bugün

ateistlerin sık sık yaptığı eylem. bu olay, ateistlerin asla cevaplayamayacağı 5 sorudan birisidir. soru değildir, ama açıklayamazlar. herkesin bildiği üzere hz. muhammed ayı parmaklarını oynatarak ikiye ayırmıştır.

ancak onlara göre hz. muhammed'in ayı ikiye ayırdıktan sonra birleştirmesi olanaksızdır çünkü ay, uzay boşluğunda belli bir ivmeyle sonsuza kadar hareket edecektir ve tekrar birleştirilemez. işte bunu açıklamak için yüzlerce yıldır uğraşıyorlar ama nafile.

diğer açıklayamadıkları olaylar için

(bkz: cinler)
(bkz: günah yazan meleklerin varlığı) *
(bkz: kuran ın her şeyi bilmesi)
(bkz: dünyanın 1cm sola kayması durumunda hayatın sona ereceği gerçeği)*

kuranda böyle bir şey yazmıyor diyenler için edit:

"1.Saat (kıyamet vakti) yakınlaştı ve ay yarıldı.
2.Onlar bir ayet (mucize) görseler, sırt çevirirler ve: "(Bu,) Süregelen bir büyüdür" derler.
3.Yalanladılar ve kendi heva (istek ve tutku)larına uydular; oysa her iş 'sonunda kendi amacına varıp karar kılacaktır.' " kamer suresi 1./2./3. ayet
bizim mahmut abinin yaptığı zaman makinasını görmezden gelmek gibidir. kanıtı olmayan, kuranda bulunmayan şeylerin olduğunu iddia etmek; batıllıktır, hak değildir. kendini müslüman zannederken putperestlik yapmaktır.

tanrı hubal mı bebeğim? dinini kıça sürülmeyecek kitaplardan değil kurandan öğrendiğin gün, gün senindir.
(bkz: ateistlerin asla açıklayamayacağı 5 olay)
eğer gökte yaşayan hayali bir arkadaşın olsa; ay'ı mı ikiye bölerdin, kızıl deniz'i mi? sorusunu sormaktan geçer.
-hz muhammedin ayı ikiye bölüşünü görmezden gelebilir miyiz?
-böldü diyorsun yani?
-şüphesiz.
-dünyaya niye gelmiştik biz hafız, bir hatırlatsana onu.
-allah katında imanımız sınansın, allahın rızasını kazananlar cennetine girebilsin diye.
-ama muhammed ayı ikiye böldü, he mi?
-şüphesiz.
-sınav ne oldu o ara?
lan bu olayı el cezire kanalı naklen verdi de biz mi izlemedik olum diye pişkin pişkin sorar bir de bu münafık eylemde bulunan eeh kaka insanlar. çin halk cumhuriyeti tecavüz etsin size e mi.
akıllıca bir iştir. 21. yüzyılda hala inanılcak bir şey değildir zaten. herhalde herkesin bunun dışında daha önemli işleri ve düşünmesi gereken ve "görmezden gelmemesi" gereken başka şeyleri vardır şu meşgul toplumlarda...

not: bir şeyler uydurup uydurup açıklama istemek de ayrı bir saçmalık. mesela dün jüpiter'de sünnet düğünü vardı, ben gördüm desem, buna açıklama gelmeyince astronomide çığır açtığımı ilan etsem mantıklı olur mu?
kimsenın inanmak zorunda olmadığı gerçek isteyen inanır kardeşim dalga geçmenın ne anlamı var (bkz: küçük beyinli olmanın getirdiği zorluklar).
benim, tam 37 saniye önce ,yurt kafeteryasının içinde 3 saniyeliğine pembe portakal yaratmamı görmezden gelmek ile aynı saygısızlıktır.

benim pembe bir portakal yaratmadığımı bilimsel bir şekilde kanıtlayan olursa kendimi intihar edeceğim... evet gerçekten! hemde bu binlerce yıl önce olmadı 1 dakika kadar önce oldu. fakat siz bunun olmadığını kanıtlayamadığınız sürece bu kesinlikle olmuştur. hele bu olayı bir kitaba yazarsam 2000 yıl sonra neler olur neler... ama yazamam; utanırım.

ok ok bye?
kanıtı olmayan bir şeye körü körüne inanan insanın yaptığı eylemden daha mantıklı olandır. hadi musanın denizi yarışı desen bi derece. benim amcooğlu ordaymış harbiden yarmış adam. *
ayrıca;

(bkz: yaran başlıklar)
"herkesin bildiği üzere hz. muhammed ayı parmaklarını oynatarak ikiye ayırmıştır."

lan ben bilmiyorum ? hani kanıt ? inanmayan birine kanıt olarak kuran'ı gösteren insan, haydar dümene vajinama sinek kaçtı hamile kalır mıyım şeklinde yazı yollayan kızlardan daha fazla iq sahibi olmasa gerek.
metin oktayin fenerbahce macinda aglari deldigini gormezden gelmek gibidir.fade to blacki boktan bir sarki gibi gormek gibidr. ayiptir.yaziktir. gunahtir...
hz. musa'nın denizi ikiye ayırmasını söyleyen yahudileri kıskanan müslümanların da böyle bir hikayeye sahip olduğunu gösteren ve görmezden gelindiğini kınayan durum.
ay ikiye bölündü ve şahitlerim var! ama hepsi ölü...
doğru bir davranış.

