bugün

(bkz: önce adam ol sonra gel ciğerimi ye)
geçmiş dönemde bi baltaya sap olamayan siyasetçinin yaptığı büyük yüzsüzlüktür. atatürk'ün geleceği emanet ettiği gençlik gözardı edilerek, sanki geçmişte çok büyük başarılara imza atılmış gibi ortaya çıkmıştır hüsamettin cindoruk. umut vermeyen, yaşından ötürü belkide 2 sene sonra ayakta duramayacak olan bu insanın iktidar hedefiyle, ülkeyi ayakta tutacağını söyleyerek genel başkan olması , resmen muhalefette bir kıpırdama bekleyen bu halkla dalga geçmektir.
üzerine fikir yürütmeye bile değmez denilecek "dönüştür". zaten türkiye'de o kadar dönme o kadar fırıldak var ki, hangisinin ne zaman çıkıp geleceğini kestirmek bile zor. 80 darbesiyle 82 anayasasıyla gençlerin kolunu kanadını budadıkları yetmezmiş gibi bir de 2009 yılı itibariyle 70 yaşında yeniden siyasete dönüyorlar. lafı eveleyip geveleme modundan çıkarıp 28 şubat'a darbe diyemeyip, 28 şubat'tan 4 ay sonra görevi bıraktılar diyen, güneş motel pazarlıklarını hiç gündeme getirmeyen ve daha sonra planlı bir şekilde göreve getirilenlerin görevlerini yerine getirmesine orjinal ve hayırlı bir hizmetmiş gibi bir kimlik giydirmeye çalışan bu gerdanı ve ensesi geniş muhtereme verilecek her oy zinhar israftır.
bana bile 'türkiye'yi bu hale getirdikleri yetmezmiş gibi birde karşımıza geçip,ben istediğimi yaparım nidaları eşliğinde tekrar parti başkanı olmaları beni delirtiyor.lanet olsun diyorum bu yaştan sonra siyasete girene.tecrübeli siyasetçi yaftasıyla karşımızda duran yetmişlik moruklardan bıktık artık.türkiye sizin gibiler yüzünden bu halde,düşün artık yakamızdan' dedirten olay.
husamettin cindoruk hayati boyunca gorev adami oldu. dp'nin icinde bir tasviye hareketi olacak ve muhalifler ayrilacak. dp'den istifalarin yogunlugu bunun habercisi, kovulmadan, uzerimize oyunlar oynanmadan biz ayrilalim diye ugrasan dp'liler istifaya basladi bile. cindoruk emanetci olarak aldigi bu gorevi yeterli temizlikten sonra mehmet haberal'a devredecek. zaten yeni bir olusum icin otel toplantilari duzenleyenlerin hedefi bu degil miydi? bu projeyi yoneten mehmet agar, demirel, mesut yilmaz, bedrettin dalan bunun icin anap'i harcamadilar mi? mehmet haberal hapisten cikamazsa daimi yedek olan ilhan kesici'miz var. son gunlerde her an karsimiza cikan birde suheyl batum'u unutmamak lazim.
(bkz: taşşak haber ajansı kongreden aktarıyor)
(bkz: çanlar kimin için çalıyor)
beklenildiği gibi yapılan kongrede demokrat parti genel başkanı seçilerek yeniden siyasete dönmüştür. üstelik kendi dönmekle kalmamış demirel'i de davet etmiştir..

http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2009/05/21

siyasetin içinde yeterince fosil yokmuş gibi siz de dönün geri. baykal, cindoruk, demirel ve daha nicesi. gelin a.q gelin geçmişimizi s.ktiniz, geleceğimizi de s.kin. lümpenleştirdiğiniz gençliği de takın peşinize.
siyasetin yanaşması, emanetcisi ve kapıkulunun "emredersiniz" diyerek yaptıgı sivil darbe olacaktır. Fakat korkuya luzum yok, ufleyecegi ocak su istemez bunun ve aga babasının. Buyuk ihtimalle DP'yi tamamen kapatırsak belki bir kısım oylar CHP'ye kayar dusuncesi icindeler fakat yine yanılıyorlar, yine millete cephe alıyorlar, yine karanlık odakların emrindeler, yine bozgunculuk pesindeler. Henüz foyalarının meydana cıktıgını, maskenin düştüğünün, takkenin yerinde yellerin estiğinin ve kelin göründüğünün farkında değiller.
dinazorlaşmaktan kurtulamayan siyasetimizde olabiliritesi yüksektir.
aydın menderes ve tansu çiller'in karşı çıktığı ihtimaldir. büyük ihtimalle süleyman soylu yeniden genel başkan olacaktır.
güncel Önemli Başlıklar