1. 1.
  yedi cihan sultanı, bütün evrenin yüzü suyu hürmetine yaratıldığı yılmaz kahraman biricik hz muhammed olmasaydı olacak olanları anlatan başlık. şüpkesiz ki hepimiz hristiyan olurduk.

  bir de babamız kimdi bilemezdik.
  8 -5 ... ecevitlerin estetik doktoru
 2. 2.
  yazdığı kuran yüzünden mankafalar kendilerini havaya uçurmazdı. kafa kesme yaygınlaşmazdı. kadınlar erkeklerle eşit haklara sahip olurdu. geri kalmış müslüman ülkeler belki de amerika seviyesinde olurdu vs.
  6 -11 ... ucan dewe
 3. 3.
  kızların gömüldüğü yerde, kadınlara ve annelere mal gözüyle bakılan yerde, (cennet anaların ayakları altındadır), kadınların hala günümüzde mal olduğu yerde islami şartları getiren insana atılabilecek şerefsizce iftiralara şaşırmamak elde değil. kadınların soyunmasıyla eşit şartlara sahip olduğunu sanın andavallar sizi. o kadınlar soyunup popüler kültürün ve endüstrinin sadece seks simgesi ve malı oluyor. islam kadını yüceltmiştir. islamda çok eşlilik bir kadın istemediği sürece mümkün değildir. cinsellikte bile adet olunca yaklaşmayın diyor bu bile kadınlar için. neyse...
  5 -3 ... zarri bis nefi
 4. 4.
  dünyanın her köşesi uçan dewelerle dolardı.*
  4 -3 ... forzapasha
 5. 5.
  https://video.uludagsozluk.com/v/hz-muhammed-olmasaydı-olacaklar-60881/

  bunlar olmazdı. kadın ve erkeğin "modern" dünyada eşit olduğunu zanneden zavalılar varmış. kadınlar dünyaya et olarak sunuluyor. bir otomobil tanımında mini etekli derin dekolteli kadının işi ne? formula bir yarışlarındaki pit kızları ne iş? tek amaç geçmişten tüm dünyanın ortak geçmişinden gelen seks kölesi kadın halinin devamıdır. kafa kesmek kuran'dan önce de vardı sayın beyinsiz. geri kalmışlık islam'dan değil tembellikten ve iktidar sahiplerinin yerlerini sevmelerindendir.
  4 ... murattemur
 6. 6.
  kadına mirasta üçte bir hak vermiştir. kadına bir koca erkeğe dört kadın hakkı vermiştir. ayrıca ahzab 33'de de kadının haddini bildirmiştir.

  "Ve evlerinizde oturun ve ilk câhiliyet devrinde olduğu gibi sokaklara çıkmayın ve namaz kılın ve zekât verin ve itâat edin Allah'a ve Peygamberine. Ancak ve ancak Allah, ey Ehl-i Beyt, sizden her çeşit pisliği, suçu gidermek ve sizi tam bir temizlikle tertemiz bir hale getirmek diler."
  3 -2 ... ucan dewe
 7. 7.
  akraba evliliği olmazdı. ahzab suresi 50. ayette dayılarının, teyzelerinin, amcalarının ve halalarının kızları sadece ona helaldir.

  "Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah’ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir."
  3 -2 ... ucan dewe
 8. 8.
  bazı ileri zekalılar bir önceki ayete bakmadan (önceki ayette sadece peygamber eşlerine seslenildiğini bilmeden) bir sonraki ayeti verir mesela bunlar çoğalırdı. sonra evin reisi erkek olduğu için mirasın kadına daha az verildiğini ve daha öncede mirasın m'sinin kadına verilmediğini bilmeyenler çoğalırdı, sonra kadın istemeden 2. eş getirilemeyeceğini, önceki zamanlarda savaşın çok olduğunu, bu yüzden erkek nüfusunun kadın nüfusuna göre az olduğunu, ve kadınların mağdur konumda ortalıkta kalacağını anlayamayan cahiller ohooooo cirit atardı etrafta
  4 -1 ... zarri bis nefi
 9. 9.
  "kadınları dövün!" emri verilmezdi.

  “allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın `ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü allah yücedir, büyüktür.”(nisa 34)
  1 -3 ... ucan dewe
 10. 10.
  yerine başka biri olurdu!
  adına Muhammed değil de başka derdik.
  nihayetinde kendisi bir "elçi". Bildirici, aracı...
  Tanrı olmasaydı olabilecekler
  daha fena!
  -1 ... vivendi