1. 1.
    orta doğu ve mezopotamya tarihi hakkındaki bilgisi, kuran ve hadislerle sınırlıdır. daha geriye kapsamlı bir okumayla bakmamış, yabancı kaynaklarda şeriat ismiyle anılan yasaların ve daha fazlasının uygulandığını gördüyse de hz. muhammed'in yaşamını ciddiye aldığı ölçüde önemsememiş ve aman canım onlar suudilerden daha iyi insanlardı demiştir.

ona göre araplar ve yahudiler tek semitik milletken hoşlanmadığı kültürel ögeler de sadece bunlara özgüydü; hz. muhammed'den önce orta doğu adeta bir atina idi. babilli, sümerli, akadlı filozoflar insanlığı yeni baştan kurmuştu.

orta doğu geleneği, islam ve yahudilik gibi dinlerden daha kalıcı ve genel geçerdir.

tanah ve kuran bilmeyen zırcahil bir yahudi ve müslüman, hatta çoğu dinsiz bile farkında olmadan bu kültürün içinde doğar, yaşar ve ölür.
    2 ... ozgur demirtas in robotu
  2. 2.
    ailesindeki kadınlara kadar herkesi kendine helal gören, onlada yetinmeyip üvey oğlunun karısını bile koynuna alan biriNin ben şahsen kötü olabileceğine ihtimal bile vermiyorum. Sevgi pıtırcığı bana göre.
    1 -5 ... dinsiz kitapsiz kafir
  3. 3.
    Göz hasmını tanır.
    1 ... son dinozor
  4. 4.
    en kötü de diyebilirim şahsın adına..

ama hadi daha da kötüsü mutlaka vardır ve bu derelendirme için hayvani sayıda parametre vardır..

dolayısıyla çok rahatlıkla kötü bir insan diyebilirim..

en kötüsü bir miktar subjektif olur..

yarattığı şeyin tarihine ve günümüze bakarsak tabii insan pek de hoş karşılamıyor..
    -2 ... artificialhuman