bugün

islamin hristiyanlıktan en buyuk farkı allah ile arasina araci koymamasidir..
allah aracilar istemez..her kul allaha direkt dua edebilir, bu duanin, cok sevilen aracı ile dua edilmesinden farkı yoktur..hatta tanri hz muhammed'e bile sen de insansin der..
o zaman bir daha bakalım bakınımıza.. (bkz: fethullah gulen)
fethullahı putlaştıran, peygamberleştirenlere sorulması gereken bir sorudur. tabi cevap alabilme ihtimali pek düşüktür.
biri ALLAH(cc) ın elçisi diğeri ALLAH(cc) ın dinine kendi çapında hizmet etmeye çalışan iki kişinin arasından, kendi çapında hizmet etmeye çalışanın lider olarak seçildiğini düşünen bünyelerin hazeyanı. böyle bir olay var mıdır bilinmez ama şuan itibariyle vuku bulmamıştır.**
-hz muhammed gibi bir lider varken futhullah gülen niye?
+götünden soru uydurma hacı kim dedi bunu ki?
-soruya cevap vermek varken soruya soruyla cevap vermek niye?
+macit beni korkutuyorsun...
-sevmek varken korkmak nie?
+ya bsgt malmısın abuda koyim.
münafıkların şimdi de ümmetçi olduğu söylemdir. birazdan peygamber aleyhine dönerler. ve bir ömür böyle muaallakta kalmış öküz gibi sürer gider. ve bir gün dıral dedenin düdüğü çalar. sonra bu sefer soru sorma sırası "o"ndadır.
-rabbin kim?
+ şimdi direkt tabi böyle bir soru gelince insan..
-peygamberin kim?
+peygamberin kim? peygamberim, peygamberim şey, ya biliyordum, hatta iyi bir insan.
-kıblen nere?
+kıble, kıble,kıble,kıble,kıble,kıble,buu,, şey var ya, eski et balık kurumu kavşağından sapmadan sıhhıyeye giderken sağda mıydı, sol tarafta mıydı, ha şeey, kıble mi? kıble şey canıım, dönüyo ya böyle, araplar, ya bak ben ne diyorum, beni bir daha dünyaya gönderin, eğer başımı secdeden kaldırırsam kahrolayım.o ne? o topuzu vurmayacaksınız herhalde?
(bkz: soru başlığa cevap entry girmek)
allah'imiz hz. muhammed'i gondermisken muhammed neyi anlatamamistir da fethullah bunu tamamlayacaktir? fettullah muhammed'den ustun mudur? dinimize gore son peygamber muhammed iken, allah ile kulu arasina kimse giremezken, islamiyetin hristiyanliktan en buyuk artisi bu iken, fettullah denen de nedir? bu cemaat yoksa muslumanligi anlayamamis midir?
fetullah gülen i anlamayan insan söylemi. fetullah gülen asla peygamber olduğunu beyan etmemiştir. sadece bir fikir önderidir. çevresinde onu seven fikirlerine önem veren insanlar vardır. peygamber yakıştırması fetullah gülene karşı yapılan bilinçi ve sistematik iftira kampanyasının sadece bir ürünüdür.
yuz yillar once peygamberler gonderdigine inanilan tanrinin, allahin * fettullah gulen i, islamiyeti patchlemeye gonderdigine inanmayan kafasi ortaya karisik bunye sozu. *

o degil de;
(bkz: bir ara hasan mezarci vardi ne oldu ona) **
(bkz: hz muhammed)(sav)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.