bugün

Ölümünden önce düştüğü hastalık sonucu "Sizi, sakın ola bana bir şey içirmeyin diye uyarmadım mı? Neden bana ilaç içirdiniz? Hepiniz bu ilaçtan içeceksiniz, ben de bakacağım; ancak amcam Abbas hariç. Çünkü o sizinle beraber değil, planın içinde o yoktur" diyor. (Buhari-Müslim, L. Ve’l Mercan, no: 1427.)
Tarihçi ve Hadis yazarı olarak bilinen ibni Sad, peygamberin zehirleneceğini tahmin ettiğini ve yatağa düşmeden önce oruçlu olduğunu bildirdiğini şu hadis ile bildirmektedir; "Neden sizi uyardığım halde bana bunu yaptınız, üstelik ben oruçluydum." ( ibni Sad, Tabakat, Üsame b. Zeyd seriyesi, 2/345, Halebi, insanu'l Uyun)

O dönemde yanında olan amcası Abbas ve 2 eşi Ayşe ve Hafsa var. Bunlar da bilin bakalım kimlerin kızları? Ömer ile Ebubekir'in. Yani Muhammed öldükten sonra cenazesini 3 gün umursamayıp halifelik kavgasına girenlerin..

alıntı.

edit: ahahahaha eksileyin lan eksileyin.
tamamen uydurma, hadis süsü verilmiş iftiraya dayalı yapılan iddiadır. böyle bir olay da , böyle bir hadis de yoktur. allah belanızı versin. (amin)
karılarından biri öldürmüş olabilir. evde 10-15 tane hanım var zaten.
milleti salak yerine koymakta gelinen son nokta.
--spoiler--muhammed'i öldürdünüz, isa'yı gerdiniz, ali'yi kestiniz...erdoğan'ı yedirmeyiz--spoiler--.

(bkz: akp li kafası)
(bkz: cool story bro) bu bkz yeterli sanırım.
güncel Önemli Başlıklar