1. 1.
    Hz. Muhammedin 15 li yaşlarında rahip bahira tarafından çizildiği iddia edilen resimdir. Tabi çoğu kişi resmin gerçek olmadığını söyler ve elbet kendisine ait olup olmadığını bilemeyiz ancak bence resim sahabelerin peygamberi anlattığına baya uyuyor. Ayrıca resim kendisine aitse peygamberin 15 li yaşlarına yani resmedilme yasağının olmadığı döneme denk geliyor. Teninin parlaklığı, gülüşü, dişlerinin ayrıklığı, yay şeklinde ince kaşları ve dudakları anlatılanlara baya uyuyor nedense içinden bir his bana o gibi geliyor.
    hz muhammed olduğu iddia edilen resim
    13 -12 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  2. 2.
    (bkz: rahip bahira)
    ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  3. 3.
    yazarların düşüncesi merak edilmektedir.
    3 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  4. 4.
    böyle bir şey mümkün değil ..
    2 -4 ... polatwrong
  5. 5.
    6. yy dan bahsediyoruz allasen o döneme ait böyle çizilmiş bi eseri nerede gördünüz. ben görmedim. Aynı zamanda rahip bahira nin olayı günümüzde tartışma konusudur.
    Resim hem dizgisel hemde teknik olarak yalandır.
    (bkz: konu kilit)
    7 -3 ... mutlu bana birsey oluyo mutlu
  6. 6.
    Renklerden dolayı pek inandırıcı gelmedi bana.
    3 ... gethere
  7. 7.
    muhammed i 6 yy da hd kalitede çizmişler.
    ayrıca muhamed in resmi bir tane yoktur, gerek iranlılar gerek araplar resimlerini yapmıştır. ancak selefiliğin yükselmesi sonucu insanlar bunlara katı bir uygulama yapılmıştır.
    yoksa muhammed in yüzünü görünce hemen höyküren müslümanlar bunu okusa belki anlarlar.
    ha tabi ki resimler gerçeği ne kadar yansıtır orası tartışılır ancak bu gösterilen resmin tamamen sallama olduğu zaten belli.
    diğer minyatürleri de meraklısı araştırsın. yüzünü çok görmeğe meraksa tabi. ancak çinlilerin isa tablosuna da bir baksın öyle düşünsün.
    1 ... crux ansata
  8. 8.
    Yiğit özşener e benziyor.
    Hz adem'in de selfiesi var hatta.
    1 -1 ... patronum
  9. 9.
    çok merak ediliyorsa mezarından çıkartıp modelleme yapın. böyle şeyler için adamlar kafa kesiyorlar.
    ... kurenai
  10. 10.
    yalnız o resim değil fotoğraf.
    2 -1 ... kedilerseniyer