1. 1.
  facebook sayfası ve hiç fotoğrafı olmadığından yaşamadığını sanan tiplerin iddiası.
  63 -20 ... erectus
 2. 2.
  öne sürülen iddaların düşündürmesi sebebiyle ortaya atılmış idda.
  6 -1 ... claynox
 3. 3.
  imanlı tayfanın yine hiç araştırmadan ve delil getirmeden aksini iddia edeceği iddiadır. muhammed fiziksel olarak "gerçekten" yaşadı mı yoksa o dönem iktidarı tarafından uydurulmuş bir karakter mi gibi sorular bir yana, kuran'ın ve hadislerin muhammed'in yaşadığı iddia edilen zaman diliminden sonra kaleme alınmış olması bir vakıadır.

  şimdi imanlı kesim çıkıp da "bak şöyle şöyle kanıtlar var" demeyecek elbette; kanıt göstermek onların işi değil ki, nihayetinde tarihçi, mantıkçı, bilim adamı vs. değiller çünkü, tek varoluş biçimleri "imanlı" olmak.
  (bkz: hz muhammed in hiç yaşamamış olması)
  (bkz: iman sahibine laf anlatmaya çalışanın aklı yoktur)
  10 -20 ... baftan
 4. 4.
  çok doğru bir iddia.

  "hz. muhammed 632 yılında medine'de vefat etmiştir."
  18 -3 ... asdasdqwertyveyagordonfreeman
 5. 5.
  (bkz: peybamber muhammed diye biri hiç yaşamamıştır/#13106168)

  edit: oha yalnız en anlaşılmamış entrym olmuş bu. okudunuz mu acaba bkz'dakini bilemedim şimdi.
  1 -5 ... fraktal
 6. 6.
  1- kuran-ı kerimi onlarca insanlar ezberliyor hafız oluyor bunun dışında derilere el yazması ile nakşedilip o dönemki devlet başkanlarına gönderiliyor. hz. ömer dönemini iyice araşatıralım.

  2- o dönemki yazma olanakları sınırlı ve pahalı olduğu için hadisleri ilk etapta yazma ihtiyacı duyulmuyo ama bununla birliklte hadis hafızları var 600.000 hadisi ezbere biliyolar hadisin hangi tarihte çıktığını kimlerden kimlere aktarıldığı hepsi biliniyor. buhari bunlari ilk kayıt altına alan kişidir.

  3- neden o dönem islamdan kimse bahsetmiyor denmiş. buhari buharadan kalkıp kutsal topraklara geliyo 200 sene sonra buhara nere mekke - medine nere islam dalga dalga yayılıyo bu süreçte. biraz araştırmak kafi görmemek için kör değil art niyetli olmak lazım.

  4- peygamber efebdimiz s.a.v in sakali şerifi ve hırkai şerifi yavuz sultan selim han zamanında memleketimize getiriliyo sakalı şerif ve hirkai şerifi muhafaza görevi bir aileye mahsus o ailede memleketimize getiriliyo tek görevleri babadan oğula sakalı şerifi ve hırkai şerifi korumak. nesilden nesile görev aktariliyo.

  yazılan herşeyi kanıtlariyla çürütürüm burda basit olarak yazdım geniş yazmaya zamanim yok mesnetsiz düşüncelerini bilimsel araştırmaya dayadıklarini iddia eden art niyetli acizleri sallamayin ve araştırmaktan korkmayin yazilan her şeyin yalan olduğunu iftira olduğunu görüceksiniz.
  (bkz: beyin bedava)
  60 -9 ... kontamine
 7. 7.
  saçmalığın danişkası bir tespittir. peygamberimiz yaşamış olmasaydı, arabistan yarımadası'na bu din nerden geldi? yaşıyor diye 10 kişi yalan söylese, 500 kişi söylese 1 kişi de der ki; öyle birisi yaşamadı. düşmanları yaşamış. bunların hepsi tarihsel belge. hatta hadis alimleri sayesinde o döneme ait bilinmeyen bazı tarihsel ve sosyolojik gerçekler onlar vasıtasıyla öğrenilmiş.
  9 -2 ... silverring
 8. 8.
  Şimdi anlaşılıyor hem okuma yazma bilmiyorum müdür denilip, hem de kuranin incil tevrat sözlerinden gecilmemesi.
  5 -2 ... mazlumu getirin bana
 9. 9.
  duygusal olarak kabullenilmeyen ama akıl ve mantığa göre şüphe yaratan durum.
  4 -11 ... claynox
 10. 10.
  kendisinin bilimsel gerçekler ortaya koyduğunu sanan bir zavallı tarafından açılmış ve onun gibi zavallılar tarafından desteklenen önerme. misal bu günlerde de kuran'ın peygamber devrinden de önce yazılmaya başladığına dair iddialar var. diyorsun ki hristiyanlar neden bu dinden bahsetmemişler. çünkü işlerine gelmiyor. kuran'da hz isa as'ın allah'ın oğlu olmadığı açık açık yazar ve tüm hristiyan temelleri derinden sarsacak şeyler anlatılır. tüm varlığını hz isa'yı tanrılaştırmaya bağlamış bir din bir başka dinden bahseder mi? ki bahsetmediğini de bilmiyoruz? bunun için vatikan ve rum patrikhanesinin kayıtları iyice araştırılmalı. ayrıca kuran'ın yazıya geçirilmesi işlemi har daim yapıldı. senin itirazın neden peygamber zamanında kitap haline getirilmediği ise sendeki bilgi eksikliği. kuran üzerinde sürekli çalışma yapılmış ve kitaplaştırılması peygamberin vefatından 20-25 yıl sonra tamamen gerçekleşmiştir. üstünde sağlam ittifak vardır. çünkü hafızlar tam anlamıyla bir mutabakata varmışlardır.
  hadislerin kitaplaştırılmamasının en büyük nedeni ise peygamber'e ait sözleirn kuran'a girmesini engellemek amaçlıdır.
  kuran'da isminin geçiş sayısına takmışsın. iyi de tek ismi muhammed değil ki? mustafa, ahmed vs. gibi isimleride var. mucize göstermemiş diyorsun. iyi de bu daha da güçlü bir kanıt. mucize yok, onu büyütmek adına ek bir çaba yok.
  11 -3 ... murattemur