bugün

biraz beyin jimnastiği yapınca görülen durum.
görsel

efendi kelimesinin arapçasına bakıyoruz.
neymiş "rab".
görsel

yani hem allah'a "rab" diyoruz, hem bir insan olan peygambere.
(bkz: holy şirk)

hristiyanlıktan farkı kalmadı dinin. onlar da hz isa'ya tapınıp ondan medet umuyor.

şeytan sever böyle kelime oyunları yaptırmayı.

selam ve dua ile.
haydi allah'a emanet.
görsel
Dini bir tanım değil efendi kelimesi. Hayır yani bu duruma en çok kafa yoran da genelde ateist tayfa oluyor. Zaten inanmıyorsun bas geç işte bekleme yapma.
Telefonuda efendim diye açan milyonlar var.
Şirke mi giriyorlar?
O bir saygı hitabıdır.
oh my lord.
Gülünç bir başlık daha..

Tapınılacak Allah 'tır. (c.c)

Biz peygamberimize tapmıyoruz, onu örnek alıp yolundan yürüyoruz. Ayet ve hadislerle sabittir ki o bizi doğru yola, Allah' a(c.c) götürecek.

Ehli sünnet yolundan bu ümmeti çeviremeyeceksiniz, buna sizin aciz gücünüz yetmez..

Allah (c.c) bizimle beraberdir..
ehli sünnet yolundan bizi çeviremiyeceksiniz diyen var. kardes istersen sapkın ehli sünnet mezhebine uymaya devam et varacağınız yer kesinlikle ebedi azab olacak. kuran düşmanı sünni müşrikler sizi.
ulan biz sizin sapkın sünni mezhebinize uyarmıyız.
kurandan başka birşeye uyacak kadar salakmıyız biz?
ben hayatımda bu sünniler kadar ahmak sünniler kadar allahın kitabına düşman başka bir topluluk görmedim. olum size yapılacak olan azabı ben hayal bile edemiyorum. eğer bu ahmak kafayla devam ederseniz.
haklı bir başlık. o yüzden muhammed diye seslenin. boşu boşuna cehennemde yanmak zorunda kalmayın.
Yeni mezhebiniz yükleniyor...
ateistler çok sever bu sünnileri çünkü çoğu gizli sünnidir arkadaşlar.
ateistler isterki biz salak gibi hadislere mezheplere inanalım.
asla!!
Said nursi ibadete açılsın.
Daha net olanı;
Muhammet denince elini kalbine götüren şekilcilerin allah denince yayıldıkları yerden hiç istifini bozmamaları.
Bunlar kathiyen eğitilmezler.