1. 1.
  hz. muhammed rivayete göre değil gerçekten bütün alimlerin ve herkesinde bildiği gibi hz. ayşe ile 6 yaşında evlenmiş 9 yaşında ise kocası olmuştur. bazı alimler o zamanın 9 yaşının şimdinin 15 yaşıyla denk düştüğü gibi saçma sapan sözler söylerler, ama gerçek şudurki 9 yaşında bir kız çocuğu oyuncaklarl ile oynaması gerekirken neden kendi dedesi yaşında bir adamla evlendirilir...

  not:15 yaş sanki çok uygunmuş gibi...
  40 -89 ... 1917sosyalist
 2. 2.
  yalan, yanlış, cahillik ürünü, karalama amaçlı, bilgisizlik, bile bile iftira atma durumu. artık hangisine giriyorsa bu iddia odur iddianın sebebi.

  işin trajik ve komik tarafı bunu iddia edenlerin ellerinde hiç bir belgenin olmaması. tut götünden salla şeklinde yürüyor bu furya. biraz önce açılan başlıkta söz konusu kızın yaşı 9 idi. şimdi 6 yaşında düştü kız. bir yaşına kadar inecek herhalde.

  eğer bu iddianın sahibi iddianın doğruluğunu ispat ederse ben de kendimi sözlükten sildiririm. yok eğer yapamıyorsa da o çemçük ağzına atacağım tokadı. haberi olsun.
  14 -10 ... talihsiz sokak kedisi
 3. 3.
  --spoiler--
  Düpedüz çocuk tecavüzüne, pedofiliye mazeret üretmek için “Hz. Peygamber, karısı Ayşe’yle 9 yaşında evlendi” rivayetini bile ortaya atmak utanmazlık değilse nedir?

  O kadar utanmazlık ki bu hatırlatmayı (!) yapanlar sanki iddiaları Kur’an’da yazıyormuş gibi de kendilerinden eminler.

  Oysa koca bir ‘YALAN’dır bu... Peygamber’in yaşamını anlatan kitaplarda, sağlam kaynaklarda da yalan olduğu açıkça görülür. Bunu biliyorum ama yine de en güvendiğim din bilimcilerden birine; Prof. Dr. Şaban Ali Düzgün’e sordum. işte gönderdiği bilgiler...

  “50 yaşındayken karısı Hz. Hatice’yi kaybeden Peygamber arkadaşı Hz. Ebubekir’in kızı Hz. Ayşe’yi istetmiş.

  Hz. Peygamber’in bu isteği vahyin başlangıcından 10 yıl sonradır. Hz. Ayşe vahiy başlangıcından 5-6 yıl önce doğmuştur. Dolayısıyla Hz. Ayşe’nin evlendiği yaşın 17-18 olduğu ortaya çıkar.

  Bu konu daha detaylı bir şekilde Mevlana Şibli’nin “Asr-ı Saadet” kitabında geçer. (ist. 1928. 2/997)”

  Hz. Ayşe’nin evlendiği zaman yaşının büyük olduğu ablası Esma’nın biyografisinden de anlaşılır. Eski biyografi kitapları Esma’dan bahsederken:

  “Esma 100 yaşındayken, hicretin 73. yılında vefat etmiştir. Hicret vaktinde 27 yaşındaydı. Hz. Ayşe ablasından 10 yaş küçük olduğuna göre onun da hicrette tam 17 yaşında olması icab eder. Ayrıca Hz. Ayşe, Hz. Peygamber’den önce Cübeyr’le nişanlanmıştı. Demek evlenecek çağda bir kızdı. (Hatemül Enbiya Hz. Muhammed ve hayatı, Ali Hikmet Berki, Osman Keskinoğlu, s. 210)”

  Artık küçük yaşta çocuklara taciz ve tecavüz sapıklığını “Hz. Peygamber’in evliliği” üzerinden anlaşılır kılmaya çalışanlar sesini kessin.

