bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    mezhepler olmazsa islam olmaz diye zırlayan sözde müslümanlara sorulan soru.

hz muhammed hangi mezhebe mensuptur
    mezhep
    7 -1 ... jimmy tudeski
  2. 2.
    Hanefi diyen olacak mı acaba?
    3 -1 ... petit beurre
  3. 3.
    bence kesin cübbeli ahmet hocamızın nakşibendinin halidi kolundandır. ama hadislere bakmak gerek, hadislerde ne diyor ki acaba? hahahaha

edit: ironi olduğunu anlamayan gerizekalıları, okumaktan men ederim.
    4 -4 ... dekadans
  4. 4.
    (bkz: hz isa sünni miydi)
    1 ... dekadans
  5. 5.
    Hz. Peygamber bir mezhebe mensup değil ama olaya başka bakacaksın. Bugün Batı kanunlarında ve mahkemelerinde devam içtihat diye bir şey vardır. Gelişen ve değişen olaylara karşı içtihat gelişir. Mezheplerin var olmasında ki en büyük etkenlerden biri de budur. Eğip bükmeye ve bunu çelişki gibi görmeye gerek yok. Niyetiniz başkaysa onu bilemem.
    4 ... abdullahyuksel
  6. 6.
    (bkz: hz musa sünni miydi)
    1 -1 ... dekadans
  7. 7.
    Hz Muhammed sav ın zamanında mezhep yoktur kardeşim.
    ... maliayazoglu
  8. 8.
    okul müdürüne hangi sınıfta okuyorsun sorusuyla benzerlik gösteren gerizekalı sorusudur.
    1 -1 ... robert pires
  9. 9.
    olur mu sünnilik mütiş bişey sen sünniliği peygamberden sonra ortaya çıkan bişey mi zannediyosun. vuuu sünnilik 1,5 milyar yıl öncesine dayanmaktadır. mesela hz hıvarrr ra naklediyor:

- bizim buralarda çok dinazor var. hz adem ra'dan duydum ki, her kim bi suçu olmaksızın bi trennazorus u öldürürse, ona kefaret olarak 1,5 karga etini homo sapiens arkadaşına vermekle mükelleftir.

ravi zincirini araştırdım ben, doğruymuş. ehli sünnet ve l cemaat hocalarımız da doğru diyorlar zaten.
    2 -2 ... dekadans
  10. 10.
    ilkokullu ateist sorusu. Değişen dünya sorunları için yeni fetvalar gerekli ve yeni konular için verilen cevaplarla yeni görüşler, mezhepler oluşuyor. Bunun tek sebebi Allah resulünün burda olmayışı, ona danışamayışımız. O olmadığı için kurandan ve onun sözlerinden fetva çıkartıyor alimler. Mezheplerin temel oluşum sebebi bu. Yoksa ayrımcılık yapıldığı falan yok mezheplerle.
    2 ... maskeli imam