bugün

bira dahi içmem çok şükür mal falanda değilim. bence alkoliklerin kılıf uydurmasından başka bir şey değil böyle saçma başlıklar.
Alkollü içecek içmeyi başarı olarak görebilecek kadar vasıfsız insan beyanıdır.

Hayır alkol kullanmanın adabını da bilseler , neyin neyin yanında içildiğini ne kadar içilmesi ne kadar içilmemesi gerektiğini bilseler neyse o da yok vizyonsuzluk.
Alkol kötülüklerin hem anası hemde babası dır icen birisi olarak yazıyorum şuanda kafam güzel icmiyorsan bu mereti hiç deneme beynini uyusturur.
görsel
Bütün mesele içmek ve içmemek değil içince küçülmemek küçülünce içmemek der Ümit Yaşar bazen insanlar içince sapı tırlar küçülürler bazen de aşagila inca içerler. içki insanı insan olmaktan çıkardığı için düşünmekten alıkoyduğu için ne yapar? Düşünmeyen kimdir? Bütün içenler için olmasa da içip de insani dayakları davranışların kaybedenler ne olurlar? Hayvan yani eskilerin deyimiyle mal
Mal eskiden hayvan anlamında iken daha sonra anlam genişlemesi ile emtia anlamı kazanmıştır.
abi ne alaka ya başlığa bak dedirten başlıktır. içme konusuna gelince benim damak tadıma hitap etmiyor içmek zorunda değilim. içmeyince mal olmam. aynı dindar olup akp ye oy vermek zorunda olmadığımız gibi
Senin aritmetiğini silerim.
Ulan alkole o vergiyi veren afam maldır en başta.

içme kısmına girmiyorum bile.

Sen daha o şişeyi açmadan sikiliyosun haberin vardır umarım.

Neyse kafa kıyak bi sığıra ne anlatılabilir ..
şerefsiz sivrisinekler içki içmeyenleri acımasızca zikiyor içene zerre dokunmuyor.
bu dünyada kimse temiz kalmak isteyeni sevmiyor amk.
ne salak salak başlıklar bunlar. sidik gii kokan pisliği içip kendini kaybedince atomu parçalamış gibi hissediyorlar galiba. yok o oyle değil.
Zamanında güzel içerdim. Viski - kola , vodka - enerji - portakal suyu , baileys' in hastasıydım . Bir gece taksim' den dönerken kol çantama kusarken buldum kendimi ve niye içtiğimi sorgulamaya başladım. Birayı mesela? Asla tadını beğenmiyordum ya da rakının? Vodka da midemi bulandiriyordu. O halde neden içiyordum? Önce 6 -7 ayda bir bir kadeh şarap vs. Içtim. Sonra da biraktim gitti. Sevmediğim bir şeyi neden içiyordum ki?
Kurbaa virakkk dedi...
içki içiyorum ama sanırım mal olan bizleriz. kafası güzel oluyor, ancak bir kutu biraya 10 tl verdiğime göre bende malım galiba.
içkici bir tip olarak katılmadığım tespit, 33 lüğe 15 lira verdim geçen gün amk içmesinler daha iyi...
Ayilmak icin su an ikinci kahvemi iciyorum ve katilmadigim bir önerme oldugunu düzgünce yazmak icin 15 dakikama mal olmustur.
Icen de icmeyen de zarari sadece kendisine verdigi sürece kimse mal degildir.
bu ne saçma muhabbet.
-mey i kaldırırsak eğer doğrudur. Yeşilaycıyız. Ayrıca içki kötülüklerin anasıdır.
içerim arkadaş benim derdim çok. (sir adnan şenses)

https://youtu.be/uB4LB8DqFP8
Boksor içmeye fena takmış.

Elbette içmek iyi değil kardeş, her ne kadar kendim alkol alıyor olsamda inkar edemem.

Ancak unutma ki etek giydiririm kısmı bildiğin yalan dolan, sebebine gelince, lisanslı boksor dışarda kavga edemez sebebini sen daha iyi bilirsin. Hadi onu geçtim, madalyalı sas komandosunu taksimde bir ayyaş tek bıçakla öldürdü. Yani senin yumruğun mermiyse emin ol ayyaşın da bir sıkımlık mermisi vardır. Yani boş yapma asarım keserim diye, atalar boşa dememiş “ başkasının yumruğunu yemeyen, kendi yumruğunu balyoz sanırmış” diye.

Hem bu şekilde kız düşmez.

Alkol iyi değildir, zira kimileri götüyle içer. Kimileri de götüyle konuşur.
boş işler.
mal, çomar, ya da radikal islamcıdır.
iki taraf da akıllıdır. bu kadar uzatmaya gerek yok. * *
(bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)