entry 45 galeri 1 video ses iyilertrends
  1. 1.
    Bir adet melis'in ağladığını görüyoruz haha..

Sanki adam kendisi çizdi.
    #36661953 :)
  2. 2.
    Dine güncelleme mi geldi? Hani resmi yoktu? Sorularını akla getirir.

Not:Saçlar cidden güzelmiş.
    #36661958 :)
  3. 3.
    Bizim inancımıza göre muhammed resmedilemez deyip modları göreve çağıranlara karşı bende bir Hindu olarak modları göreve çağırıyorum. Kendileri inek keserek benim dinime hakarette bulunuyorlar. Alayı silinsin.
    #36661977 :)
  4. 4.
    ne zaman çizildiğini filan merak ettim. informeyşin piliiz!
    #36661979 :)
  5. 5.
    destek beklemek için yazanlar sizin gibi hayatı sözlükten ibaret olan, basit, hedefsiz, amaçsız, insanların değerlerine laf ederek basit bir nicki ünlü etmenin telaşına düşmüş yazarlardır.

ben öyle aşırı dindar ya da yobaz biri değilim. ama insanların inandıklarına saygı duyacaksınız. orospu çocuğu olmayacaksınız. hz. isa'ya da saygı duyacaksınız, hz. musa'ya da...

internet insanlara garip bir özgürlük veriyor ama şu bir gerçek ki, hepiniz girdiğiniz yerlerden bulunabilirsiniz. karşı karşıya söyleyemeyeceiniz şeyleri, burda söyleeyeceksiniz.
    #36662001 :)
  6. 6.
    Saçmalıktır.

Çünkü hz muhammed resmedilmedi ve resmedilemez.

Ayrıca resmedilecek olsaydı bile bu beceriksiz ressama çizdirmezdi dönemin o kadar ünlü ressamı varken.

Ed: neyi eksiliyosunuz? Insanların inançlarına saygı duymayıp saygı beklersiniz. Sol framede her gün islama karşı saygısız bi sürü başlık açılıyor bu kadarsınız işte.
    Inancınıza görüşlerinize saygı duyulmadığında da yia bu muslumanlar çok saygısız yia diye dolaşıyorsunuz.

Sizin ben şerefinize tüküriyim. Eksileyin ulan.
    #36662008 :)
  7. 7.
    Adam hala ağlıyor, durduramıyoruz haha..
    #36662018 :)
  8. 8.
    ben aşırı dindar biri değilim. laikliğin can damarı olduğu bir sistemin ülkücü ideolojisine sahip biriyim. sonuna kadar da laikliğin gerekliliğini savunuyorum.

ama bir dinin peygamberine hakaret etmek, '' saçlar da o biçim.. '' demek nasıl bir orospu çocukluğudur. insanların inandıklarına saygı göstereceksiniz ulan! hz. isa'ya da hakaret etmeyeceksiniz, hz. musaya da... alevilere de etmeyeceksiniz, hindulara da...

sen inanmıyosan, inanma. sana da saygı duyulmalı. ama gelip burda saygısızlık etmeyeceksin amk köpeği.
    #36662082 :)
  9. 9.
    bu tür minyatürlerden bugün haberi olan, ama yine de araştırmaya üşenip, modlaarr göreve diye bağrışan "dini bütün"leri ortaya koyan görüntüdür.

sadece google'a yazsanız hz. muhammed minyatür diye onlarca örneğini bulabirsiniz.

http://bonpurloryan.com/2...e-ecdat-hamaseti-uzerine/

sadece peygamber degil, mirac ve cennet tasvirleri de bulunmaktadır. ve çizenler de müslümanardır.

Bu minyatürlerin bazıları Topkapı Sarayı arşivinde bulunmakla beraber çoğu dünyadaki çeşitli müze ve kütüphanelere dağılmış haldedir. 17. yy'la kadar yüz gizleme yoktu. beyaz bir pece ile kapatilmaya başlandı daha sonradan.

bu işin islamda yasak olduguna dair tek bir ayet yoktur. sahih hadis de yoktur.
    #36662084 :)
  10. 10.
    Adam her ne kadar inkar etse de ıŞiD ruhunu yaşatıyor kendi içinde.
    Yazık lan..
    #36662109 :)
  11. 11.
    Bir kaynak olarak Wikipedia?
    Edit:normal de beyinsiz insanlarla ilgilenmem bu yaşa gelebildiğine göre başarılıdır derim.
    Wiki forum sitesi gibi bir konu hakkında yazıların olduğu bir yerdir. En çok tık alan Google aramada il sırada yer alır.
    inci sözlük yazarları buraya irem derici hakkın da yazdıklarını 'eşek tanrıçası' diyip yunan mitolojisine iteledik.
    Namık diye bir tatlı uydurup yükledik.
    Çoğu sanatçı yaşını küçültür burada çok kolaydır yanlış yalan bilgi girmek.
    Ey beyin yoksunu hayatında bir makale, bilgi girdin wikiye trolle de olsa girdim ben g*t wiki kaynak falan değildir araştırırken başına ekşi sözlük yazın oyalanmadan yalan doğru bilgileri özümseyin.
    #36662111 :)
  12. 12.
    Hööğğ agnostik biri olarak söylüyorum net bir şekilde terbiyesizliktir. islamiyete inan insanlar Muhammed peygamberin resmedilmesini veya yüz hatlarıyla ve ses tonuyla canlandırılmasını istemiyorsa ve bunu sınırlarından biri olarak görüyorsa, haddini aşıp, saygısızlık yapmayacaksın. Başlığı bırakan arkadaşın üslubu da gereksiz derecede sığ. Saygı ve sevgi çerçevesinde yaşamak bu kadar zor değil, haddinizi bilin yeter.
    #36662126 :)
  13. 13.
    insanları suçlayarak bir yere ulaşacağını sanan saygıdeğer sözlük işsizini bizlere gösteren minyatür.

