1. 1.
  Yanlış bilinendir. HZ. Muhammed değil, Allah'tır. Hz. Muhammed bir elçidir. Aynı insanlara türlü mucizeler gösteren Hz. isa gibi.
  Aynı kızıldenizi yaran HZ. Musa gibi.
  Allah kendi yarattığını ikiye böldüğü gibi, tekrar bir de yapabilir.
  3 -1 ... azmhyr
 2. 2.
  yalandır efendim.Ayı ikiye bölen,bölme tanrısı selosustur.20 Aralık 2012'de güneşi böleceği ve dünyayı yok edeceği söylenmiştir lakin bölmeye kalkarken elini yakmıştır.
  2 -5 ... abraham main godcheck
 3. 3.
  abilerinin yalanlarına kanan kimi eblehin "nasa bile demiş ki" diye saçmalayarak kanıt bulmaya çalıştığı olmayan mucizedir.

  nasa'dan kim demiş? ne zaman demiş? neye dayanarak demiş? referans? link?

  mühim değil... imanlı kafa dert etmez böyle "detayları"!...

  bunların abilerinin ağababaları zamanında armstrong'u ve kaptan kusto'yu mucize yalanlarına alet etmişlerdi. adamlar mucizeye filan şahit olmadıklarını, müslüman da olmadıklarını anlatmak için ömürlerini yediler ama beyanları gıdası yalan olan imanlı bünyeye kar etmedi...
  ... rumeli71
 4. 4.
  Kesinlikle yalanlamıyorum yada kesinlikle olmuştur demiyorum fakat;

  Hz. Musa'nın yaptığı mucize birçok tarih kaynağında geçmektedir. Amma ve lakin bu durum Hz. Muhammed'in gerçekleştirdiği mucize için geçerli değildir. Ay sadece araplara görünecek şekilde bölünemeyeceğine göre... Bu konunun biraz daha derin bir şekilde araştırılması gerekiyor.
  -4 ... am i kafir
 5. 5.
  kimisinin musa'nın yaptığı iddia edilen mucizenin (hangisi? kızıldeniz'in yarılması herhalde) bir çok tarih kaynağında geçtiğini iddia etmesine vesile olan yalandır.

  yahu değil musa'nın mucizeleri, kendisi bile herhangi bir tarihi kaynakta geçiyor değil!.. adının geçtiği, yaşadığı döneme ait, ne bir yazıt, ne bir dikilitaş, ne bir parşömen mevcut değil... aslında yaşadığı dönemin hangi dönem olduğu bile belli değil...
  1 -2 ... rumeli71
 6. 6.
  Ayin tek parca oldugu gercekken dunya duzdur demek kadar sacma durumdur. bir cok musluman da boyle biseye inanmiyodur diye dusunuyorum. ayrica hz.musa nin mucizeleri hangi tarihi kaynakta geciyo onu da merak ediyorum. yillardir aradim hicbir kaynakta yazmiyor.(dini olanlar haric) daha firavunun ismi bile belli degil. Vikipedi de bile sadece dini metinler kaynak olarak gosterilmis. onun disinda o donemde yasamis hicbir misir tarihcisi boyle bi olaydan bahsetmemis bile. olum hayvani bir kitle ulkeden gocup gidiyo, adam denizi ikiye yariyo asayi yilan yapiyo ulkenin firavunu butun ordusuyla birlikte suyun altinda kaliyo, ama bu dini kitaplar disinda hicbir yerde yazmiyo. gel de inan.
  -2 ... mrdrone
 7. 7.
  (bkz: muhammed değil hazreti muhammed)
  3 -1 ... aygerma
 8. 8.
  uzayda armatrong ezan sesi duydu diye iddia eden gerizekalilar ile bunlar ayni guruhtan iste.

  ay çöregini ikiye bölmüştür o.
  -2 ... bzhac
 9. 9.
  Muhammed babanın amcası mı?

  Metrobüs'te bir insana bişey söyleyeceğiniz zaman kibar hitap ederken, sana aylık maaş veriyo diye patronunun poposunda "bey bey" diye gezerken, bir din peygamberi hakkında askerlik arkadaşı gibi konuşuyor olman senin karakterini koyar ortaya.

  Sen Hz. demedin diye o bişey kaybetmez, sen 2 lira maaş için kuyruk sallarken, şurda şu başlıkta saygısızlık yaptığın için kaybedersin.
  3 -2 ... tasavvuf
 10. 10.
  Böyle mucizevi şeyler niye hep yüzlerce yıl önce olmuş?

  Neden dönemimizde hiçbir mucizeye şahit olamıyoruz?

  Dinlerin indiği iddia edilen dönem ile şimdiki dünya ile hiçbir şey aynı değil iken bugün o batıllara inanmamız nasıl bekleniyor? Ve nasıl oluyor da bu kadar çok insan inanıyor, hayret verici...
  4 -2 ... bu koyden olsam ne olacak