bugün

Bir müslümanın sikinde olmayan durum, arap milliyetçisi değilse.
olmayan gerçektir. araptır. kasmayın bu kadar.
7 milyar insandan kaç kişinin gerçeğidir araştırlması gerekendir .

öyle ya senin gerçeğinden banane benim gerçeğimden sanane ?

al sana gerçek . arap olması yada başka bir ırkdan olması onun alemlere rahmet nur yüzlü gül kokulu peygamberimiz olduğu gerçeğini asla değiştirmez .

ırkı değil maksatı, gayesi ,amacı ,vazifesi ,makamları ,ve bizlere öğrettikleri bizim için önemli olan gerçeklerdir hz. muhammed mustafa s.a.v. e inanıp her başlık açana inanmayanlar olarak yani !!!

başka gerçekler değil yani yoksa dağlar taşlar hepsi gerçek vallahi bak !!! . kişinin kendi gerçeğidir onlarda saygı duyarız ancak çooook uzaklardan yani .!!!

anlata biliyormuyum acaba ?

ırkçı bir toplum olmayalım yani .

şu şu ırkdan mış bu bu ırkdan mış ordaki o ırkdan mış ?

bilader senin ırkına turp sıkayım o zaman ben . ırkcı bir ırkdan geldiğin çok net evet denilesi hadisedir efendim .

allah ın olmadığına (inanmış) kişinin gerçekleride kendisinedir .

allah ın varlığına inanmış insanın gerçekleride kendisinedir . olay bu yani yoksa sen istediğin kadar yalan dolan çevirsen biz ölücez siz ölmesenizde olur yani nasıl olcaksa tabi o iş .

olurdu aslında mümkündür allah a hiç bir iş zor değildir (ol) der oda olur ancak kuran ı kerim de olmayacağını çok net görüyoruz .

her canlı ölümü tadacaktır .bu ayetten daha büyük bir ve doğru olan bir gerçeklik bulabilmişlermi o bilim adamcıkları ? kafir olanları zaten bunu araştırmaz .

allah ı yok saymak onlar için daha iyidir kolay yoldur akıllarınca böyle sanıyorlar ancak mümkün değil . ölümü tatmalarına gerek yok yaklaşmaları dahi yeterli olur siz bakmayın onlara onlar kandırkcılardır

akıllarında kendilerini kandırıyorlar işte . allah a inanmayana bizde inanmıyoruz bizde inanmıyoruz inanmayacağızda inşaallah .

her canlı gibi bunlarda ölecek ve ayet her zaman olduğu gibi gerçekliğini kanıtlayacak olmuş ve olacak olan budur .

her canlı ölümü tadacaktır .

gördünüz mü hiç ölümü tatmayan bir kafir yada müslümanı ? vallahi ben görmedim . herkes ayete uygun şekilde paşa paşa ölüp gidiyor .

en azılı kafirler gebermiş gitmişler firavunlar miravunlar sular altında kalmışlar hemde denizin dibinde araştırın bunları eksik kalmayın ilerde lazım olucak ileri doğru ilerlememizden mütevellit yani .

akıllı olmamız lazım uyanık olmamız lazım .
peygamberimiz aslen arap değildir.
Kanıtlanması imkansız olan düşüncedir. Bunu kimse kesin yargıyla karar veremez. DNA testiyle başarılı sonuç alınabilir.
o zaman kesin türktür. biliyordum allahım sana şükürler olsun.bu bir mucize...!
" ama şunu çok iyi biliyorum ki islam dini’nin peygamberi hain arap ırkı ile aynı milliyetten O-LA-MAZ… " iddiasinda bulunabilecek derecede irkci yaklasan kimsenin " bilimsel " iddiasidir.
banane dediğim saçma iddiadır. o kadar saçmadır ki bu iddianın müslümanları bile ilgilendirdiğini sanmam.
Gercek artik aciklanmalidir. Dedesinin babasi ispanyol olup buyuk annesi japondur bir gemide tanisip anlasmislar ve dedesini meydana getirmislerdir o da hintliyle evlenmistir sonra da mekkedeki petrolleri ele gecirmek icin mekkeye yerlesmislerdir. Zaten mekkelilerle savasmasinin sebebi petrol savaslaridir aslinda. Ayrica buraya kadar okuyanin da aklini.. *
antropolojiyi egale eden tespittir. demek ki bilim bizi yanıltıyor... * bence daha ciddi şeylerle uğraşın.
bu zırva her zaman karşımıza çıkıyor, peygamber arap değil ismail yoluyla ibrahim soyludur diye. peki kendilerine sormak istiyorum hz.ibrahim nerelidir? dünyalı mı?

