1. 1.
  facebook sayfası ve hiç fotoğrafı olmadığından yaşamadığını sanan tiplerin iddiası.
  #13633279 :)
 2. 2.
  öne sürülen iddaların düşündürmesi sebebiyle ortaya atılmış idda.
  #13633330 :)
 3. 3.
  daha ilk dört soruda sıçmaya başlayan, bilgisiz yazar söylemidir. sağda solda bunları araştırmış ama kur'an'ı hiç okumamıştır. bu belli oluyor. ben bütün sorulara cevap verecek bir söz söylesem bile yeniden başka bilimsel(!) saçma sapan bir soru geleceği için uğraşmak bile istemiyorum. sadece şunu diyebilirim.

  (bkz: leküm diniküm veliyedin)
  #13633343 :)
 4. 4.
  imanlı tayfanın yine hiç araştırmadan ve delil getirmeden aksini iddia edeceği iddiadır. muhammed fiziksel olarak "gerçekten" yaşadı mı yoksa o dönem iktidarı tarafından uydurulmuş bir karakter mi gibi sorular bir yana, kuran'ın ve hadislerin muhammed'in yaşadığı iddia edilen zaman diliminden sonra kaleme alınmış olması bir vakıadır.

  şimdi imanlı kesim çıkıp da "bak şöyle şöyle kanıtlar var" demeyecek elbette; kanıt göstermek onların işi değil ki, nihayetinde tarihçi, mantıkçı, bilim adamı vs. değiller çünkü, tek varoluş biçimleri "imanlı" olmak.
  (bkz: hz muhammed in hiç yaşamamış olması)
  (bkz: iman sahibine laf anlatmaya çalışanın aklı yoktur)
  #13633428 :)
 5. 5.
  çok doğru bir iddia.

  "hz. muhammed 632 yılında medine'de vefat etmiştir."
  #13633470 :)
 6. 6.
  (bkz: peybamber muhammed diye biri hiç yaşamamıştır/#13106168)

  edit: oha yalnız en anlaşılmamış entrym olmuş bu. okudunuz mu acaba bkz'dakini bilemedim şimdi.
  #13633481 :)
 7. 7.
  1- kuran-ı kerimi onlarca insanlar ezberliyor hafız oluyor bunun dışında derilere el yazması ile nakşedilip o dönemki devlet başkanlarına gönderiliyor. hz. ömer dönemini iyice araşatıralım.

  2- o dönemki yazma olanakları sınırlı ve pahalı olduğu için hadisleri ilk etapta yazma ihtiyacı duyulmuyo ama bununla birliklte hadis hafızları var 600.000 hadisi ezbere biliyolar hadisin hangi tarihte çıktığını kimlerden kimlere aktarıldığı hepsi biliniyor. buhari bunlari ilk kayıt altına alan kişidir.

  3- neden o dönem islamdan kimse bahsetmiyor denmiş. buhari buharadan kalkıp kutsal topraklara geliyo 200 sene sonra buhara nere mekke - medine nere islam dalga dalga yayılıyo bu süreçte. biraz araştırmak kafi görmemek için kör değil art niyetli olmak lazım.

  4- peygamber efebdimiz s.a.v in sakali şerifi ve hırkai şerifi yavuz sultan selim han zamanında memleketimize getiriliyo sakalı şerif ve hirkai şerifi muhafaza görevi bir aileye mahsus o ailede memleketimize getiriliyo tek görevleri babadan oğula sakalı şerifi ve hırkai şerifi korumak. nesilden nesile görev aktariliyo.

