1. 1.
  bir türlü anlayamadğım yasak.insanları dinden soğutan öğelerdendir.
  5 -11 ... bahtsiz medeni
 2. 2.
  anlamsız yasak değildir zira hz. muhammed bilir insanoğlunun o öldükten sonra yapılan resimlerine de tapacağını.

  tıpkı sakalına ve hırkasına olduğu gibi.
  18 -5 ... nukleerella
 3. 3.
  anlamsızca konulmuş bir yasak olmayıp, asıl anlamsız olan bu yasağı idrak edemiyendir. eğer peygamberi bir şekilde tanrılaştıran varsa vay halinedir. zira kuran-ı kerimde hz muhammed in sadece bir peygamber olduğu açıkça ifade edilmiştir.

  dolayısıyla peygamberin herhangi bir eşyasından medet uman bir zatın müslümanlığını tartışmak gerek zaten.
  9 -2 ... yuzyillardir akan cesme
 4. 4.
  putperestliğe tekrar dönüş olmasın diye koyulan yasaktır. ayrıca "sakala tapma", "hırkasına tapma" çok çirkin sözlerdir. o sakal ve hırka oraya sergilenmek için getirilir. herkes gelir, görür, hoşuna gider. kimse evine gidip, sakalın resmini çizip önünde namaz kılmaz.

  şu an günümüzde hz. muhammed' in resmi olsa, elin aşırı dincileri bu resmi kullanıp uygunsuz şeyler yapsa hoşumuza gider miydi? tıpkı mustafa kemal atatürk' e yapıldığı gibi, resim üzerinden saldırılar yapılsaydı iyi olur muydu?
  10 -1 ... optio
 5. 5.
  (bkz: dine bok atıyorum popüler oluyorum)
  6 -2 ... lafuguzaf
 6. 6.
  "malesef ki isa putu gibi olur da birileri peygambere taparlar" diye konulan bu yasak, zamanla peygamberin kutsanıp insanüstüleştirilmesinden sonra "haşa, onun resmi yapılamaz, saygısızlık olur, günah olur" a dönüştürülmüş.

  camilere getirilen hırkaya, kıla-tüye de bal gibi tapılmaktadır. kimse bunun adını başka bir şey koymasın. koyarsa da ahirette kendine şimdi itiraf etmekten korktuğu şey ayan beyan belli olacaktır. o camilere gelip kıla tüye ağlayanlar, haykırıp gözyaşı dökenler, aynı şeyi allah için yapmışlar mıdır hiç hayatlarında? bir düşünün! şirk bu boru değil, müslümansanız küçümsemeyin. birilerine inat olsun diye de küçümsemeyin ve doğruyu söyleyin.

  ali imran 79:
  Hiçbir insana yakışmaz ki, Allah kendisine kitap, hüküm-hikmet ve peygamberlik versin de sonra o, insanlara "Allah'ı bırakıp bana kullar olun" desin. O ancak şöyle der: "Öğrettiğiniz şu Kitap'a ve okuyup araştırdıklarınıza dayanarak benliklerini Allah'a adamış kullar/Rabbânîler olun!"

  ali imran 80:
  Ve size melekleri ve peygamberleri rabler (efendiler) edinmenizi de emretmez. Siz, müslümanlar haline geldikten sonra inkârı mı emreder size?

  ahiret gününden haber veren bir ayet:
  furkan 30: Elçi(peygamberimiz) de, "Rabbim, halkım Kuran'ı terketti," der.
  5 ... serbest radikal
 7. 7.
  bizzat hazreti muhammed tarafından allah'ın izniyle hayata geçirilmiştir ve allah'ın emridir. bu eyleme sahip çıkmak, hayatı boyunca yaşadığı çevreyi putperestlikten vazgeçirip tek olan allah'a ibadete çağıran bir peygamberin davasını devam ettirmektir. zamanında budistlerin düştüğü o saçma yanılgıya düşmemektir.

