bugün

Peygamberlerin getirdiği mucizeler o alanın ulaşabileceği noktaların zirvelerine gösterir, işaret eder.

Hz. Süleyman (a.s) için rüzgâra binmek, uçmaya olan işarettir. Yada ışınlanma olarakta düşünebilir.

Hz. Isa(a.s) ın ise ölüyü kısa süreliğine diriltmesi tıp ilminin gelecegi noktaya işarettir. Ve aynı zamanda "ey beşer çalışın ve allah 'ın size nasip edeceği bu teknolojilere erişin" demektir.

Kuranın birçok mucizesinden birisi de gelecekte vukuu bulacak hadiselere sarihen, işareten, remzen haberler vermesidir.
2100 yılına dahi gelindiğinde icadının neredeyse yapılamayacağı mümkün olmayan ışınlanma, Hz.süleyman döneminde anlatılan efsanelerden biridir.Gerçekliği %1 bile değildir.
- şimdi hocam aynı uzay yolundaki gibi oluyo di mi?
+ birincisi hocam değil hazret ikincisi uzay yolu ne lan putperest?
kuran-ı kerim de , neml suresi 38.ayette örneği geçen ilginç olay. bu ayette -
38. Süleyman, Ey ileri gelenler! Onlar bana teslim olmadan önce hanginiz bana onun (kraliçenin) tahtını getirebilir?

39. Cinlerden bir ifrit, Sen yerinden kalkmadan ben onu sana getiririm ve şüphesiz ben, buna güç yetirecek güvenilir biriyim dedi.

40. Kitaptan bilgisi olan biri, Ben onu, gözünü kapayıp açmadan önce sana getiririm dedi. Süleyman tahtı yanında yerleşmiş halde görünce şöyle dedi: Bu, şükür mü, yoksa nankörlük mü edeceğim diye beni denemek için, Rabbimin bana bir lütfudur. Kim şükrederse ancak kendisi için şükretmiş olur. Kim de nankörlük ederse (bilsin ki) Rabbim her bakımdan sınırsız zengindir, cömerttir.

görüldüğü gibi saba melikesi belkıs ın tahtı yemen den kudüse kitaptan bilgisi olan biri tarafından göz açıp kapayıncaya kadar nakledilmiştir. Burada bahsi geçen kitaptan bilgisi olan kişi bilim sahibi insanı sembolize etmiş olabilir. dikkat edilirse sihir büyü konusu yoktur. kitap ehli bir insandan bahsedilmektedir. her hali ile ilginç bir ayettir.