bugün

kanaltürk'ten trt haber'e transfer olan ve trt haber'de şu aralar 45 dakika adlı programı sunan spiker.
öğlen trt haber'de 45 dakika adlı programın spikeri.biraz tarafsız olmaya çalışmalı bence.çok belli ediyor tarafını.ayrıca şirinliği de dikkat çeken ayrı bir nokta.
el sallayarak haber programı bitiren sevimli insan. eli salladıktan sonra da 'ay naptım ben' bakışı atarak alt dudağını ısırıyor. rol kesmiyorsa gerçekten böyle heyecanlı biriyse türk televizyonları yeni yıldızını kazanıyor.
banu güven'le alakası olmayan sunucudur.

banu güven'in yapmacık ve kasıntı tutumundan çok uzak bir tarzı vardır.

ama o tarzda fazla serbesttir.
ne zaman ekranda denk gelsem. hep kendinin konuştuğunu konuklara söz vermediğine şahit oluyorum.

yani bir soru soracak 10 dakika yorum yapıyor eveliyor geveliyor tam sözü karşıdaki konuğa bıraktı diyorsunuzu nefeslenip yola devam ediyor.

hani ilk okulda sınıfın çok konuşan kızları vardır. öğretmene şirinlik yapan, yerli yersiz parmak kaldırıp sürekli konuşmak için çırpınan, çok bilmiş bir eda takınıp ota çöpe yorum yapan tipler vardır.

işte o tiplerden birisinin büyümüş halidir bu hanım.

kendisine tavsiyem odur ki; konuk falan almasın, kendi yazıp kendi oynasın.. hem nefessiz de kalmaz..
şu anda trt'de yayınlanan 45 dakika adlı programın sunucusu olan kişi. aslen Cizre'li olan hülya Hökenek bir ara haber7'de de görev almıştır. sempatik hareketleri ve diksiyonu sayesinde dikkatleri üzerine çekmeyi başarabilmiştir.

dinledikçe insanın dinleyesi geliyor yahu.......
ciddi şekilde banu güven kokan sunucu. önceden öyle gelimoyordu ama biraz daha dikkatli izleyince bu korkunç taklit, insanın önüne çıkıyor maalesef..
(bkz: 10784463)
(bkz: yamuk)
sempatik gelen, ses tonu etkileyici, hoş bir hanım. "uzaktan çıtır" lardan. yakın çekimde çok da güzel olmadığını anlıyorsunuz. ama banu güven den en büyük farkı: banu güven ıııı layıp, eveleyip geveleyip saçma sapan bir soru sorarken bu hanım çoğunlukla iyi sorular çıkarabilmektedir. bu da benim şahsi fikrimdir. amen.
spiker olarak değilde programcı olarak değerlendirilince başarılı olduğunu ve yüksek dozda cazibeli geldiğini düşündüğüm kişi.
ntv deki banu güveni taklit ettiğini düşünüyorum ayrıa bi programda bakanlardan ulaştırma bakanını konuk etmiş, bakan icraatları anlatacak ama haberci hanımefendi hep icraatları destekleyici şekilde konuşup bakana sıra vermemiştir. yahu bırak ta adam anlatsın icraatları da sende şüpheci, araştırmacı sorgulayıcı falan haberciliğinle biraz muhalif ol dimi. ne o öyle herşeye alkış tututyorsun ve evet itici.
trt'ye yakışan bir kadın.

2010 anayasa değişikliği referandumu öncesinde, sunduğu programa katılan ve hayır oyu vereceğini açıklayan kim olduğunu hatırlamadığım bir sanatçıya; "ama zaten evet diyenler şu nedenle evet diyecek. ama zaten evet diyenler bunu kastetmiyor. ama evet demek bu demek şu demek bıdı bıdı da bıdı bıdı, hım hım da hım hım!" şeklinde bir tavra bürünerek yanıt vermeye çalışmasıyla ve 'bir devlet televizyonunda çalışmama ve objektif olmam gerekmesine rağmen, nasıl da hükümet yanlısı bir duruş sergileyebiliyorum. lanet olsun yakında hepinizi ele geçiricez. en büyük biziz. hıh!' edalarıyla trt'ye nasıl da yakıştığını ispat etmiştir de aynı zamanda kendisi. evet.
trt'nin çakma banu güveni deniliyordu kendisi için,
izleme şansına nail oldum * kendisi adeta serdar ortaç'ın the wall'u söylemesi gibi, pink floyd banu güvense, bu kadın serdar ortaç, yaptığı hareketler, mimikler, konuşma, aralık verme yerleri bile aynı. programa çıkmadan önce banu güven seyredip taklidini yapıyor galiba. ama aşırı belli ediyor.
trt nin banu güven çakması. yok yok direkt taklidi.
kimin torpillisi olduğunu çok merak ettiğim kifayetsiz. maaşını benim vergilerimden almayaydı dert değildi ama ben de para ödüyorum kendisine ve ne yazık ki çok başarısız.
tek kelime. (bkz: itici)
herşeyden önce çok hoş bir bayan.
başarılı bir televizyoncu.
bugünkü pkk nın hakkari ye saldırması ve verilen şehitleri anlatırken kendini çok zor tuttu. az kalsın ağlayacaktı. duygulu kadın.
Güzel bir abla. Canım benim.
trt haber kanalında 45 dakika programının sunucusu. çok güzel çooook. yani yakışır yanıma* istemeye gidiyorum.
aslen şırnak cizrelidir. evet yanlış duymadınız ekranda görmeye alıştığımız bu güzel hanım kız, izmirli ya da istanbullu değildir. kendisi cizrenin hökenekler dediğimiz ailesine mensuptur.

edit: şaşılacak bir durum yok lümpenler.
banu güven'i taklit eden ama bir türlü başarılı olamayan spiker.
şu an trt haber'de bbp lideri mustafa destici'ye karşı itici, taraflı ve kışkırtıcı bir üslup takınan moderatör. yahu sen moderatörsün be kadın nedir bu tarafgirlik?

not: bbp'yi ve zihniyetini savunmuyorum, hatta bana en ters gelen gruplardan biridir. ancak onca partinin içinde idamı savunan tek parti bu, hiç değilse bırak da idamı savunan bir insanı dinleyelim.
kürttür. sevdiğim bir spiker ablamdır. memleketlimdir. cizrelidir. helal olsun dedirtendir.
birkaç yıl önce izlediğim bir program yapıyordu trt'de.
konu da kılıçdaroğlu. kılıçdaroğlu hükümete yüklendikçe, kadın hükümet sözcüsü gibi yok öyle değildir, hükümetin böyle yapacağını sanmıyorum diyordu.

-akp de erdoğan da chp'den korkuyor.(kk)
-yok canım korkmuyordur.(hh)
Trt haberde vali mutlu'yu konuk ediyor suan da, kadin tavugun yem yerken bikbiklamasi gibi vali ne derse hihihihi diyor nasil deli edici o neyin kafasi kardesim. Hayir yapmacikligi da beceremiyor insan iki hihi'nin arasini uzak tutar.