bugün

hassiktir ordan diyesimin geldiği olaydır.
Arabistanı falan bilmem de suç sayısının azalacağına inandığım önerme zira milletimiz ağzıyla içmiyor evet.
içki bütün kötülüklerin anasıdır.
Hadisi şerif.
Arabistan prensinin emriyle burada adam erittiler. Hem de klasik müzik eşliğinde dana parçalar gibi parçalayarak...

Bu kadar mal olmayın diyeceğim ama işte eldeki imkanlar da buysa demek ki...
bedevistana özenen kimselerin deve sidiğini ağzı ile içmediğine tanıklık etmekteyiz.
Aslında bu zamanda sahte dinciler imha edilse suçlar daha çok azalır.
arabistanda neden suç yok diye müthüş bir tespit ile desteklenen iddiadır. lan adamlar uluslar arası cinayet işliyor. sonra içki içenlere kafası güzel derler. bu iddiayı ortaya atanların kafasına ulaştıracak içki yok galakside *
Palu ailesi de komple ayyaş zaten.
palu ailesinin çocuklarının isimlerine bakarsanız alkol ile suç ilişkisini kurmakta o kadar da aceleci davranmazsınız.
Suç oranı içki ile atsaydı çekya, Almanya, Belçika ve Hollanda ciddi sorunlar ile başbaşaydı.

Sorun yemek içmek değil. Eğitim, eğitim ve eğitim.
Yasaklar oldukça suç da olacaktır. Yasaklamak çözüm değil.
Vücuda zarar veren herşey yasaklanmalı sigara dahil veyahutta herşey serbest olmalı uyuşturucu bile ya hepsi yasaklanır yada hepsi serbest olur.
Bu konuda yapılmışı var.

ABD'de bir dönem içkiler yasaklanmış ve daha beter bir hale gelmişti.
Alkolün zararları arasında "suç işlemeye sebep olması "var!

Cüneyt Arkın'ın sarhoş iKen karısını dövdüğünün farkına varınca, kendini alkolle savaşa adadığını biliyor muydunuz?
Sen önce reşit olmayan kızları koynuna karı diye alan sapıklarla uğraş, içki kusur kalsın.
Mini eteği de yasaklasınlar, belki tecavüz azalır.

Hatta damacana suyu da...
içki yasak olduğundan (unutuyordum, bir de pahalı olduğundan) böyle rezaletler yaşanıyor.
o zaman yallah arabistana.

içki ile alakası yok tamamen insanın kendisiyle alakalı olan durumdur suç işlemek.
içki yasaklansa cami de kalmaz. o kadar imamın parasını neyle ödeyecekler?
tarihte tüm yasadışı mafyavari oluşumlar içki yasağı olan dönemlerde türeyip güçlenmişlerdir. yani her yasak birilerinin gelir kapısı olur.
birçok yasak, çarpık eğitim sistemlerinin işe yaramaz yamalarıdır.
içkiler azalırsa devletin kazancı azalır. Kazanç azalınca diğer bütün konulara vergi bindirilir. Vergiler arttıkça halk fakirleşir. Halk fakirleşince para kazanmak için illegal yollar aranır. Illegal yollara başvuruldukça evrensel ahlak hassasiyeti azalır bu da azalınca 50 tl için bile adam öldürülür hale gelir. Şimdi soruyorum sana ekonomi mı sorun alkol mü?
mantık olarak içki yasaklanınca içki içmek de suç olacak. bir şekilde bulup içmeye devam edenler suç işlemiş olacak yani. suçlar arttı o zaman.
götüyle içenlerin savunduğu durumdur. zira götüyle değil de ağzıyla içen birinin tek zararı kendinedir.

götünüzle içip kıçı başı dağıtıp alkolü yasaklamanın suçu azaltacağını savunmayın.
Ceza evinde yatanların hepsi alkolik olmalı !
güncel Önemli Başlıklar