bugün

trajik ve komedik* bir hadisedir.hayatım boyunca bir defa karşılaştım böyle bir hadiseyle, bir defa daha asla karşılaşmak istemem.niyaz ederim.
bir örnekle kafamızda canlandıracak olursak:

doldurduğu iş başvurusu formunu dikkatsizlikten yırtan ve yanlış anlaşılan bir arkadaşla patronum arasında arbede çıkmıştı, söz konusu arkadaş başvuruyu doldurduğu kalemi patronumun göbeğine saplamış, patronum da adli tıptan "bana kalem batırdılar" şeklinde bir rapor almıştı.işte ülkemin iş hayatı.
japonlarla yapılan görüşmenin olumsuz bitmesi sonucunda başımıza gelebilecek olaydır.*
ikram edecek bir şey bulamayan işyeri sahibinin başvuru sahibini eli boş göndermemek için en azından dayak yedirerek yollama hadisesidir. Çok yufka yüreklidir bunlar.

(bkz: yufka yürekli patronlar)
(bkz: tecrübeli yakın dövüş uzmanı aranıyor)
(bkz: allah akil fikir versin)
geçen günlerde yaşanmış bir hadisedir. maltepe carrefour'a iş başvurusunda bulunmak için giden bir şahıs ile güvenlik şefi arasında nedeni belirsiz bir sebep yüzünden tartışma çıkmış ve iş başvurusuna gelen şahıs dayak yemiştir.
- eveeet on sene sonra kendinizi nerede görüyorsunuz açıklayın biraz
+ sizin yerinizz..çooootaaaakkkk!!! *
- arkadaşım birisi de adam gibi bir cevap versin be! hep aynı kendine güvenli pozu atmaya çalşımalar falan manyak ettiniz beni
(bkz: grup mülakatta kavga çıkarmak)
- işe girersem bu bacakları her gün görebilecek miyim? ehe ehe..
+ ahmet bey, atın şu adamı dışarı.. ilana 'askerliği yeni yapmış' ifadesini koymamamız gerekiyormuş..
cüneyt arkın filminde kötü adam figüranlığı için başvurmuş adamın işgörüşmesinde başına gelecek olan olaydır.
+şimdi şartlarda anlaşırsak neden olmasın..
-anlaşırız tabi.şartlarımı sayıyorum.yemek,ssk,prim,yol,kontür,karı,3 ay tatil iz...
+hüseyin sopamı getir!
buyrun
- merhaba..ben iş başvurusunda bulunmuştum da..biz sizi arariz demiştiniz...
- evet
- aramayinca korktum başiniza bişey geldi sandim.herşey yolunda mi?
- yolunda..yolunda
- oh..oh..yarin gelip başliim o zaman ben
- hah..hah.hah..hasstir
firmanın eleman şartlarını karşılamayan ama buna rağmen işe başvuran kişinin başına gelebilecek hadise.
(bkz: mazlum)

(bkz: mazlum u getirin bana)