bugün

"kızı yaşındaki manken bozuntuları ile ortalıkta boy göstermek" konusundaki fikrini de merak ettiğim martı gülüşlü amca'nın ölmüş birinin ardından saçmaladığı yazısı.
bu yazısı ile öldüğünde arkasından neler yazılacağı merak uyandırmıştır.
görsel
kendisi ahlak sınırları dışında gezen bir adamın kalkmış ölmüş bir kadına ahlak dersi vermeye çalışmasını kınıyorum.
(bkz: kelin merhemi olsa önce kendi başına sürer) misali.
ne kadar üzülerek de olsa "abi adam haklı ya" dediğim köşe yazısıdır. kimsenin düşünmediği d.joy'un eşinin durumunu göz önüne koyan yazıdır aynı zamanda. ve hıncal uluç'la aynı fikirde olmak inanın acı verici.

peşinen edit: arkadaşlar empati yapın. d. joy'a saygım var inanın. kendi hayatıdır beni ilgilendirmez bir yerde ki öldüğünde üzülmüştüm gerçekten. ama eşini ve çocuğunu bu durumda bırakması gerçekten tiksindirici. ortalardayım.

edit2: bu yazdıklarım k. altan'ın ifadesi doğrultusunda yazılmıştır.
bu yazıyı yazan hıncal abi yarın ölse bu şerefsiz diyenler adamı imam yaparlar. çok iyi adamdı vesselam derler. derler yaa bildiğin melek yaparlar adamı. defne olayıda böyledir. öldükten sonra melek yapılır. hıncal abime sevgiler saygılar adam ağzına geleni söylemiş. yarın öldükten sonrada arkasından sövenler çooookk iyiii adamdıı behhhh derler. derler abi...
olayın diğer yüzünü göstermiştir. ne kadar acı verici olsa da, gerçektir.
yarın saat 11.00 de ortaköy meydanına hıncal'nın posterini asıyorlar. isteyen gidip tüküre bilir.
birçoğunun aksine gayet mantıklı bulduğum yazıdır. evet ölen biri vardır ve allah rahmet eylesin, şu an bunları konuşmanın yanlışlığı dışında içerik olarak doğru olan yazıdır. şu an kocası neler düşünüyordur acaba? sonuçta gerçekten evde çocuğunu ve kocasını bırakıp, gecenin bilmem kaçında alkollü bir halde bir başkasının evine gitmiştir. üstelik o başkası da aramızda duygusal bir yakınlaşma oldu demektedir. yani bunun ne modernlikle ne başka şeyle ilgisi vardır. hanginiz evlenince böyle bir eşiniz olmasını ister? tabiki onun dışında tekrar tekrar söylüyorum allah rahmet eylesin ama kötü bir şekilde gittiği gerçeğini de malesef değiştirmemektedir.

yani özetle yazı içerik olarak doğru ama zamanlama olarak kesinlikle yanlıştır. önce üzerinden en azından bir zaman geçmesi beklenmeli, adli tıp raporu görülmeli, yeni ölene saygı gösterilmeli sonra bunlar yazılmalıdır. tabiki hıncal uluç çok mu farklıdır diyenleriniz olacaktı belki değildir ancak şu an sözkonusu olan o değildir.
senin testin nerede kırılır allah bilir sayın uluç. ne zamandan beri bu kadar iğrençleştik toplum olarak. ortada gencecik bir kadının ne şekilde olursa olsun ölümü var. sana ne ne şekilde öldüyse kime ne. ahlak dersi verirken önce kendinize bakınız.
--spoiler--

Defne Joy'un ölü bulunduğu yer kendi evi değil. Bir bekar erkeğin evi..
Bekar erkek, benim küçük kuzenim, Sanem'in kardeşi Kerem..

--spoiler--

efenim işin içine, insanın kendi yanından, tarafından, bilmem neresinden birilerinin adı karıştı mı. kendi yaptıklarını unutur ve kendini savunma hakkı olmayan bir insanı kötüler anca. böyle birinin söylediklerini dikkate almamak lazım gelir. ağzı olanın konuştuğu gibi, eli olan, okuma yazmayı bilen de yazdığını sanıyor işte.

edit: sansürlenerek tekrar hayata döndürülmüştür.
kendisi de (tez zamanda) hak rahmetine kavuştuğunda 18 lik çıtırlarla ortaköy civarlarında nasıl boy göstermiş onu anlatırız lan bizde...

