bugün

türk insanının ikiyüzlülüğüdür.

çaylaktım bir süredir. maden kazası zamanı yazamadım buralarda. ama gördüm ki çifte standartçılık, götü başı ayrı oynamacılık almış başını gitmiş.

işçi zaten ölüydü burada. sokakta görüldü mü millet kaçardı, otobüse bindi mi millet burnunu tıkardı, eliyle yelpaze yapardı. bir yere girdi mi bi çay içmeye kalkıp gidenler olurdu...

bu dünya düzeninde klasik bir gerçektir.

maden sahipleri niye tonla para harcasınlar 300-400 madenci kurtulacak diye?
ikamesi kolay adam bunlar, elini sallasan ellisi..

sen milyon dolarlık iş yapacaksın, tutup bir de yaşam odası neyin kuracaksın.
tam teçhizatlısı 100.000 dolardan başlıyormuş.
2 saatte onlar gibi tonla adam bulabilecekken niye sırtlasın o mali külfeti patronlar?

ühüü soma işçileri diye ağlaşan kızlar,
o işçilerden biri ''merhaba'' dese, ''höst amele parçası'' diye tersleyip gönderirdiniz. zengin değiller ya, genç, güzel olan sizlere yakışmazdı.

sırf babasının hesapları bozulmasın diye akp'ye oy verip, seçim günü twitter'dan reklam edenler şimdi ağlıyorlar soma diye. ühüü çocuklar yetim kaldı diye, çok da amınızın, sikinizin kılındaydı ya aq. adam gibi çıkıp oy verdiğiniz vekillere hesap sordunuz mu?
kardeşim sen bu önergeleri niye reddettin, niye iş yerlerini sıkıcı denetleyemedin? dediniz mi?

zaten 2 gün sürdü o profil karartmalar falan, sonra gene yenilen pasta böreği paylaşma sefası başladı.

işçi zaten ölüydü lan.
şimdi hakkaten ölmüş neye yarar?
bugün normalde içeri almadıkları avm de somada ölen o işçiler için etkinlik düzenleyenleri görünce samimi olmadığını gördüğüm olay. alayınız tiyatrocusunuz amk.
'' işçiyi siklemeyip işçi öldüğünde üzülüyormuş gibi yapmak '' şeklinde değiştirilmesi gereken başlık.
(bkz: gerçekler acıdır insanı acıtır)
cihangir koministinin yaptığı hede. sokakta çalışan bi işçiye selam vermeye erinen tipler bunlar.
Unutma evlat. Devletler bile çıkar ilişkisine çalışırlar. Varsa çıkarın ağlarsın. Yoksa siklemezsin normalde de olduğu gibi.
güncel Önemli Başlıklar