--spoiler--
ancak onlara göre hz. muhammed'in ayı ikiye ayırdıktan sonra birleştirmesi olanaksızdır çünkü ay, uzay boşluğunda belli bir ivmeyle sonsuza kadar hareket edecektir ve tekrar birleştirilemez. işte bunu açıklamak için yüzlerce yıldır uğraşıyorlar ama nafile.
--spoiler--

laaan!? ahah , şaka mı bu? adam başlamış hz. muhammed parmaklarını oynattı ayı ikiye böldü falan sonra birleştiremediği için de, "olur mu efenim, birleşmemesinin sebebi fizik kurallarına göre ayın belli bir ivmeyle sonsuza kadar hareket... bıy bıy"

ahah, allah belamı versin ki karnım ağrıdı gülmekten ya. hay allah.

ya bir de kuran herşeyi biliyormuş. "herşeyi" derken? özelimiz var bizim.
normaldir çünkü;
atatürk'ün dağdaki silüetine de inanmıyorum tesadüf,
ayın ortadan ikiye bölünüşüne de inanmıyorum,
çünkü doğa üstü olay falan yoktur gerizekalılar *
(bkz: öcüler gelicek hepimizi yiyecek)
tahmini olarak o zamanlar dünya üzerinde 350-400 milyon insan yaşıyormuş.

http://www.vaughns-1-page...rld-population-growth.htm

bir başka link ise bize

http://en.wikipedia.org/wiki/7th_century

208 milyon diyor.

mekke ve medine de ise o dönem yapılan savaşlar itibari ile bakar isek olsa olsa binlerle ifade edilecek bir nüfus var. hadi diyelim 1 milyon olsun.

bu durumda yaklaşık olarak bir tahmine göre 200 milyon başka tahmine göre 350 milyon insan bu ayın ikiye bölündüğünü görmemiş. ya da görmezden gelmiş. çünkü islam kaynakları dışında ayın bölündüğüne dair en ufak bir bilgi yok o dönemde.

demek ki çok kaypak insanlarmış o dönemin insanları. muhammed ayı bölerken, tam da o tarihlerde aya tanrım diye tapanlar var hem de yakında suriye de görülmeyecek kadar uzak değiller hatta tanrılarının adı da el-ilah. ama ibneler görmezden gelmişler elin oğlu tanrılarını iki parça ederken. var böyle insanlar. kesin kanıtları görmezden gelen.

durup durupken insanları yaratan sonrasında yaratma tarzından dolayı kendisinin varlığına inanmayanlara belalar okuyup onları lanetleyen ve bu saçmalığı da kendisine inananlara muhteşem zevkler vaadederek ikame etmeye çalışan bir tanrıya nasıl inanmazlar anlamıyorum.
görmezden gelmek değil, görmemektir. musa'nın da kızıldenizi böldüğünü görmedim. isa'nın da ölüyü dirilttiğini görmedim. hiç bir adam gibi kaynakta da geçtiğini görmedim. gözümle görsem bi düşünürdüm. araştırırdım, bir mantığa dayanmıyorsa daha derin düşünürdüm.

uyanın artık, safsatalara inanacak vaktimiz yok, devir değişti...
dünya yerinden 1 cm oynasa hepimiz transformers oluruz. ağzımızla götümüz yer değiştirir diye bir arguman da barındıran ayı bölme ve sonrasında olanalr durumu. bu argumanı hayatımda ilk kez duyuyorum. ama genişleyen evren diye bir şeyi çok duydum mesela.

sonrasında dünyanın yörüngesi zaten yuvarlak değil elips şeklinde bu ne demek hayvani ölçülerde güneşe yaklaşıp sonra uzaklaşıyoruz demek.

"Dünyanın güneşe olan uzaklığı 147 milyon kmdir.Dünyanın Güneşe en yakın olduğu bu dönem de Güneşin çekim etkisinin artmasına bağlı olarak Dünyanın dönüş hızı da artar.Bu nedenle Şubat ayları kısa sürer.
Dünya Güneş etrafında dönerken 3-4 Temmuzda Güneşe en uzak konumda bulunmaktadır.Bu konuma günöte denilmektedir.Bu tarihte Dünyanın Güneşe olan uzaklığı 152 milyon kmdir.Dünyanın Güneşe en uzak konumda olduğu bu dönemde,Güneşin çekim Gücünün azalmasına bağlı olarak da Eylül Ekinoksu iki gün gecikmeyle 23 Eylül olmaktadır." -alıntı-

1 cm değil 5 milyon km kadar dünya gidiyor geliyor sen hala cm desin.
--spoiler--

- ay'ın ikiye bölünebileceğini düşünüyorlar da tekrar birleşebileceğine ihtimal vermiyorlar. ne adamlar varya...

--spoiler--
(bkz: ay tutulması)

http://91.93.103.35/starf...arcali-ay-tutulmasi-A.jpg

dünya güneş ile ayın arasına yarım bir şekilde girdiği zaman ayın yarısı kayboluyor. sonra geri geliyor. 2-3 sene önce olmuştu daha hatta. neyse kalpler kırılmasın. olabilir elbette.

sonuçta mucizedir. mucizeler olmasa o dinlere inananlar da olmazdı zaten.
(bkz: hz muhammed in ayı ikiye bölüşünü görememek)
o an başka işle uğraşılıyor demektir.
(bkz: aa bu benim lan)

iyi de görmedim ki görmezden geleyim!

düzeltme: Ayın ikiye yarıldığını gören ve bu yüzden eksileyen dostlar hepinize gelsin bu: (bkz: BSG)
başarılı psikozların peygamber olduğu şu güzelim dünyada ay yarılmış ikiye bölünmüş ve bunu görüp efsaneleştirmeyen topluluklar olmuş ha diye düşündüğüm görmezden gelmedir. bu bölünme sadece arap yarımadasında olmuşki diğer topluluklar farketmemiş sanırım çünkü hiçbir yazılı kaynak yok bu yarılma içün cancağızlarım.