bugün

Kuran'a göre apaçık bir sapıklık içindedir.

"allah ve resulü herhangi bir meselede hüküm bildirdikten sonra, hiçbir erkek veya kadın müminin, o konuda başka bir tercihte bulunma hakları yoktur. kim allah'a ve resulüne isyan ederse besbelli bir sapıklığa düşmüş olur."(ahzab 36)
(bkz: kırtas olayı)
Nar içinde yatsın.
görsel
zalimdir.
Ah ahh, keşke bu tür hikayelerle anlatılan insanların diğer yüzünü bi bilseniz. Yıllarca beyinlerimizi bu tür hikayalerle yıkadılar.
Hz Ömer r.a anlatıyor
islama girmeden önce bir gün Allah Resulü’ne (s.a.v) sataşmak için dışarı çıktım Onu Kâbe’nin yanında Kur’ân okurken gördüm
Hâkka suresini okumaya başladı ve çok hoşuma gitti Bu Kureyşliler’in dediği gibi iyi bir şairmiş diye içimden geçirirken

O, bir şairin sözü değildir
Ne de az inanıyorsunuz
Hakka 41 ayetini okuyordu
Duyunca irkildim
Bu sefer tam bir kahinmiş diye düşündüm
O sırada Bir kahinin sözüde değildir Ne de az düşünüyorsunuz
Hâkka/42 ayetini okumaya başladı Bu olaydan sonra Islâm kalbimi fethetmeye başlamıştı
15 temmuz öncesi Fethullah gülen ölse bu gün hakkında ne methiyeler dizilecekti. Bilgi teknoloji devrinde bile iyi ile kötüyü ayırt edemiyoruz 1400 yıl önce hakkında methiyeler dizilen bu adamın adil olduğuna nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Halbuki kırtas olayı kırık kapı olayı fedek olayı biraz araştırılsa gerçek yüzünü görürsünüz. iktidar hırsı için peygamber cenazesini yerde bırakan bunlar değil mi?
Şeytanın korktuğu yiğit.
Elinde kılıçla sokaklarda Ebubekir'e biat toplayan ve buna karşılık halife atanan şahıs.
torpil isteyenleri itin dötüne sokan halife. adalet sembolü.
Atv'de şuan izlemenizi tavsiye ederim.
ebu süfyan ve ciğer yiyen hind'in oğlu muaviye'yi şam valisi atamıştır. kırtas olayında hz muhammed'in vasiyetini yazmasını engellemiştir. hz fatıma'nın evini basmış içeridekileri biat etmedikleri için yakmakla tehdit etmiştir.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
En ve tek sevdiğim müslüman karakterdir.
Bir Arap. Türkleri ilgilendirmez.

Sözde adaleti ise hiç sanıldığı gibi değildir.
"Doğruluk her ne kadar seni öldürse bile ondan ayrılma.."

Doğruluk ve Adaleti amaç edinmiş olan halife.
Dört halife içinde benim de en çok benimsediğim isim.
görsel
Hakkında yazılıp çizilenler kendisinden yıllar sonradır çoğu uydurmadır, geçiniz..
bence karakter olarak çok ürkütücü bir insan olabilir ama sanıyorum bir mit çizilmiş, kendisi hakkında..

kızımı canlı canlı toprağa gömdüm, çok üzgünüm...
peygamberin kızını öldürmeye çalıştım, üzgünüm..
e üzülmeyi bırak da, biraz dur istersen..
görsel
Hz. Ömer'in iyilikleri anlata anlata bitirilemez. Hakkı adaleti üstüne laf söylenemez.
Böyle bilinir.

Kızını gömdüğü hususunda bir kaynak yoktur.

Kimseye 1 tokat dahi atmamış Yüce isa diyorsam, hz. Ömer'i nasıl kötüleyelim?
''adalet olmadıkça yönetimin, edep olmadıkça asaletin, cömertlik olmadıkça zenginliğin faydası olmaz.''

demiş.