  yazılan herşeyi kanıtlariyla çürütürüm burda basit olarak yazdım geniş yazmaya zamanim yok mesnetsiz düşüncelerini bilimsel araştırmaya dayadıklarini iddia eden art niyetli acizleri sallamayin ve araştırmaktan korkmayin yazilan her şeyin yalan olduğunu iftira olduğunu görüceksiniz.
  (bkz: beyin bedava)
  #13633659 :)
 8. 8.
  saçmalığın danişkası bir tespittir. peygamberimiz yaşamış olmasaydı, arabistan yarımadası'na bu din nerden geldi? yaşıyor diye 10 kişi yalan söylese, 500 kişi söylese 1 kişi de der ki; öyle birisi yaşamadı. düşmanları yaşamış. bunların hepsi tarihsel belge. hatta hadis alimleri sayesinde o döneme ait bilinmeyen bazı tarihsel ve sosyolojik gerçekler onlar vasıtasıyla öğrenilmiş.
  #13633692 :)
 9. 9.
  Şimdi anlaşılıyor hem okuma yazma bilmiyorum müdür denilip, hem de kuranin incil tevrat sözlerinden gecilmemesi.
  #13633925 :)
 10. 10.
  duygusal olarak kabullenilmeyen ama akıl ve mantığa göre şüphe yaratan durum.
  #13633997 :)
 11. 11.
  kendisinin bilimsel gerçekler ortaya koyduğunu sanan bir zavallı tarafından açılmış ve onun gibi zavallılar tarafından desteklenen önerme. misal bu günlerde de kuran'ın peygamber devrinden de önce yazılmaya başladığına dair iddialar var. diyorsun ki hristiyanlar neden bu dinden bahsetmemişler. çünkü işlerine gelmiyor. kuran'da hz isa as'ın allah'ın oğlu olmadığı açık açık yazar ve tüm hristiyan temelleri derinden sarsacak şeyler anlatılır. tüm varlığını hz isa'yı tanrılaştırmaya bağlamış bir din bir başka dinden bahseder mi? ki bahsetmediğini de bilmiyoruz? bunun için vatikan ve rum patrikhanesinin kayıtları iyice araştırılmalı. ayrıca kuran'ın yazıya geçirilmesi işlemi har daim yapıldı. senin itirazın neden peygamber zamanında kitap haline getirilmediği ise sendeki bilgi eksikliği. kuran üzerinde sürekli çalışma yapılmış ve kitaplaştırılması peygamberin vefatından 20-25 yıl sonra tamamen gerçekleşmiştir. üstünde sağlam ittifak vardır. çünkü hafızlar tam anlamıyla bir mutabakata varmışlardır.
  hadislerin kitaplaştırılmamasının en büyük nedeni ise peygamber'e ait sözleirn kuran'a girmesini engellemek amaçlıdır.
  kuran'da isminin geçiş sayısına takmışsın. iyi de tek ismi muhammed değil ki? mustafa, ahmed vs. gibi isimleride var. mucize göstermemiş diyorsun. iyi de bu daha da güçlü bir kanıt. mucize yok, onu büyütmek adına ek bir çaba yok.
  #13633998 :)
 12. 12.
  insanların sanki orada bulunmuş, hz. muhammedin yaşaması en tabi olaymış gibi dalga geçtikleri olasılık.

  şu iddaaları çürütüp böyle bir olasılık yok diyen insan varsa yapsın açıklamasını. bu bir olasılıktır ve şu an için geçerli bir olasılıktır. yapılan diğer tüm savunmalar sadece hz.muhammed'in gerçekten olmuş olma olasılığını gösterir o kadar, durumu kanıtlamaz veya aksini çürütmez.
  #13634021 :)
 13. 13.
  bir kısım güruh kur'anı kerim'in hz. muhammed tarafından yazıldığını uydurur başka bir güruh ise o'nun var olmadığını. nedir sizin derdiniz gardaşlar? nedir alıp veremediğiniz? size 'eğer allah'a ve hz. muhammed'e inanmazsan senin ağzını yüzünü ...keriz, g.tüne yağlı kazık sokarız, kulaklarından sokar ağzından çıkartırız!...' kabilinden laflar mı ediliyor da kendi muhtevanızda 'bilimsel' araştırma kisvesi altında sözde araştırmalar yapıp, iman yoksunluğunuzu diğer imanı zayıf insanlara da gösterip taraf mı toplamaya çalışıyorsunuz?

  madem yok, madem inanmıyorsun nedir bunu kanıtlama çaban? git dünyaya bir şeyler kazandır o kadar bilimsel bir insansan. ne atın götüsünüz siz öyle yahu.
  #13634032 :)
 14. 14.
  aptallığın boyutu ateisleri bile üzen durum olsa gerek, ateisliği ayağa düşürmek
  inanan biri olarak teşekkür ederiz .
  #13634064 :)
 15. 15.
  birileri hala gerçekleri göremiyor. muhammed dönemi varsa ve ardından halife dönemi varsa neden bu dönemde bu kişiler haçlı hristiyan parası basar diyorum adamdan ses yok ???
  diyoruz ki 200 300 yıl boyunca neden tek bir tane yerde, taşta, mağarada, devlet arşivinde vs islam ve de muhammed geçmiyor diyoruz adamdan ses var ama saçma bir cevapla. çünkü işlerine gelmemişte yazmamış. la bu devlet kaydı, arşivi, o yazmasa vatandaş yazar, din alimi yazar. cevaba bak ya.

