bugün

Birinin seni aniden korkutmasi.
Gegirmek.

Denendi. %100 calisiyor.
Bir yudum suyu ağıza alıp başı öne eğerek yutmak.
Dr. Öz'ün videosu vardı..

https://youtu.be/j5dEsR38rbw
Peteklere sürtünmek.
(bkz: kusturmalı boşnak saksosu)
Kendinizi asın.
derin bir nefes alıp bir süre tuttuktan sonra geri bırakın. bunu ard arda tekrarlayın. ben böyle yapıyorum ve geçiyor. belki de bunu uygularken ki vakitlerde geçiyor ve böyle yaptığım için olduğunu sanıyorum. yine de denemekte fayda var.
en net çözümü söylüyorum:

elinize deliği olmadığını bildiğiniz bir poşeti, torbayı alın. bir dakika iki dakika boyunca oradan nefes alın, biraz zorlanabilirsiniz ama zararı yok.

vücudun aynı ve kirlenmiş havayı solumanı yanılsamasıyla "ulan hıçkıracak zaman mı boğuluyoruz" sinyali alıp hıçkırığı kesmesini sağlıyor. eğer devam ederse tekrar deneyin ama sanmıyorum 3. kez yapmak zorunda kalasınız.
aniden ona saçma sapan bir soru sorun durduk yere. arkadaşlarım bana yapmıştı anında kesildi.
bir kaşık toz şekeri ağız atın tamamdır. çay kaşığı.
Başlık altında şimdiye kadar yazılmış yöntemlerin hepsini biraraya getiren ve ufak tefek eklemeler yapacağım bir entry olacak bu entry.

Başlamadan önce tabi klasik yöntemler olan su içmek ve korkutma yöntemleri gibilerini denenedikten sonra sonuç alamazsanız bu yöntem oldukça işe yarayacaktır.

1. Öncelikle oturuyorsanız ayağa kalkıyorsunuz.

2. Alabildiğiniz kadar derin nefes alıp göğsünüzü şişirebildiğiniz kadar şişiriyorsunuz.

3. 10 20 saniye kadar nefesinizi tutun ve nefesinizi tutarken tek bir noktaya sabit bir şekilde bakın.

4. Ardından yavaş yavaş nefesinizi verin. Ama nefesinizi olabildiğince yavaş vermeye dikkat edin.

Bütün bunların sonunda çok büyük ihtimalle hıçkırık geçmiş ve rahata kavuşmuş olacaksınız.
ağıza bir yudum su aldıktan sonra başı öne eğip yutmak.

evet bi amuda kalkmadığımız kalmıştı. neyse bazısında işe yarayandır.
Montla sıç.
Kese kağıdı solunumu bunlardan biridir. Post operatif dönemde hıçkırık problemi yaşayan hastalara uygulanır.
Nefesi derince çekip bir süre beklemek.
Korkutulmak.
Annenin, küçük veletlerine uyguladığı yöntemdir.
-Çantamdan, izinsiz para mı aldın sen haaa?!
- Hıııkk. Yok anne yaaa. Ne parasııııı?!
Anne kişisinde, Sinsice bir gülüş ve:
- Geçti di miiii?!
boğazınızı kesin.
Limon diyorum dilimde tiy bitti limooon.
Klasik yöntemleri denemek yerine bir de denemeyin bakalım ne olacak ne gerek var vücuda heyecan yaşatmaya.
Onu sevdiğinizi söyleyin, usul usul gidecektir.
bi bok yapmayın. kendiliğinden geçer. ne kastınız be.
10-15 saniye nefes tutmak bilinen yöntemlerdir. ben her yaptığımda işe yarıyor.
şekerli bir şeyler yemek, soğuk su içmek veya buzlu su ile gargara yapmak faydalı olacaktır.
sakız çiğneyin %100 geçiyor.
güncel Önemli Başlıklar