  müslümanlar hiçbir şeyi dokunulmaz yapmazlar, ta ki allah'tan başka. allah'a ait olandan başka. bu bağlamda allah ve onun sözleri dokunulmazdır, başka hiçbirşey dokunulmaz değildir. hz.muhammed'i eleştiren bir insana hakaret etmez müslümanlar, o insana hz. muhammed'i anlatır o insanı buna iknaya uğraşırlar. bunun çabasını verirler. hz. muhammed hayatı boyunca kendisine yapılan eleştirileri engellemeye mi çalışmış ki biz böyle bir çabaya girişelim?

  bir başka mevzu hz. muhammed'in hırkasının ve sakalının öpüldüğünün sanılması. kulaktan duyduğunuz böyle şeylere nasıl inanırsınız, onu geçtim inandığınız bu kulaktan dolma şeyleri kurallarından haberdar olmadığınız bir dine, islam'a nasıl yamarsınız? bu iftiraya nasıl ortak olabilirsiniz? sanırım ancak bu aşağılık durumu kendinize yakıştırarak. troll olmayı kendinize yedirerek. sandığınızın aksine kimin olursa olsun sakalını ve hırkasını öpmek bidat ve allah'a şirk'tir. umre'de ve hacc da kabeyi öpmeye kalkışın da bakın size ne yapıyorlar?

  söz konusu peygamberin resminin yapılmasını onu şekilden arındıran ve allah'la bir tutan bir yaklaşım olduğunu iddia edenler var. göbeklerinden sallıyorlar bu iddiayı. zorlama yapıyorlar, kendileri de bunun farkındalar, çünkü troll'ler, bunu meslek edinmekten asla gocunmamışlar, bu seviyesizliği kendilerine giysi edinmişler. islam'a girerken söylediğiniz kelime-i şehadet'te şöyle dersiniz; "şehadet ederim ki allah'tan başka ilah yoktur, şehadet ederim ki muhammed allah'ın kulu ve resulüdür." yani hz. muhammed'in de insan olduğunu ve allah'ın kulu olduğunu kabul edersiniz, bunu kabul etmezseniz asla ve asla müslüman olamazsınız. evet o insandır, kabri de medine'dedir. her insanın bir kabri olacağı gibi onunda kabri vardır ve o da tüm diğer yaratılmışlar gibi vefat etmiştir.

  kimilerinin asla anlayamayacağı üzere insan yer yüzünü imar etme göreviyle dünyaya gönderildi. bu açık ve net şekilde bakara suresi'nde allah tarafından bildirilmiştir.

  --- alıntı ---

  30. (Ey Resûlüm!) Hani Rabbin meleklere: "Ben, yeryüzünde (hükümlerimi yerine getirecek) bir halife (yetki ve yöneticiliğe elverişli insan)(1) yaratacağım." demişti. (Melekler de: "Yâ Rab!) Biz seni hamd (övgü) ile yüceltip ve seni bütün noksanlıklardan tenzih edip ulularken, orada (senin emirlerini tutmayıp) bozgunculuk çıkaracak ve kan akıtacak birisini mi yaratacaksın?" dediler.(2) (Allah da): "Şüphesiz ben sizin bilmediğiniz şeyleri bilirim." dedi.
  31. (Allah, yarattığı) Âdem'e (eşyaya ait) bütün isimleri öğretti, sonra onları meleklere gösterip: "Haydi! Görüşünüzde doğru iseniz, onların isimlerini bana haber verin." dedi.
  32. (Melekler de: "Yâ Rabbi!) Seni (bütün noksan sıfatlardan) tenzih ederiz. Senin bize öğrettiğinden başka hiçbir bilgimiz yoktur. Her şeyi hakkıyla bilen, 'hüküm ve hikmet sahibi' mutlaka o sensin sen." demişlerdi.
  33. (Bunun üzerine Allah:) "Ey Âdem! Eşyanın isimlerini onlara (hemen) haber ver" dedi. (Âdem de onların) isimlerini onlara bildirince (Allah): "Ben size, göklerin ve yerin gaybını (sırlarını/hikmetini) bilirim, (ayrıca) açıkladığınız ve gizlediğiniz her şeyi de bilirim, dememiş miydim?" dedi.

  Dipnotlar:
  1-Derveze, V, 62-63 vd.

