1. 1.
  Bu konu Kur’an’da şöyle anlatılır: “Biz Mûsâ'ya: ‘Asânı denize vur!’ diye vahyettik. Vurur vurmaz deniz yarıldı, öyle ki birer koridor gibi açılan her yolun iki yanında sular büyük dağlar gibi yükseldi.” (Şuara, 26/63)

  “Biz Mûsâ'ya şöyle vahyettik: Kullarımla geceleyin Mısır'dan yola çık. Asanı vurarak denizde onlara kuru bir yol aç. Firavun'un size ulaşmasından ve boğulmanızdan endişe edip korkmayın.” (Ta-ha, 22/77)
  4 -1 ... entropik fenci
 2. 2.
  seni bile böler.
  ... ruzhan
 3. 3.
  süper olay ama bunu yapana kadar firavunu neden ikiye bölmediği hala merak konusudur.
  2 -2 ... diskapininmandali
 4. 4.
  Arkasını dönüp firavunu ikiye bölseydi daha etkili olacak hede.
  5 ... n dakota
 5. 5.
  efsanedir. gerçekliğini kanıtlayan tek bir arkeolojik buluntu yoktur. musa yaklaşık 3200 yıl önce yaşamıştır. beşbin yıllık gemi kalıntılarının bile denizin dibinde günümüze kadar varlığını koruduğunu göz önünde bulundurursak, kızıldeniz'de boğulduğu öne sürülen firavun ordusundan geriye de metal silahların ve gereçlerin kalıntıları kalmış olmalıydı.
  6 -1 ... matasyonlu
 6. 6.
  firavunu ikiye bölse "ehe ehe sıkıysa hadi denizi ikiye bölseydi Allahın" diyecek yavşak çok olduğu için deniz bölünmüştür.
  1 -2 ... daga surten davsan
 7. 7.
  Denize bunu yapan Firavun’a neler yapmaz? işin şakası bir yana bildiğiniz üzere firavun son anda tövbe etmiş ve Allah’a secde etmiştir. Fakat allah tövbesini kabul etmemiştir. Neden firavunu ikiye bölmedi diye soranlar. Allah Firavun’un nezdinde son nefeste gelen imanın kabul olunmayacağını cümle aleme duyurmuştur. Allah’ın yaptığı her işte bir hikmet vardır. Ve hikmetine sual olunmaz.
  4 -1 ... soguk iklim adami
 8. 8.
  ülkemizde olsaydı bir kesin densizin birisi çıkar bir şeyler söylerdi.

  hz musa nın denizi ikiye bölmesi
  2 ... lagavulinvebazlama
 9. 9.
  Asayı alıp firavuna tekme tokat girişse buna gerek kalmazdı.
  2 -1 ... selia
 10. 10.
  Son derece komik bir zırva.
  1 -1 ... kivilive