bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Bence yaşamış olsaydı olma ihtimali çok yüksek durum.Nedeni ise Peygamber efendimiz giyim kuşamın çok özen gösterir her zaman atın ve devenin en güzeline binerdi.
  (bkz: kutuplarda yaşasaydı yine beyaz fistanmı giyecekti)
  6 -6 ... shinedoor
 2. 2.
  (bkz: git bir espresso koy)
  6 -2 ... alone with everybody
 3. 3.
  (bkz: what would jesus do)
  -1 ... dolunayisi
 4. 4.
  mantık oranı yüksek önermedir. o dönemlerde bile etrafına örnek olmak için şık giyinmeye çalışan biri olduğu kayıtlara geçmiştir *.

  üstüne bir de kravat takardı ki; kravat takmayıp da ben atatürkçü, laik v.b değilim demek isteyen o muhterem (!) fetoya ve türevlerine de ayarın tillahını vermiş olurdu!!
  1 ... vivendi
 5. 5.
  doğru bir önerme. çünkü tarih boyunca her peygamber içinden çıktığı toplumun kültürüne bağlı kalmıştır.
  ... uvjb
 6. 6.
  (bkz: ne diyeceğini bilememek)
  ... pergamon
 7. 7.
  peygamberle kafasını bozmuş bünyelerin son zamanlardaki geyiklerinden. peygamberi lekelemeyi kendine amaç edinmişlerin de yaptığı birşeydir ayrıca. "yaşasaydı tiki olurdu aohoaha" gibi saçmasapan konuşanları da görülmüştür. ha yorumlayacak olursak, gayet doğru bir önermedir. peygamber yaşadığı zamana göre giyinecektir elbette, 1960 doğumlu olmuş olsa sokakta sarıkla gezecek hali yok, elbette takım elbise veya benzeri birşey giyecekti. peygamber zaten şık, temiz giyinir; ne giydiği önemli değildir, temiz ve güzel olduktan sonra eşofman da giyer, size ne lan?
  1 ... der meister
 8. 8.
  takım elbise giymesi gerekseydi o zaman da giyerdi diyerek kolaylıkla çürütülebilecek önerme.

  tabi peygamber ne demek önce onu bilmek lazım.
  -1 ... enemyof
 9. 9.
  "mozart yaşasaydı new age müzik yapardı" önermesi kadar saçma bir önermedir, düşününce mantıklı gibi gelse de biraz daha düşünüldüğünde başkası adına karar vermekten başka bir şey olmadığı da anlaşılacaktır. x yaşasaydı y yapardı yada z olurdu gibisinden önermeler sadece bunu iddia eden kişinin kendince yarattığı senaryoda sözkonusu x kişisine bir rol verip kendi nasıl isterse oynatmasıdır.
  ... never neverland
 10. 10.
  fatih altaylının teketek özelde cübbeli ahmet hocaya neden böyle giyiniyorsun tarzı sorduğu sorudan sonra söylemiş olduğu önerme.
  ... domovoi