1. 1.
  insanın kelimeler ile duygularını ifade etmekte zorlandığı mühim hadise. zira mevzunun ehemmiyeti dünya basınında ki protestolardan da anlışalacağı üzere hassastır. ülkeler senelerden beri insanlar üzerinde bir takım politikalar uygulamışlardır. fakat en ahlaksız olanı insanların inançlarına yönelik olan saldırılardır. hiç bir değeri kalmamış bu insanların varacakları son hadsizliği düşünmek bile korku veriyor insana. dünya elbet bir gün sona erecek fakat bu yapılan ahlaksızlıklar_bu hangi kişi ya da kuruluş, ülke ya da din olursa olsun geçerli_ hiç kimsenin yanına kar kalmayacaktır. adalet ne inançta ya da inançsızlıkta olursa olsun insan bir yerde tecelli edecektir. baki kalan ise insanın vicdanı ile hesaplaşmasıdır.
  4 -4 ... zeka oyunu
 2. 2.
  nerede durması gerektiğini, sınırları bilmeyen ar damarı çatlamış insanların yapabilme olasılığı olan eylem. sadece islam peygamberinin değil, hiçbir peygamberin karikatürize edilmemesi gereklidir. peygamberler, belirli ve kutsal amaçları sembolize eden üstün insalardır. onların karikatürünü çizip bayağılaştırmaya çalışmak, inancı olan herkesi (sadece kendi dini için değil) aşağılamak demektir.
  yapılmamalıdır.
  2 ... tyler
 3. 3.
  (bkz: bunu yapan insan olamaz)
  1 ... paramecium
 4. 4.
  http://www.hurriyet.com.t...865804.asp?m=1&gid=69
  http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=25716,5
  http://www.ntvmsnbc.com/news/359036.asp
  http://www.milliyet.com.t...06/01/11/yasam/yas06.html
  http://haber.superonline...._27/haber__EDT4487_5.html

  okuyun abicim. ne diyim daha
  2 ... liberty
 5. 5.
  neymis efendim muslumanlarin saka anlayisi kitmis
  (bkz: şakana başlatma)
  (bkz: sinirlendim abi kesecem birilerini)
  2 ... liberty
 6. 6.
  DANiMARKA'DA Muhafazakar Jyllands-Posten'ın 30 Eylül'de yayınladığı 12 serilik Hazreti Muhammed karikatürleri 10 Ocak tarihinde de Norveç'te Magazinet gazetesi tarafından, 'ifade ve fikir özgürlüğü' adına yayınlanmıştı. Karikatürlerde Hz. Muhammed'i bir terörist olarak resmediliyordu.AB, Suudi Arabistan'ın Danimarka ürünlerini boykot etmesi halinde, konuyu Dünya Ticaret Örgütü'ne götürecek. AB Komisyonu'nun sözcülerinden Peter Power, 'Boykotun tüm AB'ye uygulanmış gibi görüleceğini'' söyledi.
  1 ... liberty
 7. 7.
  basın özgürlüğü çığırtkanlığı yapanların geldiği son nokta.öyle bir özgürlük olduki bu din,vijdan,saygı,insanlık bu uğurda kurban ediliyor. Allah(cc) uğruna alemleri yarattığı peygamberinin bu şekilde gündeme gelmesine izin vermez.her şerde bir hayır vardır.görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler
  2 ... nuhkkor
 8. 8.
  anca danimarkalıların yapıcağı iştir.
  avrupalı kendini çok medeni falan diye niteler öyle olduğunu zanneder fakat daha dinlere saygı göstermek ve ırkçılık gibi sorunlarına bile çare bulamamıştır.
  bugün türkiyede kürtçe konuşulmasını isteyenler kendi memleketinde türkçe konuşan insanlara ne ceza vereceğini tartışırlar.
  aslında bazen düşünüyorumda koynumuzda yıllarca yılan beslemişiz.osmanlının neden azınlıklara bu kadar düzgün davrandığını şu güne bakacak olursak anlamak mümkün değil,olamazda.
  almanyaya gidersin dazlaklar,belçikaya gidersin dazlaklar,italyaya gidersin mussolinin izinden gitmeye çalışıp bundan gurur duyan enteresan insanlar,fransaya ne desem boş artık siyahlar öyle bıkmış ki parisi yakacak kadar.
  medeniyet dediğimiz bu işte,gittiğimiz her yerde dayak yeme ihtimali ve politik arenada sürünmek.
  ayrıca bize medeniyet dersi vermeye çalışanlarda kendi bok kokusuna katlanamayıp parfümü icat eden,yıkanmayı bile becerememiş ne idüğü belirsizler.

  olsa olsa danimarkalılar yapar böyle işleri,geçiniz efendim.
  biz türk ve müslüman olmaktan gurur duyalım gene,nasıl olsa yukarıda allah var.
  2 ... selmagezinir
 9. 9.
  http://www.internethaber....ticle_view.php?aid=338531
  1 ... liberty
 10. 10.
  kendi yazdıkları kitaplara tapan, kendi çizdikleri peygamber ve allah resimleri önünde eğilip kalkan bir dinin mensupları tarafından yapılmış saldırıdır. bu saldırının amacı yüzyıllardan beri seviyesini korumuş, peygamberiyle alakalı ne bir film ne de bir resim basmış, allah tarafından yazıldığı şekli korunmuş bir kitaba tapan bir dini ve bu dinin mensublarını sıradanlaştırmaya çalışmaktır.

  belki de bu güruha cevap vermeye bile gerek yoktur, çünkü ahlak ve saygı anlayışları bu kadardır bu zavallıların. insanları özgürleştiriyoruz diye yüzbinleri belki milyonları katleden de bu zavallı ağzı salyalı insan kılığına bürünmüş hayvanlar değilmiydi.
  1 ... palta