bugün

cemaatin de bölünmesinin ilk işaret fişeği olacak açıklamalardır.

https://twitter.com/husey...status/416570653920493569
https://twitter.com/husey...status/416571860873392128
vicdanının bir yerlerinde ağlak imamın ele geçirmediği temiz hücreler barındırıyor olmasının getirdiği açıklamalardır.
sonradan "kuzenim yazdı" demeyecekse, vicdanlı bir insan olduğunu gösteren durum.
hüseyin gülerce okumayı bilmeyenlerin farklı yorumladığı twitlerdir. ben meallerini de yazayım, tam olsun:

Yargıdaki direncin hukuk ve adalet adına yapıldığına inanmıyorum. Savcılar ellerinde kağıtla inip bildiri okuyorsa bu davranış militanlıktır

sol tandanslı yargı mensupları rol çalmasın, biz kendi işimizi kendimiz görürüz. mücadele edilecekse normal sınırlarda kalınmalı ve sabırlı olunmalı. bu konuda cemaatin derin tecrübesi var.

Başbakan Erdoğan hakkında içeriden dışarıdan tertip yapılmasını bir millet evladı olarak hazmademiyorum, kabullenmiyorum.

bu twitten önce veya sonra diyor ki "başbakan gidecekse ya akp kongresinde ya da sandıkta gidecek. yani bu şu demek. ey tayyip, kongrede bıraktın bıraktın, bırakmazsan sandıkta seni gömmek için elimizden geleni yaparız. sandıktan da sağ çıkarsan artık muhatabın büyük patron olacak.

bana sorarsanız ben bu vatan hainlerinin herhangi birinin yanında değilim. ne hırsızın ne amerikan uşağının. tek çaren bu değil türk milleti, ne olur gör artık.
cehennemin dibinin kendisine göz kırpmasıdır.
olmayacak bir şeydir. cemaatten hüseyin gülerce iktidardan akif beki ve yalçın akdoğan. bu kalemler daha 6-7 ay önceden "fitne" tartışmalarında pozisyon aldılar. aman kimse kavga etmesin dediler. kavganın şartlarını, pozisyonlarını, ateş kes isteklerini ve sulh şartlarını bu kalemlerden okuyabilirsiniz. hüseyin gülerce tayyip erdoğan'a ateş kes talebini iletiyor. karşılığında istekleri var. teslim ol diyorlar. yolsuzlukla mücadele edilsin. bu savaş bu saatten sonra bitmez. ama bir yerde her iki taraf da yeni pozisyon alır ve savaşı öteleyebilirler.

asıl büyük savaş seçimden sonra başlar. istanbul, ankara, bursa, izmir ve hatta antalya belediyelerinin yeni sahipleri kim olursa, savaşın şiddeti buna göre şekillenir. herkes kendini tartıya çıkarıyor. kim kaç kilo geliyor, onu seçimde göreceğiz.
birilerinin ekmeğine yağ hatta ballı yağ sürmüştür.
güncel Önemli Başlıklar