bugün

Özenti olan tiptir. Halbuki tedavi görmesi gerekir. Evet.
Aynen johnny. Evet.
Sözlüğün değişik tipleridir. Hepsi tedavi olması lazım. Evet.
Sözlükte de bolca bulunur bunlardan. Türkiye gibi sosyalleşmenin zayıf olduğu ülkelerde, birkaç kadeh şarap ve bira içmekle insanlar sosyalleştiklerini ve deli gibi eğlendiklerini sanırlar.

Neymiş; "içmedeyiz sözlük"... "içme" ne lan. içme deyince benim aklıma doğal kaynak sularının olduğu yerler geliyor.
içen içer beni ilgilendirmez de bunun edebiyatını yapmaları, diğer insanlara göstermeye çalışmaları aptallıktır.
Bu fiyatlarla marifet tabiki.

Sen bu parayla aile geçindirirken, ben ailece içki içip üstüne 1 ay geçiniyorum.
ićki içmek marifet değildir, tercihtir.

Lakin içki içenleri ayıplamak, kınamak, konuyla ilgili ahkâm kesmek hadsizliktir ve tabii ki eğitimsizliktir.
Genellikle ergenliğe yeni adım atmış, kendini içki içince havalı, zengin ve önemli bir kişiliğe büründüğünü zanneden fakat tamamen karşı taraftan boş kendince dolu bir insan tipidir.
Marifet değildir. Gösteriş için yapıyordur kesin.
Maldır alkol alınca ne oluyor sanki madalya mi takıyorlar yada sosyal statün mü yükseliyor nedir yani bu aşırı anlam yüklemeler.
esenlikler.

nasıl mercedes'e binmek, rolex takmak bir marifet ise içki içmek de bir marifettir. çünkü üçü de çok pahalıdır. bunları kolay kolay yapabilecek bir babayiğit tanımıyorum.
Ğötüyle içen zihniyettir. arkadaşlarla ayda bir çilingir kurar efendi efendi kalkar evimize gideriz. ben zaten türkiyede ki içme anlayışını hiç çözemedim. bir kesim isyan etmek için, bir kesim seküler olduğumu herkes görsün diye, bir kesim erkek olduğunu göstermek için, bir kısım ise artık büyüdüm diye içiyor. içki sadece kafa rahatlatmak için içilir. ama sadece içilir.
Maldır. Net.
Yılbaşı gecesi gene ortaya çıkmış tiptir. Evet.
(bkz: içki içmeyi bir bok sanan zihniyet) tir.

Ay yazık.
Bir de oraya buraya çok matahmış gibi fotoğrafını atan tiplerdir.

Ne yaparsa yapsın kimse karışamaz tabii ki ama milletin gözüne sokmaya da gerek yok. Eğer sizin için normal bir şeyse içtiğiniz kolayı neden bir yere atmıyorsunuz? O yüzden kimsenin umurunda değil ve görmek istediğini de sanmıyorum.
götü başı dağıtmadan içmek büyük bir marifettir.

bu da böyle bir entry'dir.
Gotlu göbekli olacak kişilerdir.
kısa ve net ezik, kişiliği tam oturmamış özenti bir tiptir.

bir de içen adamdan zarar gelmez diye nara atanlar var. arkadaşım hiç mi haber izlemiyorsunuz trafikte alkol yüzünden günde kaç can gittiğini hiç mi görmüyor veya düşünmüyorsunuz? Pandemiden önce her alkollü mekanların önünden geçtiğimde neredeyse bir olay patlak veriyordu. insanlar birbirlerine sövüp şişeler fırlatıyordu. hey gidi hala gelmiş zarar gelmez diyorlar. gülünç.
cok ictigiyle ovunuyorsa ergendir, ellesmeyin buyudugunde gecer. ha yok, pahali ickileri tuketmeyi bir bok zannediyorsa zengin poserdir, al birani cekirdegini, sen de ic.

ancak baslik konumuz ve ozneleri hepimizin bildigi gibi ergen ruh hali ve poserlar disinda kaliyor.

aman bana ne diyemeyip her seyi yargilamayi kendine hak olarak goren kodumun yobazi diyor ki yanacaksin, cehennemliksin, vidi vidi.

sana ne lan it?
instada şişelerin storysini atmasın yeter.
Bir de çok içmekle övünen vardır ki evlerden ırak. Fazla alkol almanız dayanıklı olduğunuz anlamına gelmez sadece vücudunuzun buna alıştığını gösterir bu. Ben yıllardır ağırlık çalışıyorum salonlara gittiğimde gelen geçen steroit müptelası zanbeder beni en ağır işlerde de çalıştım ve iki bira bana yeter. Her zaman içmem zaten.
dünyanın en büyük marifeti sanıyorum ben.
içmeyenleri küçük gören (öyle empoze etmeye çalışan) tiptir.
Bu devirde marifet tabi yarram, 1 litre rakı 250 lira olmuş, siktimin eziği sen içme.