ateistlere hakaret felan ettim mi? istersen sıçtığın boka tap. zerre kadar umrumda değil. saygı duyarım ben. yok ışid ruhlu, yok beni öldürür.

ne öldürmesi bilader. saygı duymak bu kadar zulüm geliyosa kimseden saygı da bekleme. 3 kuruşluk mercimek kadar beyninle basit bi sözlükte algı yapmaya çalışan fukara bir işsizsin işte. ötesi değilsin.
    #36662139 :)
  14. 14.
    Oo melis'in kankası geldi beyler..
    #36662209 :)
  15. 15.
    #24 ne yaşamış bilemiyorum.

Bir görüntü
    #36662211 :)
  16. 16.
    "O halde, hürmetli aylar çıkınca artık öbür müşrikleri nerede bulursanız öldürün, onları yakalayıp esir edin, onların geçebileceği bütün geçit başlarını tutun. Eğer tövbe eder, namaz kılar, zekât verirlerse onları serbest bırakın. Çünkü Allah gafurdur, rahîmdir." (Tevbe, 9/5)

Saçları güzelmiş demek hakaret ama bu değil dimi hoşgörü pıtırcıkları.
    #36662240 :)
  17. 17.
    aişe hanım ilginç bir zatmış gerçekten.
    #36662243 :)
  18. 18.
    toplum olarak artık birbirimize hoşgörümüz yok, bu kesin.
    madem resmedilmesinden rahatsızsınız, tıklamayın kardeşim başlığına, bakmayın, geçin.
    ve bir de çoğu insanın bilmediği herşeye dair fikri var.
    kuran-ı kerim'de buna dair bir yasak var mı? hayır yok.
    şu ne biliyor musunuz?
    Topkapı Sarayı’nda saklanan ‘Siyer-i Nebi’ minyatürlerinden biri.
    http://i.hurimg.com/i/hur.../55ea632bf018fbb8f87ca4b9
    ayrıca inandığı dine dair peygamberi görmenin ne sakıncası olabilir ki?
    ne güzel bak, insanlar evlerine isa'yı asabiliyorlar.
    aleviler ali'yi baş köşelerine koyuyorlar.
    şiilerde de yok böyle bir kısıtlama.
    bırakın artık şu hurafelere bir kenara.
    inandığınız din islam ise onun da tek yol göstericisi kuran-ı kerim.
    yani şu tepkiyi hırkasının, kılının putlaştırılıp yüceltilmesine göstereceğinize resmedilmesine gösteriyorsunuz. ki o da yasak değil aslında.
    #36662246 :)
  19. 19.
    tatlı su müslümanlarını deliye döndermiştir.
    #36662252 :)
  20. 20.
    peygamber minyatürleri eskiden yapılırmış, ezbere, cahil dindarlığınız yine mi size sorun oldu?
    #36662260 :)
  21. 21.
    Saçları bayağı havalıymış.
    #36662273 :)
  22. 22.
    "bir kaynak olarak wikipedia?"
    hayırdır vikipedi'nin kaynak olmadığına sen nasıl kara verdin acaba?sıfatın nedir?
    ulan millet güncellenebilir deidkçe vikipedi'ye vurmadı öldürdü.kardeş oradaki bilgiler makalelerden kitaplardan toplanıyor,herkes bizim gibi sokaktaki adam değil kusura bakma.
    #36662300 :)
  23. 23.
    Olum başlıkta öyle komik entryler var ki. Tatlı su müslümanları bizim Peygamberimiz resmedilemez diye ağlıyorlar. Birisi de çıkmış modları göreve çağırıyor. Sanki adam kendisi çizdi aq. Böyle minyatür dolu. Topkapı sarayında da var. Yobaz olmak böyle bir şey işte: inandığın değerleri zerre bilme kalkıp millete ağzından bok akıt, saygı bekle. Çok ilginç. Modları göreve çağırıyorum.
    #36662309 :)
  24. 24.
    (bkz: yiyin birbirinizi ete para vermeyin)
    #36662315 :)
  25. 25.
    her gördüğün sakallıyı deden sanma bebeğim.

ancak gerçekten sakallar yıkıyor, efso.
    #36662321 :)