bugün

akp'nin maskeleri abd üzerinden pkk/ypg'ye göndermesi gerekiyor. siz de çok uzatmayın donunuzu başınıza giyiverin.

görsel

(hâlâ bir de işid'e karşı savaşıyorlar yazmışlar (#defeatdeash). işid de abd, pkk/ypg de abd, ankara'dan onları destekleyen malum şahıs da abd.)
bu başlığı açmaya gelmiştim. kod ile 5 adet maske verdiler. ilk tel var mı ona baktım. 5 inde de yok.
Bir de oraya buraya gönderdikleri var, kendi halkına muhtaçken dışarıya yardım göndermek, neyse anladınız siz.

Edit: eksileyenler ülkeyi y(a)ksa ne güzel ısındık diyenlerden, biliyorum.
Cehape iktidarında ekmeği mumla arayacak yazarlar maske mi beğenmiyor?

Hangi modern aydın aşırı gelişmiş Avrupa ülkesi maske dağıtıyor vatandaşına?
Pampa maske gelsin yeter ki ben tel takarım amuyum.

O bile yok.
ulan rte bir işide düzgün yap be.
Mevcut durum tespiti.
telli ya da telsiz Maske zaten tam bir koruma sağlamıyor. Virüs burnun yanlarından girmese insanın gözlerinden girebilir. Maskenin kapatmadığı yerlere yerleşir. Maskeyi çıkardığında elinle solunum yollarına gidebilir. Esas olan mesafeyi korumak. Hijyene dikkat etmek. Yani işi o incecik maskeye birakmamak.

edit.
Demek istiyorum ki.. Çok fazla takılmayın. Telli de olsa telsiz de olsa maske bir yere kadar koruyabilir. Temel olan mesafe ve hijyendir. Onu anlatmak istiyorum. Bu maske işi fazlaca büyütüldü. Fazlaca takıntı yapıldı. Yapılan yayınların da etkisi var. Maske takınca virüs geçmez sanıyorlar. Hastanelerde hekimler, sağlık çalışanları maske takmalarına rağmen kaptılar virüsü. Üstelik telliyi geçtim çok daha özel maskeler de takmışlardır.
önce maskeleri fahiş fiyata satıyorlar diye ağlıyorlardı, hükümet müdahale etti ücretsiz maske dağıtılacak dedi sonra bize maske ulaşmadı diye ağlamaya başladılar ağlayanların çoğu bir kaç gün sonra maskelerini aldı, şimdi de maskelerimizi aldık ama telli değil bunlar diye ağlaşıyorlar. internette televizyonda bir şeyler duyup bilip bilmeden sallıyorlar, telli çok iyi koruyor ama telsiz korumuyor diye bir şey yok , hiç biri korumuyor arkadaşlar hastaysanız virüs taşıyorsanız bana iletin telli maskelerinizi ben göndereceğim söz ama markete gitmek için telli maskeye gerek yok.
chp zihniyetini memnun etmek deveye hendek atlatmak gibidir.
tüm ülke bu maske hikayesiyle çok zaman kaybetmedi mi arkadaşlar? bir şeyi bu kadar kurcalamak, sivilceyi çıban yapmak herkese zarar verir. bence çok daha önemli konulara odaklanıp onlara kafa yoralim. satışı serbest artık, bu hatadan ders alınmış olmalı.

şimdiye kadar yok da yok diye, bundan sonra kalitesiz de kalitesiz, telsiz de telsiz diye bağırıp kalitesizlesmeyelim. olan ortada. çok daha büyük dertlerimizi var.
güncel Önemli Başlıklar