bugün

uludağ üniversitesi iibf hocalarımızdandır. dersleri sıkıcı değildir. notu boldur ve öğrenciyi hor görmez yardımcı olmaya çalışır. sayıgılar sevgili hocam.
soy ismi kanalcı değil, kanalıcı olan, uludağ üniversitesi iktisat bölümü hocası. (bkz: hülya kanalıcı akay). kendisinin dersleri çok zevkli, soruları kolay, notu boldur. kısacası bir hocada aranan tüm özellikler kendisinde mevcuttur.
yıllar önce danışmanım olan hocamdı. kendisinin danışmanım olduğunu öğrendiğimde tanımıyordum. odaya girdiğimde sempatik haline vurulmuştum resmen. lan bir insan bu kadar mı güzel, iyi niyetli, hoşgörülü, yardımsever vs. olur lan. sonra evlendi. allah mutluluk versin tabi. sağlam da ders anlatır.
hoca değil;melek o melek.bütün hocalar onun gibi olsa ortadoğu'ya barış bile gelir.
öncelikle soyadı kanalcı değil kanalıcı olan güzide hocalarımızdandır. kendisinden ilk ders aldığımda soyadının kanalıcı olması beni biraz ürkütmüştü açıkçası.* sonrasında tanıdığımda güzel güzel dersini anlatan, güzel güzel sınavını yapan değerli bir iktisat bölümü öğretim üyemiz olduğu kanısına vardım. zamanında ibrahim kanyılmaz hocamızın asistanlığını yapmış olduğundan olsa gerek ara sıra anlatımına osmanlıca kelimeler katıştırmaktan kendini alamıyor.* öğrencilerini korkutmadan, kasmadan, üzmeden öğretir ve gider. ayrıca asistanı (bkz: filiz gayğusuz)'da son derece ışık saçan bir araştırma görevlisidir.
bir de sınavlarıyla ilgili bir tespitim var: bu zamana kadar 8 sınavına girdim,16.soru hepsinde b şıkkıydı. memleket sevdasından mıdır yoksa enteresan bir tesadüf müdür bilemiyorum.*
uludağ iibf iktisat bölümünün en mükemmel, en tatlı, en iyi niyetli hocası. An itibariyle para teorisi dersini bb ile geçmeme vesile olan sağlayan büyük şahsiyet.
uludağ üniversitesi 2014 yaz okulunda makro iktisat 1 dersini verecek olan hoca.

yoklama alıp almadığı merak edilmektedir.

edit: yoklama almıyor.
uludağ üniversitesi'nde makro iktisat dersi veren melek. sınavları aşırı derecede kolay. sınavından 70 aşağısı alan kişi zekasını sorgulamalıdır nasıl becerdim diye.

not: tabiki aa...
Ya kardeş az önce bir sınavından çıktım, allah kahretsin böyle eğitim sistemini. Yaklasik 10 dakika suren bir soru vardi ki, Kendimi oyle aşağılanmıs hissettim ki.

Sinav sanki iktisat sinavi degil; hesap kitapla ugrasan bir bakkala bile yordamini gostersen yapabileceği bir çeşit "hesap makinelerini becerikli kullanarak en hizli toplama, carpma islemlerini dikkatlice yapip puan almaca" oyunuydu.

Oyle kulli boyutlarda bir eğitim fukaraligi var ki ulkede, artik aklim almiyor. Daha ne kadar asagilanabilir bu nesil,bilmiyorum.
Oyle kulli boyutlarda bir beyin fukaraligi var ki insanlar sinav oncesi, sonrasi "ooh su soru soyleydi, bu soru boyleydi oh oh ohh, onu ben de c yaptim oh oh.. diyebiliyor, hicbirsey olmamis, hic ters giden birseylerin icinde olduklarina dair en ufak bir farkindalik, aydinlanma, ofke yasamamis gibi.