bugün

su için.
kulaklar hava almayacak şekilde 45 saniye kapatılır. ve geçer. kesin çözüm.
vücuttaki karbondioksit oranını artıracak herhangi bir şey.

ya da unutun ki diyafram normale dönsün.
su bardağındaki suyu ters için. yani üst dudak altta olacak şekilde (taşşaklarınıza bakar pozisyon) suyu ağzınıza alırken üst damaktan akacak şekilde için. şaka değil çok ciddiyim.
hıçkırırken geğirmeye çalış aynı andada olduğun yerde zıpla.
şiddetli birkaç defa öksürün. hıçkırık tutmaması için acı ile asitli içeceği yanyana tüketmeyin.
tahtayla kafasına vurmak.
Su içmek, nefes tutmak gibi.
korkmak. ne yapın edin korkun. kesin sonuç.
Limon suyu icmek.
Kafanı kese kağıdına sarıp avazın çıktığı kadar bağıracaksın. Geçiyor.
diyaframınızı rahatlatmaya çalışmanız yeterlidir.

not: hiç başaramadım.
(bkz: nefesini tutmak)
limon suyu ya da su içmek derler bir kere işe yaradığını tecrübe edemedim.
nefesini tutmak.
hıçkırığın sonuna geğirme eklemek.
3 lü yoldan hava geçmemeli kulak burun boğaz... kulaklarını tıka bi süre, aynı andada yarım litre kadar su iç geçer o.
Birinin sizi korkutmasi.
%100 calisiyor.
nefesini ona kadar tut. bu on saniye cinsinden olmalı. yoksa çözüm olur ama kökten.
ağıza bir kaşık toz şeker atmak. anında keser.
Kulaklarını tıkayıp nefesini tutarak bütün gücünle osurunca geçer diye düşünüyorum. Osuramazsan zaten sıçmış olacağın için geçmese de çok önemli değildir.
işaret parmağınız ile baş parmağınızın orta eklemine ağrıyacak şekilde bastırın, aynı anda diğer üç parmağınızı da düzleştirmeye çalışın, muhakkak geçecektir.
Su içmek.
tersten çok küçük yudumlarla su içmektir. hiç ikinci bardağa geçmedim her seferinde işe yarar.
nefesini tut ama bırakma, belli bir süre sonra bayılıyorsun. ben daha bayılıp hıçkıran birini görmedim.
su içmek ve nefes tutmak olabilir. ama bende hiç biri işe yaramamıştır. gün boyunca hıçkırdığım zamanlar oluyor. çok sinir bozucu ama onunla da yaşamayı öğrenmiştim.