bugün

yavaş yürümekten haz almayan insanların yakalanmış olduğu hastalıktır, genelde istem dışı olarak gerçekleşir hızlı yürüme ve sonrasında önüne geçilemez bir hal alır. nefes nefese kaldıktan sonra bünyeden ''ne yapıyorsun yavaş yürü'' uyarısı alınır ve bir anlık yavaşlamanın ardından tekrar hızlı hızlı yürümeye devam edilir...

(bkz: abi ben hasta oldum)
birde bunu yaparken çizgiye basmamaya çalışanlar vardır ki,bu da ayrı bir bozukluktur.
yavas yurumeyi sevmeyen, yanindakilerinde yavas yurumesini kabullenemeyen insanlarin yakalandigi hastalik. bu insan istiklal caddesinde yururken de etrafindaki tanimadigi insanlarin yavas yurumesine de sinir olur cunku yavas yuruyunce hayat agir cekimde ilerliyormus gibi gelir. * *
öncelikle (bkz: kontrolsuz guc guc değildir)* ha ben mi bu hastalıktan muzdaribim yoksa özellikle dişiler mi pek yavaş yürümekte bilemiyorum ama insanın yanındaki kişinin niye koşuyorsun diye tepki vermeleri pek hoş olmuyor hani; hatta bazen hızlı yürümeniz yanınızdakinizden sıkıldığınız, onla olan zamanı bir an önce tüketmek istediğiniz gibi şeklinde dahi algılanabilmekte... bu hastalıktan muzdarip kişiler, olabildiğince yanındaki kişilerin önce yürümesini sağlayıp sonra yürürken adımlarını o kişiye uydurmaya çalışmalıdırlar.
(bkz: öğrencidir o öğrenci)
Eleman 1.60 bile değildir. 2 metrelik bir kanka derecesinde arkadaşı vardır. 4 küsür senedir beraber takılıyorlardır, kim bilir belki daha da fazladır. Araba da bunların bünyesine bir terstir bir terstir... *
sonra bir tanesi bir gün yolda kendini, acelesi de olmamasına rağmen, hızlı yürüyen bir elemana dönüşmüş olarak bulur. * * * *
hayatları sürekli bir yerlere yetişme çabasıyla geçen insanların yakalandığı hastalıktır. alışkanlıktan ibarettir.
zaman içinde yavaş yürüme hastalığı şeklini alacaktır.
yavaş yürüyünce bacakları ağrıyan insanda bulunan hastalıktır.*
metropol insanlarının çoğunun yakalandığı hastalıktır.
panik atak hastalığı olanlarda da tanımlanan davranış modeli.

Yani hızlı yürümenin kendisi bir hastalık değil bir başka hastalığın sonucu olabilir. kendimden biliyorum.
uzun bacaklı insanlarda doğal olarak ortaya çıkan hastalıktır.
istanbul'da yaşayanlar sık sık rastlanan bir hastalıktır.
biraz uzunca olan abimin eskilerde kapıldığı hastalık. kendisi için bi yan etki oluşturmasa da yanında ben gidiyorsam beni çileden çıkarır.

biraz yavaş yürüsene ulan diyince de bi ayar verir ki sormayın.
Sürekli bir yere yetişme telaşından insanı ele geçiren hastalık. Yavaş yavaş yürüyen insanlar kişiyi çileden çıkarır. Semt pazarı gibi duraksayan kalabalık mekanlarda kişi daralır. O yol ortasında konuşan teyzelere kötü bakışlar atan kişiler genelde bunlardır. Kıvrak manevralarla sollama konusunda kişi uzmandır. Metrobüs, metro gibi kalabalık yerlerde kişi yardırarak yürüyerek yer kapma şansını arttırır.