  sonra bakıyorsun abdul melik'in yani halifelik varsa tabi,, ondan sonraki dönemde gelen kişi hristiyan ve ancak tek bir farkla, bazı düşüncelerine karşı çıkarak.
  kuran diye o dönemde dönen bir kitap var ancak amacı farklı, yolu farklı. hristiyan kitabının açıklaması tarzı bir kitap. ayetlerin tıpa tıp incile benzemesinin sebepleri bunlar. isa kelimesi bilmem kaç defa kullanılırken muhammed kelimesinin 4 defa kullanılması ve bunlardanda sadece tek birinde isim olarak geçmesi yani direk muhamedi hedef göstermesi zaten islam'ın duyulmaya başlamasına sebep olur. yani islam, hristiyanlığın bir mezhebi iken, abdul melik diğer hristiyanlardan ayrı düşmüşken, farklı mezhep oluşturmuşken, kuran'a sonradan eklendiği belli olan muhammed'i isim olarak kullanarak yeni din yaratmıştır, muhammed'in hakkında hikayeler oluşturulmuştur hepsi bu zamandadır. hristiyan arşivleri yeni yeni islam'ı konu edinmiştir, muhammed'Den bahsetmişlerdir, din adamları kitabı yorumlamaya gelmiştir, o karanlık dönem olan 200 300 yıllık dönem hadislerle kapatılmaya çalışılmıştır.

  adamın cevaba bak ya hristiyanlar bahsetmemişte işine gelmemiş. e çocuğum benim, islami kaynaklarda da yazmıyor bu. islami kaynaklarda ne zaman yazıyor 200 300 yıl sonra. lan bu 200 300 yıl arasında bir tane islam edebiyatçı, din adamı ne biliyim her ne kimse, islam ve muhammed'den bahsetmiyor adam bana ne savunuyor.
  #13634086 :)
 16. 16.
  haçlı hristiyan parasını illa hristiyanlar mı kullanacak? abd doları kullanıyoruz abd'li miyiz? osmanlı da yok o zaman? venedik dükkası ile hesap yapmışlar. para basmayıp dolaşımda olan parayı kullanmak daha ekonomik olmaz mı?
  #13634124 :)
 17. 17.
  evet. harvard,'ın, oxford'un bilmediği bir gerçeklik. inanmak istemiyorsan inanma. ama hiç yaşamamış denmesi tamamen kendini kandırmk.

  http://www.hds.harvard.ed...het-documentary-screening
  #13634142 :)
 18. 18.
  misyoner zırvası. ama gerçekten misyoner zırvası... sözü geçen mohammed kelimesi "seçilmiş" anlamına geliyormuş, bazı kayıtlarda isa için mohammen kelimesi kullanılmış da bik bik bik... ulan yuh ya! her şeyi geçtim, yoktur, hiç olmamıştır türü boktan iddialardan feragat ettim de, islam dinini çakma din olarak gösterip aynı zamanda o dinin peygamberini kendi dininin peygamberine empoze etme çaban... beni benden aldın dostum! bu yazıyı her nereden arakladıysan siktir git orada yaşamaya devam et. bir sürü soru işareti var bu yazıda, ama bir sürü. al sana bir kaç örnek;

  1- neden islam dinini konuşurken hristiyan dini arada övülüyor?

  2- hz. muhammed'in arkasında bir iz bırakmamasının sebebini 5 yaşındaki çocuk bilir, sen nasıl buna dayanarak böyle bir iddia ortaya atabilirsin?

  3- kuran'ın kitap haline geliş tarihi ile hz. muhammed'in yaşamamış olmasını nasıl bağdaştırdın? haydi bağdaştırdın diyelim, kuran'ı kitap haline getiren adam salak mı da hz. muhammed'ten bahsediyor kitabında? kendisi yazmış kitabı, kendisinden bahsederdi? neden 200-300 yıl önce yaşayan bir adam övülmüş?

  4- haydi yaşamadı diyelim, o zamana kadar isa peygambere çok bağlı olan araplar ne bokuma sikimsonik mevzular yüzünden allah yolundan caymış da sonra birden, durup dururken yeni bir kitap yazarak allah yoluna girmeye karar vermiş? bizans komutanı yüzünden mi? ya bi siktir git...