bir de şimdi ki ''araplar'' arap değildir, cürhümlüdür muhabbeti de almış başını gidiyor. bu nasıl bir saçmalık biliyor musunuz? bilindiği gibi biz türkler turani ırka mensubuz, şimdi siz bir dğer turani ırka mensup bir halka, mesela iğdir boyundan olanlara ya da üçokların dağhan koluna bağlı salur'lara ''siz türk değil salur'lusunuz'' demek kadar saçma bir şey bu.
şimdi ihaleyi genişletirsek ibrahim'de nuh'un oğlu sam soyundandır deriz ama bu adam antropolojik olarak nerelidirin cevabını veremeyiz. çünkü bu nazarlar bakacak olursak dünya üzerindeki her insan birinin soyundan gelir bu soylar geçişken olmakla birlikte başlangıç itibari ile hiçbir memlekete, dile kültüre aidiyeti olmaması gerekir. yani bu zırvanın temeli yoktur.
ha peygamber arap olsa ne olur olmasa ne olur? peygamber kamboçyalı'da olabilirdi, iranlı'da, hatta türk'te.
''arabın aceme (arap olmayan tüm milletlere) acemin araba üstünlüğü yoktur'' diyen peygamber'in, kendisini türkleştirmek için elinden geldiği kadar saçmalayan ümmeti... olay bu.
hatta bir aralar mevlana'da türk'tü. hatta cengiz han'da.

hatta allah ibrahim suresi 4. ayet de;

--spoiler--
Biz hiç bir elçiyi kendi kavminin dilinden başkasıyla göndermedik ki onlara apaçık anlatsın. Böylece allah, dilediğini şaşırtıp saptırır, dilediğini hidayete erdirir. O, üstün ve güçlü olandır, hüküm ve hikmet sahibidir.
--spoiler--

der. çünkü muhammed'de ibrahim'de sami ırka mensup insanlardı. peki sami hangi ırka mensuptu? antropoloji bu bilgiye ulaştığı gün onu da açıklayacaktır ki muhtemel gerçeklik sami halkların Afro-Asyatik kökenli olması muhtemeldir.
hatta ibrahim'in bir brahma daisi olduğunu hint diyarından geldiğini savunanlar da olmuştur, hatta ve hatta sizler gibi milliyetçilerin hint'li versiyonları peygamber'in isminin kökeninin ''mahi-ammad'' olduğunu savunmuşlardı, elbetteki kendilerini rezil etmekte hiç zorlanmadım.
milliyet yarıştıran bir adam, zaten islam dininden ve paygamberden hiçbir şey alamamış demektir.

http://www.youtube.com/watch?v=l1eRf-S0ZBk

bir de televizyonlara çıkıp kendine peygamber torunu ünvanı veren bu zat-ı muhteremde aynı şeyi savunmuştu, hatta o kadar ileri gitmiş ki yola getiremediği kavminden şikayetçi olan peygamber'in ''ben arabım arap benden değildir'' sözünü, ''ben arap değilim arap bendendir'' olarak değiştirmiş, tabi işine gelmiyor arap bir peygamberin varlığı, sebebi ise kendisi hem kızılbaş türkmen olup hem de nasıl peygamber soyundan geldiği çelişkisidir. normalde bu bir çelişki olmamakla birlikte kendileri çelişki haline getirmektedirler çünkü biliyorlar ki musa kazım soyundan geldikleri hikayesi çok büyük bir palavradır. işin garip yanı bu adamı da kimse sorgulamıyor, en basidinden ''ibrahim nereli'' diye soran da yok. allah ıslah etsin.

kısacası peygamber'in nereli olduğu hiç ama hiç mühim değildir, türkleştirmeye çalışmayalım komik oluyor.
hatta murat bardakçı'da bahsetmişti bundan yani şu türkleştirme modasından.
ciddiye alınacak bir yazı dahi değildir, çünkü bilimsel karşılığı yoktur kısacası.