1. 1.
    şüphesiz ki makam mevki verilince Allah'a kafa tutan sapkınlara bile biat edilmesinde sakınca olmadığı meşazını veren tarihsel hikaye.

edit; akhenaton kaç yıl yaşadıysa herkese ilham olmuş. tek Allah'a inandı bi de, hmm kelime-i şehadet de getirdi mi ki.
    5 -12 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
  2. 2.
    Yüksek ihtimalle O firavunun da tek olan allah'a inanması.

Cahil misiniz yoksa kötü niyetli mi bilemiyorum. Belki de her ikisi birden.
    2 -5 ... ruhsal enfeksiyon
  3. 3.
    (bkz: akhenaton)

Söz konusu firavun bu, cahil kardeşlerim. Araştırın.
    7 -1 ... ruhsal enfeksiyon
  4. 4.
    Gördüğü rüya sonrası yusuf peygamberin yorumuna güvenerek buğday stoklatması zaten peygamberimize güvendiğini gösterir. "Allah'a inanmıyorum, amon'a ra'ya tapıyorum ama sen yine de buğday stokla yusuf" Dediğini düşünmüyorsunuz herhalde. Ayrıca birçok kaynakta yusuf peygamberle aynı dönemde yaşadığı ve tek tanrıya inandığı da yazar. Hala dizi diyorsunuz. Cahilliğe devam.
    10 -1 ... ruhsal enfeksiyon
  5. 5.
    Din konusundaki kadim kavganın nedeni güneş kültü ve ay kültü anlayışıdır. Bu öğrenildiğinde birçok konudaki kavram kargaşası kendiliğinden çözülüyor. Yani, tanrı insanlara dini anlatmak için yeryüzüne iniyor mu, inmiyor mu mesele bu. Bu bakımdan firavunların da tek tanrıya inanmaları bir anlam ifade etmiyor. Roma kilisesi de tek tanrıya inanıyor ama ister Allah gönderdi deyin ister sosyolojik bir zorunluluk gereği olarak islam geldi deyin durum budur.
    2 -2 ... chai chen
  6. 6.
    http://www.mucizeler.com/...9un-cesedindeki-deliller/
    1 ... lunarliftoff
  7. 7.
    çok merak ediyorum o firavun kimdi.
    1 ... selia
  8. 8.
    Esas mesele dönemin kralının adının ne olduğu değil yusuf peygambere güvenip güvenmediğidir. Ben de size soruyorum; madem dönemin kralı puta tapıyordu neden peygambere her türlü yetkiyi verdi?
    2 -1 ... ruhsal enfeksiyon
  9. 9.
    Olabilir yani gayet normal. O firavun özünde iyi bi firavunmuş ondan sorun yok. Evet.
    ... profesyonel kamikaze pilotu ii