  2-Meleklerin bu sorusu ne insanla ilgili geçmişten gelen bir bilgiden dolayı, ne de bir itiraz içindir. Ancak yüce Allah'ın, bir şeyin hikmetini, meleklerin bile akıl yoluyla bilemeyeceğini göstermesi ve onların cinlere bakıp da onları insanlarla kıyas yaparak soru sormalarına imkan verdiği içindir. Yüce Allah'ın kudretine kesin inananlar, Hz. Âdem'i ilk insan bilmekte ve böyle inanmaktadırlar. Bazılarının dayanaksız olarak, "Hz. Âdem'den önce insan vardı." demeleri asla doğru değildir. Çünkü, eğer Hz. Âdem'den önce insanlar olsaydı yüce Allah: "Ben bir halife yaratacağım." demez ve meleklerin sorusuna "Onlardan daha iyi/onlar gibi olmayacak bir halife -insan- yaratacağım." buyururdu."

  --- alıntı ---

  bugün avrupa'ya fen ve sosyal ilimler için teşekkürlerini sunup onlara tapanlar, söz konusu bilimlerin temelinin avrupa'ya müslümanlardan geçtiğini asla bilmezler. çünkü onlar kördürler, sağırdırlar. ne entelektüel bir çaba ne de hikmetin arayışı içindedirler. yunan felsefesini ve bilimini, bugün sayabileceğiniz her türlü bilim dalının temelini islam alimlerinden aşırmış avrupa, bu alimlerden aşırdıkları bilgilerin tek bir harfini dahi değiştirmeden kendilerine mal etmişlerdir. bugün islam alimlerinin ortaya çıkarılan yazma eserleri ve onların çevirileri her gün yapılan yeni bir çalıntıyı ortaya çıkarıyor. hoş zaten bunu artık avrupa'da kabul ediyor!

  acaba ibn-i sina, ibn rüşd, ibn arabi, gazali, farabi, harezmi, nizamülmülk, ibn tufeyl, kındi, sadrettin konevi ve daha niceleri olmasaydı kayıp yunan mirası ve onların çok daha ileri götürülmüş hallerini nasıl elde edecekti avrupa? matematik'i bulan ve bu ilmi geliştiren kimdi acaba? matematik olmadan herhangi bir bilimde uzmanlaşmak mümkün müydü? yoksa siz hala mikropları ilk olarak pasteur'un keşfettiğini mi sanıyorsunuz? eğer öyleyse fatih sultan mehmed'in hocası akşemseddin'in aldığı notlardan, yazdığı kitaplardan bihabersiniz demektir. evet onlardan dört yüz yıl önce mikropları keşfetmişti islam dünyası!

  ama siz kendinizi aşağılık görmeye ve islam'ın yeryüzüne kazandırdıklarına kör ve sağır olmaya devam edin, elbet allah'ın hakkınızda bir hesabı var!
  5 -5 ... kyuubi no kitsune
 8. 8.
  son derece yerinde bir yasaktir cunku 7. yy'da insanlar putlara ve kendilerinin yapip aksama yedikleri helvadan heykellere tapiniyorlardi. hal boyle iken hz. muhammed'in resmedilmesi de olumunden sonra tapinilacak metalar olacak kalacakti ki ieri goruslu olan hz. muhammed bu yasagi harfiyen uygulatti.

  ayrica osmanli devleti'nde de minyatur sanatinin gelismesini saglamis bir yasaktir ki bu bakimdan da sevilen yasaklar arasindadir.
  3 -1 ... srqn
 9. 9.
  cok basit bir gerekcesi vardir yaratilani putlastirmamak. Kutsiyetini korumak. Bu sayede isa peygambere yapilan saygisizliklar nispeten hz muhammed in basina gelmemistir.
  Zira isa peygambere kanka muamelesi yapan nice insan mevcuttur. Duz beni isa sakalari yapabilecek kadar saygisizlasan insanlar islam dan uzak durmuslardir.
  3 ... premature hulk
 10. 10.
  nazar değmemesi istediğinden dolayıdır.
  1 -5 ... sir isaac