.yansin elin sirketi sonduren itfaiyenin hortumunu diyin.
Göze batmayan
Havalı olmayan
Kıskandırmayan
Hakkını arayan iş arkadaşıyla fazla yakın olmayan.
Yeni baslanan bir işte fazlasiyla para vermek yerine Kar payi vermek.

Luzumsuz yatirim yapmak.

Faturalandirilmayan kazanci banka hesabina atmak.

Hic tanimadiklarina birilerinin selamini goturmeden rusvet vermeye kalkmak.
biliyorum deyip her şeye atlamak. böyle olunca öğrenmeye de kapalı oluyorsunuz. iş veren zaten köküne kadar bilen adamı aramıyor, geliştirecek adam arıyor. birde iş önünüze gelince bıdı bıdı yapmayacaksın .
Kimseyi övme kimseye kendini küçültme. Tevazu kelimesini unut.
OFiSTE SEKS YAPMAYIN. PATRONUN KARISIYLA HiÇ YAPMAYIN AMK.
dedikodu ve iş arkadaşına sarkıntılık, kesinlikle karşınıza çıkar yükselemezsiniz.
dedikodu yapmayın bak çok ciddiyim inanılmaz bir hızla yayılıyor ve size dönüşü genellikle hesaplaşma babında oluyor kaldı ki söylediğinizle hesaplaşsanız neyse ! sizden çıkan laf öyle bir hal alıyor ki kurduğunuz cümleyle duyduğunuz arasında dağlar kadar fark oluyor.
Kısa süre içerisinde birbiriyle samimiyet kuran insanlar, genellikle samimiyetlerinin ardından kanlı Bıçaklı olurlar, insanları iyice tanımadan kesinlikle samimiyet kurmayın, sözünüzü esirgemeyin , tamam dedikçe tamam demenizi bekleyecek olan kişi sayısı artacaktır, iş arkadaşlarınızla sohbet etmekten çekinmeyin , her sohbet içinde dedikoduyu barındırmak zorunda değildir , ortak sıkıntılarınız olan insanlarla konuşmak rahatlatıcı olabiliyor , amirlerinize kesinlikle yalakalık yapmayın, o amir gün gelir sizi tanımaz , mesafe Her zaman en güçlü silahtır , mesafeli davranın. Insanları denemenin en kolay yolu yardım istemektir , yardım isteyin ve karşınızdakinin gerçek yüzünü görmek için amir olmasını beklemeyin, iş yerinin Düzenlediği toplu davetlere katılın, sizi Yabani sanmasınlar , iş aşklarına kesinlikle yaklaşmayın, genelde kısa soluklu olur ve adınız artık x kişisinin eski sevgilisi olarak anılır, maaşınızı 3.kişilerle paylaşmayın, maaşınızdan rahatsız olacak birileri sürekli vardır , bilmiyorsanız biliyormuş gibi davranmayın, bilmemek kesinlikle ayıp değildir, her iş yerinin prosedürlerinde farklılık olabilir,son olarak da kendiniz dışında biri gibi davranmayın, zamanla olduğunuz gibi görünmeye başlayacaksınız zaten.
Mailleri yazdıktan sonra kontrol etmeden göndermeyin. Rezil rüsva olabilirsiniz yoksa.

Sırrınızı kimseye vermeyin.

Arkadaş canlısı olabilirsiniz ama kimseye fazla güvenmeyin.

Belgeleme önemlidir. Sonradan problem olabilecek şeylere dair belgeler varsa mutlaka belgeleyin.

Dedikodu yapmayın diyeceğim ama yapılıyor illaki. Abartmayın yeter *
astlarınıza karşı enseye şaplak göte parmak samimiyetlere girmeyin.
işleri yaptıramazsınız.
yarın sağda solda sizi taşak muhabbetlerinin baş aktörü yapar.
izin almak. Yıllık izinleriniz hariç gerçekten hiç almayın arkadaşlar. Çok hastaysanız eğer ölün fakat izin almayın. Malesef ki işveren veya bir küçük sizden kıdemli olan izin almanızdan nefret eder, ilk fırsatta postalanacaklar listesine zirveden giriş yaparsınız. Ha bi de izin aldığınızda koca gün arkanızdan konuşurlar. Evet insafsız, evet kalpsizler...
güncel Önemli Başlıklar