  Utanmıyorlarsa, günahtan da mı korkmuyorlar yahu!
  --spoiler--

  sanki biz gerçeği bilmiyoruz kendiside diyor ''bunu bilmiyorum ama'' hz. muhammed 6 yaşında evlenmiştir hazreti ayşe ile bunu herkes bilir durumu meşrulaştırmaya çalışanlar biraz gerçekleri görün. birde bu yazıyı yazan karı, ''kuran da yazmıyor'' gibisinden birşey diyor her halde gerzek kuran da yazmaz kuran hz. muhammed in hayatını anlatmıyorki.
  8 -24 ... 1917sosyalist
 4. 3.
  gerçekler olarak nitelediklerinin kaynağını gösteremeyenlerin kenyalı müslümanlarla 1917 defa halvet olmasını diliyor, zavallılığın dikkat cekmek için yeterli bir kriter olmadığını hatırlatıyorum.
  3 -2 ... dreaming out loud
 5. 4.
  cahillikte ve iftirada sınır tanımayan hede. yok yok 6 aylıkmış. dur daha iyisini buldum. daha doğmamışmış.
  6 -8 ... ebegume cici
 6. 5.
  Muhammed El-Buhari'nin Sahih-i Buhari'ye aktardığına göre şöyleymiş.*
  ''Peygamber benimle 6 (yaşında) bir kızken nişanlandı. Medine'ye gittik ve Beni-el-Haris bin Hazrec'in evinde kaldık. Sonra hastalandım ve saçlarım döküldü. Daha sonra saçlarım (yeniden) büyüdü ve annem, Um Ruman, salıncakta kız arkadaşlarımla oynarken yanıma geldi. Beni çağırdı, yanına gittim, bana ne yapacağını bilmiyordum. Elimden yakaladı ve beni kapıda bekletti. Soluğum kesilmişti, nefesim yerine geldiğinde, biraz su aldı ve yüzümle başımı bu su ile ovdu. Daha sonra beni eve aldı. Evde Ensari bir kadın gördüm ve kadın şöyle dedi, "Hayırlı olsun, Allah selamet versin, iyi şanslar." Daha sonra beni onlara emanet etti ve onlar beni (evlilik için) hazırladılar. Hiç beklemezken sabah Allah'ın Elçisi bana geldi ve annem beni ona teslim etti, o esnada 9 yaşında bir kızdım''Aişe
  5 -4 ... yapma niyazi
 7. 6.
  hüseyin üzmezgillerin en büyük istismar malzemelerindendir.
  2 -3 ... 1977
 8. 7.
  peygambere yapılan en büyük iftiralardan biridir.

  aklı başında kaç adam kaç kere elli kere anlattı be kardeşim. sakız gibi uzattıkça uzatıyorsunuz.
  olay iftiradan başka birşey değil.

  yaşar nuri hocanın konuyla ilgili son sözü söylediğini ve olayı kapattığını daha önce söylemiştik.
  kıçınızı kaldırın biraz da araştırın, sırf iş olsun diye abuk sabuk saçmalıklarla büyük bir insanı karalamaya kalkmayın.
  11 -6 ... cartoon pierre
 9. 8.
  çok ilginçtir, bu regl döneminden sonra yaşı sayılıyormuş söylemi sadece türklerde olan bir söylem . sudan'da 10, suudi arabistan'da 12, iran'da da 14 yaşındaki kız çocukları evlenebiliyor.

  sizin bu mantığınıza göre hz muhammed'de hz. hatice ile 49 yaşında evlenmiştir. hayır sadece hz. ayşe için mi geçerli bu söylem.

  rivayetlere göre hz. ayşe ekmek falan yaparken uyuyakalıyormuş. 18 yaşındaki biri böyle bir hareket yapar mı?
  3 -6 ... gaspirali
 10. 9.
  http://img42.imageshack.us/img42/922/afkan1.png

  hoş bir görüntü değil, bunu hoş karşılayan insan da hoş bir insan değildir, ki bu kişi benim peygamberim de değildir.
  8 -12 ... purpleboomerang