bugün

Çocukla evlenmemiştir ama çıtır kızı kaldırmıştır. Peygamberimi seviyorum ve bu sünnetimi de yerine getiriyorum. Ne varmış yani üçte biri yaşındaki kızı karısı ne yaptıysa?
Yüce allah en iyisini bilemdir. Amin.
Semi allahu ve el hamide
Allahu ekber.
hadislerde 6 yaşındayken nişanlandığı 9 yaşında evlendiği söylenir. başka yazılanlar umrumda değildir. sallamayın aq. oldu olacak reşit olmasını bekledi diyin.
çocukla evlendiğine dair olan bütün kaynaklar dini kaynaktır ve iftira atacak kişiler değil bunlar. adam ömrünü hadis toplamaya adamış gidip iftira neden atsın?

ayrıca bunlar yeni yeni sorun oldu. modern algı ya da seküler ahlak çocukla evlenmeyi artık pedofili olarak yorumladığı için ve bunu da çağa kabul ettirdiğinden daha sonra islamikler bunu kıvırtmak için takla üzerine takla atmaya başladı.

50 yaşında birinin 8 yaşında biriyle evlenmesi hemde o kadar evlilik yaptığı halde normal değildir. hemde bu yani seçilmiş biri güya.

ha neyse özünde şunu islamikler unutmasın, bunlarla ilgili geçen tüm laflar dini kaynaklardır. din dışı kaynaklar bunları o zaman kullanmadı çünkü o zamanın algısında normaldi.

ha diyebilirler ki o zaman normaldi o halde bu zaman niye bunun üzerinden laf diyorsunuz. çünkü muhammed evrensel bir şahıs ve yaptıklarıyla her çağa örnek teşkil eder. eğer o zaman normalse puta tapmak da normaldi onu kaldırmış bunu neden kaldırmayıp hatta kendi de böyle bir eyleme girişmiş?

bugün biri sünnet bu muhammed yaptıysa bunda bir keramet vardır değip 8 yaşında çocukla evlenirse kim dur diyecek?

kimse diyemez. işte sıkıntılı yanı burası zaten.
Çocukla evlenmiş. Al dedim.

Biz türklerdeki o aslında öyle değil tribine ölüyorum. Ya sen arapça bişeyi bi araptan daha iyi nasıl anlayabilirsin aklım almıyor. Bi arap gelip türkçe bişeyi senden daha iyi bildiğini iddia edebilir mi.

Hacılarınız hocalarınız her gece bunu kabul edip televizyonda kılıf bulup açıklamak için eğilip bükülüyorlar. O zaman öyleymiş şartmış şurtmuş evlenmiş size ne amk dersin anlarım tamam da delikanlı ol böyle jöle gibi olmayın.
Araplar da kızların yaşlarının saymaya başlanılması ergenliğe girdikten sonradır diyenler olsa be doğru iddiadır.

Hz.Muhammed in küçük yasta evlenme nedeni de dini ona anlatarak her şeyi küçük yasta öğretmektir. Bu yüzden yanına alır zaten.

Yaş doğrudur.
Bundan daha kötüsü, bu niyetini kız 6 yaşındayken soylemiş olmasıdır.
siyerlerden çok daha muteber kabul edilen kütüb-ül sitte'deki hadisleri hiç okumamış cahil kadar cahil olmayan kişidir.
Şu konuda dokuz diyenin de on dokuz diyenin de lafı goygoydan öteye gitmez.

ilk dönem islam tarihinin en zayıf karnı yaş tespitidir. Ulan hayatı en net bilinen kişi olan peygamberin bile doğum yılı hakkında 569 mu 571 mi diye tartışma var. Hz hatice'nin evlilik yaşı hakkında hem 28 hem 40 rivayeti var (12 yıllık sapma) zaten tabakat kitaplarını biraz kurcalayan biri çoğu sahabinin yaşıyla ilgili beşer, altışar, onar yıllık sapmalar, tereddütler bulur.

Arkeolojik kazılarda hz aişe'nin nüfus cüzdanını bulmuşsunuz gibi yok kesin dokuzdu yok kesin on dokuzdu diye büyük büyük laflar etmeyin.
islamı karalamak için derken türk tarihi için her türlü aptalca (bazen iki karakter arasıdna 300 yıl fark oluyor) yalanı atan şakirt islamist yobazların rahatsız olduğu konudur.

ayrıca arapça olarak 7 nin nasıl yazıldığını biliyoruz.

ama evet bunu yalanlayan yobaz için 7 yaş büyük bir yaştır.
Araplarda kadinlarin yasi ilk defa menstrual donguye girdikleri zaman sayilmaya baslanir diye biliyorum.