bugün

okuldayken başımın belası olmuş olan hocadır. düşün bak üstünden kaç sene geçti, içime öyle oturmuş ki, sözlükte bir tek onu aradım.
iktisat 1'i dördüncü sınıfa kadar veremememe sebep olan, hatta iktisattan nefret etmeme yol açan, dersinde uyumaktan kendinizi alamayacağınız kadar mayışık ders anlatan bir hocadır.
o geçirmese de, kredili sisteme geçtikleri için, iktisat'ı vermeden mezun olmuştum. oh sefam olsun !!!
çok da severim pek de severim ki ayrılamadım 3. defa aldığım mikro iktisat 1 dersiyle peşini bırakmıyorum.ayrıca kendisi beni şaşırtarak mikro 2 den cc yle seçmeme izin vermiştir.sıkılmış galiba zaar.e haklı...
derslerinde bunu da anlattım diyebilmek için hızlı hızlı işleyen,sınıftaki en önde oturan öğrencinin bile dersini anlamadığı ancak kitabından çalışılarak bir şeyler yapılabilcek professör.
mehmet aslanoğlun dan sonra deneyeceğim hoca olacak muhtemelen.
herkesin bu hocadan kaldığı fakat benim bb ba cb gibi notlarla geçtiğim, dersinden hiç kalmadığım hocadır. sınavından 3 gün önce çalışmaya başlarsanız sizde benim gibi notlarla geçebilirsiniz.
ama biraz kasmanız gerekecek zaten sorularını veriyor kırtasiyeye.
soruları test şeklindedir 15 test 2 klasik (klasiklerden birini seçip yapmanız gerek)
testleri istediğiniz kadar doğru yapın ama klasikleri yapamazsanız vay ki halinize geçemezsiniz.
benden tavsiye ilk klasik sorularını çalışmaya başlayın ve ezberleyin ardından testleri çalışması ve ezberlemesi kolay olacaktır.
uludağ üniversitesinde iktisat dersi veren ilk görüldüğünde ne kadar babacan denilen ama daha sonradan öğrencilerin korkulu rüyası olan şairane ders anlatan sınavından 36 alınca herkes tarafından tebrik edilen insanlara ders veren hocamız :D
derslerinde sıkıntıdan bayılma tehlikesi geçirilir uyku probleminiz varsa size hüseyin şahin'in tek düze sesini öneririm.kendisinden 1.senemin 1. döneminden iktisata giriş 1 dersini aldım ve geçen nadir insanlardan biriyim ... 40.5 ile geçtim ve büyük bi başarıydı sınıfın %85 i kalıyor...
-hüseyin şahin ismini görürseniz kaçınnn
ne güzel gider pekmez tahin ... ama geçtim dersinden de
yalakalığın sınırlarını aşmış milletvekili. beyin bedava gene gidip almıyorlar ağa.
başbakan'a yalakalık yapayım derken dinden çıkma haddesine gelmiş milletvekili. başbakan bence bu adamı partiden uzaklaştırması lazım. yoksa kendisi de bu dokunmalardan hoşlanıyor anlamına gelir..
başbakan a dokunmak ibadettir diyen akp bursa milletvekili. biz kimlerin eline kalmışız böyle. ölmüşüz ağlayanımız yok.
en sevdiğim hocalardan birisidir. kişi olarak çok severim ama ders anlatışına gelince çok hızlı anlatıyor. bir asistanı var hocadan beter. derste muz ve portakala taktı. arz talebi muz ve portakalla anlatan ilk insan.
bu adamın keynesle nası bi münasebeti var hala anlamış değilim la ergenler siktiği karıyı bu kadar anlatmıyor. bu adamdan ders alacaklar keynesin hayatını okuyun geçtiniz lan.
derslerde başka, sınavlarda başka bir karakter kullananan uü hocası. adam set çekmiş, geçilmiyor.
boş kağıt vermenize rağmen 35 aldığınız ve 'hehee ne keko hocaymış finalde azcık kassam geçerim' gibi bi cümleyle rehavete kapılmanızı sağlayan, afedersiniz it gibi çalışmanıza karşılık dolu kağıt verip finalde gene 35 veren üniversitemizin bi tanelerinden.
akp bursa milletvekili. inegöllüdür.
ölüm allahın emri de hüseyin şahin olmasaydı.
yarın bu adamın sınavı var yazık gençlere yazık benim gibi idealleri olan insanlara zira zor geçiren bir hoca imiş kendileri.
Hollanda da yaşayan ankara hayranı şairimiz.
Burada yazılanları gördükten sonra fena halde tırstığım bu sene makro iktisat dersini beraber geçireceğimiz hoca.
dersini hiç almadım ama kaldım bu ne aga.
dersini alan öğrencilerin illallah çektiği uludağ üniversitesi iktisat profesörü. derste ne anlattığı bilinmez. en ön sırada oturup dinliyorum numarası yapanların sevgililerini düşündüğü barizdir. vize ve final soruları genellikle önceki senelerin sorularına benzer olur. kendisi hakkında klasik soruyu yapamayana testten puan vermiyor iddalarına bir derste şöyle cevap vermiştir.
- benim hakkımda bütün fakülte, klasik soruyu yapamayana testlerden puan vermiyor diyor. eğer böyle bir şey yapsaydım fakültede 1 kişi bile benim dersimde geçemezdi, şeklinde ayar vermişliği vardır.
dersi zordur falan ama pamuk gibi bir hocadır, iki kez finalde tam geçeceğim notu vermiştir. ben severim kendisi saygılar hocam.
yaşanmış hikaye:

- oğlum, uğraşma boşuna, yemez o numaraları, yalvarma
+ yalvarıcam oğlum, tek dersim hocam diycem, babam hasta çalışmam lazım diycem, nişanlım bekliyo evlenicem diycem, bi haftadır konuşma hazırlıyorum, sınava hazırlanmadım bu konuşmaya hazırlandığım kadar.
- iyi sen bilirsin

kapıya gidilir, hüseyin şahin kapının yanında durmaktadır, eleman kapıyı vurur.

+ tak tak, hocam rahatsız ediyorum ama...
- rahatsız ediyosan niye geliyorsun? çattt (kapıyı surata kapatma efekti)
+ ....?
ben: ....
+ uzadı okul amk...
dersine girdikten sonra hakkında söylenilenlerin az bile olduğunu anladığım hoca.
Bu sene yaz okulu bile açmayacağını söyleyen ve emekli olacağını söyleyerek biz 1.sınıf iktisat öğrencilerini sevince boğan iktisat profesörü.