bugün

O yıllardaki imkan ve şartları düşünecek olursak çölün ortasında ressam'ın işi ne sorusuyla bu başlık çelişir. ilim veya bilimle uğraşanların ressamın karşısında saatlerce oturacak vaktide pek azdır ayrıca.
peygamber efendimiz fotoğraf , heykel gibi şeylerden hoşlanmazdı.
peygamber efendimizin hiç resmi yok ki gülerken olsun.
pek estetik bir gülüşe sahip olmadığından ileri gelen durum.
zira kendisi pek tatlı gülümseyemiyordu.
tabi o zamanın şartlarına göre de düşünmek lazım. şöyle ki; uçsuz bucaksız çölde makineyi şarj edecek elektriğin olmaması, tek kullanımlık pil gibi bir teknolojinin daha japonlardan alınamamış olması, hazır şarjında bahtsız bedevinin kutup ayılarıyla kolaj yapma çabaları, kervan fotoğrafları vb. gibi.
ayrıca facebook profilindeki "phen (s.a.v)" albümünün yanlışlıkla silinmiş olması da gerekçe olarak gösterilebilir.
hayır resmi varmıydı ki? benim bildiğim yok.
sakalı var uçamaz
resmi var gülemez
hırkası var giyemez

bilin bakalım bu bilmecenin doğru yanıtı nedir? *
resminin olmamasına rağmen sözlerinde(hadislerinde) gülümsemenin sadaka sayılabileceğini söyleyerek benim gibi inanan sevenlerinin hayallerinde gülümsediğini bildiğimiz muazzez peygamber için açılan konu başlığı.. insanlığın ifthar tablosunun gülümsemesini sağlayacak insanlar olmasını çağrıştıran önerme..
600 lü yıllarda fotoğraf makinesinin bulunmamasın göz nüne alırsak gayet normal durumdur. Ha eğer bunlara kurgu deniyorsa, biz, kurgu olmadığına inanan 4 milyar insan olarak, sana mutlaka bir knıt gösteririz. Namaz kılmıyoruz, zina ediyoruz belki ama Peygamber'e de inanıyoruz.
(bkz: Hiç resmi yok)
seni kandırmışlar dostum,onun hiç resmi-fotosu yok.
ayıptır. şöyle ayna karşısına geçip bi foto çekilseydi fena mı olurdu? feyse falan atardı, beğenirdik biz de.
(bkz: gülümseyen peygamber)
kendisinin olduğuna dair bi kanıt'ta yok.
milyarlarca insanın hassasiyeti hatırına sadece ve sadece bu konuyla alay etmemek çok mu zor? anlamıyorum
her türlü resmi var da bi o mu yok yani. hz. muhammed'in hiç resmi yokki.