bugün

mualefet iyidir. gereklidir. bunun eksikliğini çok yaşadık ilk dönemde.

fakat bu mualefet kalkıp rıza nura dayanır, kadir popcornson a dayanırsa bu kıskançlıktır. bu çekememezliktir. bu hayal kırıklığının nefretidir.

o yüzden kimse bize atsız mavalı okumasın. biz kimin ne bok olduğunu iyi biliriz.

ötükenin bozkır hayalleriyle yaşayanı, aydınlanmanın fikir ve kalkınma politikaları ile sikerler.
düşmanı değil ama ilk ve en sert tenkidi yapan kişidir. asker atatürk cb atatürk olarak ikiye ayırır. asker atatürk'ü överken, cb atatürk hakkında kimsenin cesaret edemeyeceği eleştirileri yapmıştır. orkun dergisinde kemalizme ağır ağır giydirmesi meşhurdur. hatta ötüken dergisinde kadir mısıroğlu'nun moskof mezalimi kitabını bile tavsiye etmiştir kendisi.

görsel
kitabı ben okudum bitirdim idda edilenin aksine o ismet inönü ye hitafen yazılmıştır. arka kapağını okuduğunuzda veyahut içeriğinde ki ince nüanslar, rus seviciligi, ayrıca atatürk gibi olmaya çalışma çabasından direk anlamanız ve artık bu boş muhabbetleri bir kenara atmaniz dileğiyle
(bkz: okuduğunu anlama)
Düşmanlık değil fikri ayrılığı. Atsız'ın Atatürk sevgisini sorgulamak bile abest i iştigaldir.
güncel Önemli Başlıklar