bugün

eğer sınıfta veya arkadaş ortamında olduysa tam bir dalga konusu.
Murat Kekilli' nin söylediği Dut Ağacı Değilem eserinde geçen sözdür.

--spoiler--
Hıçkırık tuttu beni tuttu kuruttu beni,
Kız gözlerin kör olsun ne tez unuttun beni ,
--spoiler--

Ayrıca (bkz: hıçkırık) bir sürü atlatma yöntemi yazmış yazar arkadaşlar.
birkaç kez yutkununca geçebilen bir durumdur.

ayrıca;

(bkz: derdini sikeyim)
olmadık yerde gelince insanı sinir edendir.
bazen de çok tatlıdır, minik bir kızda falan hıg hıg hıg diye.
tam bir şey söyleyecekken hıçkırınca rezil olunan durumdur.
gereğinden fazla ses çıkar.
nefesini tutup yirmiye kadar saydığında geçen enteresan olay.
7 saniye nefes tutma eylemiyle geçen bir vücut tepkimesi.
Genelde dışarda fast food yerken yanında biber turşusu yememi engelleyen husustur. Acı biber bende hıçkırık yapıyor e tabi sosyal ortamda böyle bir durum çekilmeyeceğinden güzelim turşudan mahrum kalıyorum.
En nefret edilesi olaydır. Geçirmek için en iyi yöntem koca bir yudum su ağızın içinde tutulur. Nefesi tutup mideye bastırarak küçük yudumlarla su içilir. Dualar eşliğinde inşallah geçer. Haydi geçmiş olsun.
Nefesini kısa süreli tutmak geçirecektir. Test edildi onaylandı illa isviçreli bilim insanı olmak gerekmez.
Her yemekten sonra basima gelen sey. Hayir komik gibi veya sirin gibi herkes ihihih diye gulmeye basliyo. Ayrica nefes tutmak, limon yemek, gazete kagidindan nefes cekmek ,su kadar yudum su icmek ve daha niceleri faydasiz kalir(harbi ne kadar cok kocakari ilaci varmis). Bir de yumurta mi caldin derler. Bir de hickirigin geldigi an gegirin de gelmesi vardir veya hickirirken oksurmek,iste o cok zor.
an itibariyle içinde bulunduğum durum.
Korkutulunca geçer diyolar.
insanın sinirini bozan durum.

Yaklaşık 10 dakikadır gık gık edip duruyorum.

Geçmiyor lanet olası.
bi beş dakka nefesinizi tutun geçer.
Göğüs boşluğu ile karın boşluğunu ayıran diyafram kasının aniden kasılması sonucu ses telleri arasındaki açıklığın istem dışı kapanması ve bu esnada ani soluk alımı ile oluşan sesle oluşur. ilaç olarak ise largaktil kullanımı tavsiye edilir.
bugün bende olan bir eylemdir sözlüğe geri dönmemi sağlamıştır belki.
Şekere aban ya da suya. Bir şekilde azalacaktır. Aklına getirdikçe azıyor bu menem şey. Geçmiş olsun.
hıçkırık tuttuğunda midemin dans ettiğini düşünüp mutlu oluyorum çünkü biz dansı severiz.
Nefes alınca çıkıyor ya hani ses, nefes alma.**
güncel Önemli Başlıklar