  5- o dönemde yazılan kitabın bu zamana kadar değiştirilmeden gelebileceğine inanmıyorsun da, bir ismin, yaşamamış bir adamın isminin bu zamana kadar gelebileceğine nasıl inanıyorsun?

  6- islam dini söz konusuyken neden hristiyan bir adamın söyledikleri ve hristiyan bir dinin kitabından örnekler veriliyor?

  7- hristiyanları konuşacaksak, biz hac gibi putlaşmış kalıplara inanmıyoruz, o yüzden sikkelerimizde hac yok ya da bir sikkemiz yok. biz sikkeye inanmadığımız için zaten bu tür karalamalarla karşı karşıya geliyoruz. peki ya siz putperestler, nasıl bir cür'etle tüm bunları bize kendi dinimizden örnekler vermeden aşılamaya çalışırsınız?!

  sözün özü gençler, bu tür safsatalar ancak beyinsiz ve bir o kadar da tarih bilgisi olmayan gerzekler tarafından ortaya atılır. buna inanmayı bırak bir an olsun aklından "lan acaba?" diye geçiren müslümanlar olursa, o zaman bu gerzekler emellerine ulaşır, mutlu olurlar. okumaya bile değmez.
  #13634155 :)
 19. 19.
  http://blog.milliyet.com....ammed/Blog/?BlogNo=327140 şu linkten arkadaşın takipçisi olduğu adamlara yönelik cevapları yine aynı milletten kişiler veriyor.
  #13634220 :)
 20. 20.
  çok saygıdeğer ateistlerin yine çok saygıdeğer inanan insanları yoldan çıkartmak yeni yöntemlerinden birisi. tamam arkadaşım ilk entryde bildiklerini yazmışın veya kopyalamışsın. bırak inanan inansın inanmayan da inanmasın. daha ne milletin kafasına bişeyleri zorla empoze ettirmeye çalışırsın. bu yazıdan sonra inanmamaya başlayan kişi başına para mı alıcaksın ne yani?
  #13634375 :)
 21. 21.
  hz. muhammet'in yaşamadığını ispatlamaya çalışmak biraz şark kurnazlığı yapmaya benziyor. islam dinini ya da tüm dinlerin mantıksızlığını ispatlayamayınca olayı peygamber yok, din yalan kurnazlığında çözmeye çalışılıyor. tarihi karakterlere baktığımız zaman bir iskender, bir cengiz han nasıl yaşadı ise çok net bir şekilde biliyoruz ki hz. muhammet de yaşadı. belki böyle bir iddia isa ve musa için söylenebilir ama hz. muhammet'in yaşadığı konusunda hiçbir soru işareti yoktur. olmayan birisinin semavi bir din çıkartıp, üstelik başarılı olup, bu kadar yayılmasına imkan var mı? olabilir mi böyle bir şey? hadi muhammet yaşamadı, ali'de mi yaşamadı, ömer'de mi yaşamadı? endülüs diye bir devlet var olmadı mı?
  bu mantıkla ben çıkar derim ki eflatun diye birisi yaşamadı arkadaş, hepsi yakın çevrenin uydurması. ya da derim ki attila felan hikaye, yok öyle bir karakter, hiçbir yazılı kaynakta bahsedilmemiş çünkü. derim ama komik olurum. her dönemi kendi içinde yaşanılan şartlara göre düşünmek gerekir. hz. muhammet yaşadığı dönemde en büyük mücadeleyi mekke'nin eski sahiplerine karşı vermiştir üstelik. ölümünden sonra islam, farklı ırk ve coğrafyalarda yayılmıştır. şimdi 1400 yıl öncesinin araplarından bir peygamberin güncesi tarzında bir yazılı kaynak bekliyorsak komik oluruz işte. o zaman olabilecek olan olmuş ve hafızlar sözlerini ezberlenmişlerdir ve çeşitli kaynaklara parça parça yazılmıştır.
  hz. ebu bekir zamanında yazılı parçalar toplandı, hz. ömer zamanında ise şimdi ki sıralama ile kitap haline getirlmiştir. bu dönemde oldukça tartışmalı ve sancılı bir dönem olmuştur ama nihayetinde binlerce şahit varken, peygamberi görenler ve vahiy katipleri yaşarken kitap haline getirilmesi incil gibi hz. isa'nın sözlerinin sonradan toparlanmasından çok daha başarılı bir operasyon olmuştur. çünkü çok fazla orjinal hali ile, peygamberden duyulduğu şekilde kuranı bilen kişi var o dönemde ve bu sayede yanlışlık yapmanın ya da kasıtlı bir değişikliğin önüne geçilmiştir. halifeler döneminde ki kuran tartışmaları ise peygamber zamanında kitap haline getirilmeyişi ve bir de tabi sıralamasının nasıl olacağı ekseninde olmuştur. bunlar da şimdi konsey diyebileceğimiz bir heyet ile halledilmiştir o dönem.
  velhasıl ben olsam, peygamber yaşamadı diye bir tez ortaya atıp işin kolayına kaçmazdım hiçbir zaman. çünkü mantık, yaşamayan birisinin bu derece dünya siyaseti üzerinde etkili olmasını kabul etmez. başka yerlerden açık aramak lazım derim dine takıntılı ateist uuserlara.