memleketimin entellektüeline bakar mısınız ya...
olaya farklı bir bakıştan değerlendiren, kimsenin inkar edemeyeceği yazıdır.
o adam hakkında kimse bahsetmedi, kimse.
sadece bir ölümü magazin haberi haline getirip üzerinden prim kazandılar, hatta geniş geniş tartıştılar.
sevmem hıncal uluç'u pek ama bu sefer haklı.
bir insanın ölümü her zaman üzüntü vericidir. ama uluç un tespit ettiği gerçek de su götürmez bir şey. haliyle adam haklı beyler.
(#10710133) kin kustuğum entry kendisine.
biraz ağır bir yazıdır. yazarının da savunulacak yanı yoktur genel itibariyle. amma ne diyoruz?

(bkz: adam haklı beyler)
her ne kadar ağır da olsa yazılması gereken bir yazıdır.
çarpık ilişkileri sorgulamayan bir toplum toplum olamaz...
enterasan bir yazı tabii...en enterasanı da 18 aylık çocuğun büyüyüp "baba bana annemi anlat" sorusu, konusu...o tabii, çok capraşık bir soru. o çocuğun babası " senin anan, gece saat 4´te bekar bir adamın evine duygusal yakınlaşma yaşamaya gitti ve orada öldü" dese, o lafın çocukta açacağı yaranın travması büyük olur...demese, o da olmaz.

etik olarak defne joy un yaptığı iş, onun şahsen yaptığının dışında, kendi çocuğuna yaptığı kötülük, o çocuğun ileriki yaşlarında yaşayacakları gözönüne alınırsa hiç affedilir bi durumda değildir. ben şahsen o olayın ardında yaratacağı girdapları da gözönüne alarak hıncal uluç´a hak veriyorum.
--spoiler--
defne'nin ölümü tipik bir "su testisi, su yolunda kırıldı" olayıdır!..
--spoiler--

fazla kelam sadece laf israfıdır.
yerden göğe kadar haklıca yazmış adam . hadi defnenin kocası olun , sonra konuşun.
ölünün arkasından kötü konuşulmaz düsturuyla bakıldığında insanları rahatsız eden, ancak olayın gözardı edilen, konuşulmak istenmeyen yönünü dile getirdiği için eleştiri yağmuruna tutulan köşe yazısıdır.
kim eşinin bu şekilde öldüğünü duymak ister? elimizi vicdanımıza koyarak cevaplayalım bu soruyu.
çoğu sözlük yazarının defne joy foster özel hayatı ve özgürlüğü ile durumu düşünüp yazılanların ve yapılan yorumların iğrençlik ve ahlaksızlığını ön plana attığı duruma, farklı bir bakış açısı taşıyan yazıdır.

Allah rahmet eğlesin, mekanı cennet olsun dileklerimizi belirttikten sonra şu olaylar olsa idi,
defne joy foster vefat etmemiş, aksine bahsi geçen şahısın evine gitmiş, birlikte olmuş ve bu olay bir şekilde ispatlanıp gündeme gelseydi,

2 yaşında çocuğu olan ve evli birisi hakkında bu durum ortaya çıktıktan sonra ne gibi yorumlar yapardınız ?

not : hıncal uluç yazısında ki iğrenç betimlemeleri kesinlikle tasvif etmiyorum, mide bulandırı bir yazı olmuş. bu şekilde topluma aktarmaması gerekirdi.
sonuna kadar haklıdır hıncal uluç. olaya birden çok açı ile bakmak gerekir. 32 yaşında ölmüş birine tabii ki herkes üzülür ama diğer tarafa bakıldığında ileride çocuğu annesini nasıl hatırlayacak? annem nasıl öldü dediğinde ne cevap verilecek? bunları da sorgulamak lazım, ölüm nedeninin sorgulandığı gibi...
duzgun baslamis ama isin icinde "kucuk kuzen" oldugu icin, sonunda cortlamis yazidir.
(bkz: dinime kufreden bari musluman olsa)
bu yazıyı ahlaklı ve dini bütün bir adam yazsaydı... tamamdır senin fikrin saygı duyuyorum derdim ama. sonuçta hıncal yazmış.

http://t0.gstatic.com/ima...nlwna_kstvc9T5b-JgFuwhY_D

görsel
söyleyene değil söylediğine bakıldığında hak verilebilecek köşe yazısıdır.

ölünün arkasından konuşulmaz, evet. ama konuşulsaydı da böyle konuşulurdu.

adam haklı beyler.