bugün

Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimizin güzel ahlakının adeta bir kanıtıdır.
Huri olayı ile bu olay benim kafamı yordu.
(bkz: bu konuda troll gibi düşünüyorum)
Muhammed'in kendi yazdığı bir kitapta kendisinden bu kadar ve bu şekilde bahsetmesinden daha doğal ne olabilir?
Peygamber canı ne istediyse " bana cebrail geldi, allah böyle buyurmuş " diye yaptırıyor. Olan biten bu. Kutsiyet katmanın mantığı yok.
Aramıza hoşgeldin..

Önce deist olacaksın..

Biraz dağa sorguladıktan sonra..

Ateist...
anlamıyorum doğrusu,
Woody allen kendi üvey kızı ile evlidir ama bunlardan kimsenin bu konuyu eleştirdiğini duymazsın.
Sanaaat camiasının! içindekiler sürekli olarak kankalarının karılarını kızlarını kocalarını düdükler bunların gıkı çıkmaz.
E be gevşek o zaman 1400 yıl önce yaşayan adamın kimle evlendiğinden sana ne, sorsan ben serbest sekse inanıyorum herkes herkesi düdükleyebilir özgürlük var dersin.
Çok eşliliğe izin var diye gelir burada milletin inancına söver sayar sonra kendi putperest atalarının yüceliğinden bahsedersin. aç bir tarih oku da kuma kelimesinin kökeni nerden gelir, levirat evliliği ne kadar yaygındır, üvey anaları ile yengeleri ile kimler evlenirmiş atalarının tarihinden öğren.

Ben muhammedin elçisi olduğu allaha bütün bunları bilerek inanıyorum sen inanmıyorsan bistir git neye inanıyorsan ona inan.
(bkz: malı götür)
Bütün fırsatçılar doluşmuş.
aşağıdaki söz ilk kez bu olay üzerine söylenmiştir;

(bkz: bu devirde babana bile güvenmeyeceksin)

kendini peygamber dahi ilan etmiş olsa.
Peygamber efendimizin olayın ilerki merhalelerinde Zeyd'e boşanmaması yönünde nasihat ve telkin ettiğini niçin yazmayıp gerçekleri saklayıp hatta çarpıtıyorsun orospu çocuğu canım evladım? Sen göz koyduğun bir kadının kocasına karını boşama der misin yedi sülalesini şey ettiğimin şerefsizi...
nerede yazıyor? kaynak ne?

ahzab 37 zeydin muhammedin evlatlığı olduğunu nereden çıkarmışlar anlayamadım.
http://www.kuranmeali.com/Sayfalar.php?sayfa=422

azab 40. ayete bakarsanız muhammedin kimsenin babası olmadığını söylüyor.

kavramlar doğru anlaşılmadan yapılmış çevirilerle ve uydurma hadislerle edinilen dini inkar etmek ve dinden çıkmak zaten çok sorun olmasa gerek.

cevapsız soru arayan varsa bende onlardan çok var. ancak bu konu sıralamaya bile girmez.
zeyd ve karısı zeynep kendi aralarında anlaşamadıkları için boşandılar. hz. muhammed ise köleliğin ve evlatlık olayının öz evlat durumundan farklı olduğunu göstermek adına zeynep ile evlenmiş ancak evlilik hayatı yaşamamıştır.
inanmayanlar da kendilerini zeki sanan cahil sürüsü gördüğüm kadarıyla.
Kaynak: götüm.
Açın bi okuyun sureyi lan, tüm örnek verilen ayetler saptırılmış, alenen yalan.

Olayı bilmem, belki de yapmıştır Muhammed öyle bir şey, ama kaynakların hepsi yalan.

Buradan kontrol ettim:
https://kuran.diyanet.gov...fsir/sure/33-ahzab-suresi

Dikkat çekmek istiyorsan, 50.ayetten girseydin keşke kardeş.
Aha bu da 50.ayet:
https://kuran.diyanet.gov...resi/3583/50-ayet-tefsiri

Siteye gitmeye üşenenler için:
﴾50﴿ Ey peygamber! Mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verip de elinin sahip olduğu kadınları, seninle birlikte hicret eden amca kızlarını, hala kızlarını, dayı kızlarını, teyze kızlarını, kendini peygambere mehirsiz olarak bağışlar da peygamber de onunla evlenmek isterse böyle bir mümin kadını -ki sonuncusu diğer müminlere değil, zatına mahsustur - sana helâl kıldık. Müminlere eşleri ve sahip oldukları kadınları hakkında hangi kuralları geçerli kıldığımızı biliyoruz. Sana mahsus olanı güçlük çekmeyesin diye meşrû kıldık. Allah çok bağışlayıcı, pek esirgeyicidir.
arkadaş o zamanlar allahtan malum sektör yokmuş, yoksa varya paraya para demezlerdi ve o kadar yahudi hristiyan müşrik cart curt, katletmeye soylarını kurutmaya gerek kalmazdı.