bugün

yapmacıktır.
bilgisayar kullanımında nasılsın diye sorulduğuna şahit oldum.
vat? görmeden nasıl bileceksin paşa? demiştim.
ama paşa demedim tabi, heheje.
Alıp götüne sokmak için deseydin, işi alamazdın ama o zat hak ettiği cevabı alırdı.
Yeni mezun insana sorduğu soru kaç aydır ne yaptın ?

sanki sen o yoldan geçmedin ?
iki kriterim vardır.

sakalımı sinek kaydı kesmem.
kılık kıyafet serbestliği yoksa kafadan elerim.

sırf bunlardan birine sorun çıkartan bir iş yeri vardı. ben sizi ararım dedim ve bir daha da dönmedim.

genelde kasıntı görüşmelerdir.
torpil gereken gorusmelerdir. malesef.

ben gastronomi ve mutfak sanatlarından yeni mezun olmus biri olarak bugun ankara da hiltona iş gorusmesine gittim. komsumuz ise bir elcilik de sef o gonderdi. adam beni asagidan baska bir ustayi gondererek aldirtti. niye bu meslek cart curt soruları. sonra bana aslın da çok eleman acıgım var ama bana isi bilen lazim dedi. lan o bu beni ise almazsa ben isi nasil ogrencem. neyse tabi dogru siz de haklisiniz felan dedim. sen yine de bi form doldur ama öncelığim degilsin dedi. dedim tamam eyvallah. formu doldururken baban ne is yapiyor dedi. babam da burda bir çıraklık egtim merkezin de müdür. tum ustalik kalfalik belgeleri, is sagligi guvenligi zimbirtilari babamdan geciyor. kisacasi kismen imza muhabbetleri icin babama ihtiyaclari var. baban bana ustalik belgesi verir mi dedi. suan tam hatirlayamiyorum ama yüzumde yavsak bir guluş olmamıstır umarım. eger sigortasiniz yetiyorsa direk veriyorlar ama yetmezse mecbur kursa gidiyorsunuz dedim. iste yok ben sana telefonumu veriyim bilmem ne. dicektim is vermeyene belge vermiyoruz. neyse tamam ben babama bir soleyim dedim. bana is vermeyen adam evime yakın is aramaya basladi. lan ölür müsün öldürür müsün. burda bir pastane zincirinin sahibi sefimizin halasının oğluymuş. onu aradi etti. bir de bana diyor ki sakın bunu rüsvet olarak algılama. kahkayı basıcam ama arada tanıdik var yapamiyorum. yok canim hic algilar miyim gibi birsey zirvaladim. beni asagidan baska bir ustayla aldirtan adam gonderirken asagi kapiya kadar gecirdi.

simdi buna gerek var miydi. alsaydin iste mis gibi ki mecbur da degilsin. olabilir alma eyvallah. yoneticisin mutfagini dusunmek zorundasin. belli ki is bilmeyenle ugrascak vaktin de yok. madem ise almiyorsun ne diye belge istiyorsun.
yine bir gun is gorusmesi maceramla karsinizdayim yazarlar.

bugun jw marriotta is gorusmesine gittim. neymis efendim beni insan kaynaklarina soleyeceklermis sonra insan kaynaklari beni cagircakmis tekrar form doldurcakmisim tekrar benimle gorusceklermis sonra mail atcaklarmis bana mailde test varmis onu cozecekmisim en yuksek puani alani ise aliyolarmis. mite giriyoruz sanki.

mutfakta patates soyucam alt tarafi.
koronavirüs nedeniyle hemen hepsi iptal edilmiş.
bazı kurumsal firmalar hariç çoğunun amatör bir çizgide gerçekleştiği mülakatlar.
özeti: biz sizi daha sonra sikeriz.
Biz size daha sonra döneriz. Yersen.
Çok heyecanlı geçer benim için. Gerçi ben normalde de heyecanlı biriyimdir.
biz size daha sonra döneriz denilen birçok yerden dönüş almam sadece benim şansım olmaz herahalde.
yüzlerce işe alım görüşmesi yaptıktan sonra artık sadece gözlerine ve duruşuna bakıyorum. kurduğu cümlelerin düzgün olmasına ve iş konusundaki potansiyeline dikkat ediyorum. tecrübe falan umrumda değil.
öyle ik çalışanı var ki insanı çileden çıkarır. ben artık şunu anladım öz geçmişin istediğin kadar sağlam olsun daima müdürlerin bir tanıdığı işe girer.
işsiz kaldığım dönemde call Center gibi dandik işe başvuru yapmıştım

(6 sene önce falan) kadın öyle saçma sorular soruyor ki sanırsın CIA ajanı alıyorlar ise..
fazla kalifiye olduğunuzu belli etmeyin kaçar gider diye kabul etmiyorlar. yeni mezun eleman mal olmalı bunlara göre.
Kamyonla gereksiz sorunun sorulduğu mülakatlar.
ik nın kurduğu oyun alanıdır, kuralına göre oynamanız beklenir
güncel Önemli Başlıklar