bugün

sumaklı su evet.
hz muhammed önermiş evet.

tabi bu mümkün değil, sadece bir iddia...

iddiaya göre bir tarikatçı vatandaşın rüyasına hz muhammed girmiş ve corona virüsünden korunması için sumaklı su içmesini önermiş.

vatandaşımız da bu mesajı paylaşmış.

izleyelim inşaallah;
https://streamable.com/cvhbv

ben şahsen inandım arkadaşlar, adam bizim hükümetten daha ciddi yaklaşıyor bu corona virüsü olayına, hiç değilse tedbir amaçlı bir şey öneriyor. üstelik bunu hz muhammed söylemiş.

evet, hazır mısınız sumak stoklarını patlatmaya?
işin acı tarafı bu videoyu bana dayımın whatsapp dan atıp yayalım lütfen yazması.
ulkenin tip profosorlerinin kelle paca icin; virus ilaci, turklerde ace geni az bize bisey olmaz yeaaa diye yorumlar yaptigi bir durumda pekte garip olmayandir, sadece durmadan muslumanlarla dalga gececek yer arayanlarin arasinda bos goy goy olacak hadise....
Şeyhin baharat şirketi var galiba.
bunun bir diğer versiyonu ayva çekirdeği ile yapılandı. facebook'ta yaşlılar cahille paylaşıyordu. yine rüya olayı.
çok şey etmeyin imam efendinin dediklerini muhtemelen iyi niyetli olarak görülen bir rüyaya istinaden hareket etmiş. Olur böyle şeyler.

Konu Diyanete intikal edince videoyu kaldırttı zaten ancak tabi yayıldığı kadar yayıldı.

Bu arada sumak düşmanlığı yapmaya gerek yok sumak iyi bir şeydir özellikle sarma ve dolma yapımında kullanıldığında enfes bir lezzet katar.

Mide üşütmelerinden mütevellit ishalde bir bardak sumak suyunun mucivezi etkilerini çok yaşamışlığım vardır.

Genel olarak sumak suyu üsye diye tabir edilen üst solunum yolu enfeksiyonlarına faydalıdır.

Sonuç olarak ekşi seviyorsanız sumak suyu için, eğer evinizde tüm sumak var ise (ki eğer var ise büyük ihtimal ile kürtsünüzdür) ara ara ağzınıza bir tutam serpiştirip emikleyin.
Bir şeyh vardı, suya su katıp ayran yaptığını söylüyordu. Sonra anladılar ki rakıya su katıyormuş. Bir bitmediniz mk.
Bu halk bunun gibi şarlatan ibneler yüzünden bin yıldır cahil kaldı, üstelik hala akıllanmadılar aq.