bugün

o kadar savaş kazanmasından bağımsız, farklı bir noktada karşımıza çıkan bir durumdur.

o dönemleri bilirsiniz, kardeşi kardeşe kırdırıyorlar, tam bir kaos ortamı. çocukla aç bilaç, babaları onlara bir lokma ekmek getirmek için bedevilik yapıyorlar... tam bir zulüm dönemi...

ve hazreti muhammed... bizim nur yüzlü efendimiz geliyor bir anda allah-ü teala'nın kitabıyla. umut veriyor bizlere. amaaan konu dağıldı iyice.

yahu o zamanlarda eloğlu kütür kütür puta tapıyor, ortalıkta soyut kavramdan söz edemiyorsun, kılıçtan geçiriyorlar, bizim peygamber efendimiz ise kafasına esip bir dağa çıkıyor, orda oturuyor, kafa dağıtıyor falan tam o sırada "pat" cebrail geliyor.

şimdi bu noktada ben hz. muhammed'i inanılmaz takdir ediyorum. ben olsam korkudan donar kalırım, kavanoz dibi kadar da bırakırım afedersiniz. kendisi gayet soğukkanlı davranmış ki, "oku" dediğinde bilmemesine rağmen okumuştur. helal olsun yani gerçekten.

ben rüyamda bile beyaz bir şeyler gördüğümde yastık kılıfının içine kaçıyorum, vallaha helal.
(bkz: başlık ve nick uyumu)

tam bir beyaz rus.
şaşırtıcı değildir.