  edit: imla
  #13634410 :)
 22. 22.
  Laf konuştu balkabağı, ağzı olan konuşuyor denirdi.
  Bunun sözlük versiyonu:
  Parmağı olan klavyeye dokunuyor.
  #13634428 :)
 23. 23.
  başlıkta ki "gerçek" kelimesine dayanarak şunu söyleyebilirim. psikiyatri literatüründe "gerçekle gerçek olmayan şeyleri ayırt edememe" türünden hastalıklar mevcut. elinde delil dediği şeylere dayanarak, ahan da şimdi yakaladım sizi gibi bir heyecan bir tezcanlılık, bir yaraya, içinde atamadığı bir gaza delalet sadece.
  #13634648 :)
 24. 24.
  bunların hepsi illuminati oyunlarıdır. karıştır, böl ve parçala. adamlar o kadar komplike ve sistematik ilerliyorlarki, hayran kalmamak elde değil. Hadi ordan falan diyebilirsiniz fakat, adamlarım ideolojilerini anladığınız zaman, hak vereceksiniz. böyle softirik, inancı olmayan ve inancı zayıf olan kişilerde hemen düşer bunların ağlarına.

  Önce böyle şeyleri yayıyorlar(sonuçta 600 lü yıllarda geçmiş olayların gerçekliği her zaman tartışmaya açıktır ve psikolojik manipülasyonlara meğillidir. Adamlar bunlardan güç alıyor. Bu gücü onlara vermemek gerekiyor), inanmasanız bile bilinç altınıza yerleşiyor. birazcık zayıf bir iradeye sahipseniz, mokoko.

  illuminati'nin asıl amacı tek bir dünya devletinden ziyade, dinleri yok sayıp, Rabbimiz'e kafa tutmaktır. bak biz senin kullarını senin izinden alıp, yönetiyoruz demektir. bunların temelleri çok öncelerden atılmıştır. insanları ahlak ve edepten uzaklaştırıp, yozlaştırmak ve kullanımı kolay şekle getirmektir. hiç birşeye inanmayan bir insan düşünün? ne boka yarar yahu? önüne ne koyarsan ondan yer. işte adamlar bunları yapmak istiyor. ve sırasıyla bütün dinleri falan ortadan kaldırıp, amaçlarına ulaşmak istiyorlar. ve tabii ki başaramayacaklar. biz boş birşeye inanmıyoruz. inançsız bir insan olsan bile, dinler; insana hoşgörü, terbiye, ahlak, edep ve sayamayacağım bir çok olgu aşılar. onlarsız da öyle olabilirim diyebilirsin, fakat eksik olursun, yarım olursun. değer yargıların sürekli değişir, birşeye sabit kalamazsın. insan, doğası gereği, birşeye inanmak ve bağlanmak ister. o yüzden bu bağlanacağın şeyi iyi seçmelisin. hiç birşeyin olmadığına bağlanmak, harbi söylüyorum, boşa yaşamaktır, israflıktır.

  ayrıca 2012 palavrasına bu kadar yakınlaşmışken böyle şeylerin ortaya çıkması, herşeyi gözler önüne seriyor zaten. biraz eşşek değilsen, anlarsın.

  Ayrıca bir arkadaş linklemiş, okunmaya değer bir yazı;
  http://blog.milliyet.com....ammed/Blog/?BlogNo=327140
  #13635007 :)
 25. 25.
  bunu okuyanlar kısmında bıraktım. ağlak bir ateist zırvası daha çekemeyeceğim. "sen kimsin seni kim bilecek lan" sorularını da sormak ihtiyacı hissettim ayrıyeten.
  #13635069 :)

hz muhammed in aslında yaşamadığı gerçeği ile alakalı başlıklar