1. 1.
  O var olan bir sistemi tamir etmedi.
  Herhangi bir devlet işleyişi yoktu başladığında.
  Medine Anayasasını yazdı.
  Bir devlet kurdu.
  Esasen devrimci değil, Kurucu.
  2 -1 ... cok erken oten horoz
 2. 2.
  devrim: bir toplumun yaşamında önemli işlevi olan kurumların hızlı ve geniş kapsamlı bir biçimde kökten değiştirilmesi ya da yenileştirilmesi, yeniden biçimlendirilmesi ya da belli bir alanda birdenbire gerçekleşen kökten değişiklik.
  hz muhammedin yaptığı şey devrimdir buda kendisini devrimci yapar hemde en büyüklerinden biri.

  not: devrim kelimesini kominizmle özdeştiren saflar az ötede takılsın lütfen.
  2 ... narcomedian
 3. 3.
  Büyük devrimci için: (bkz: hz ibrahim)
  1 ... el ojala
 4. 4.
  Dini değerlere alenen hakaret! Az beynini kullan. Din nedir bilmeden hakkında atıp tutan şu bağnazları eğitmek lazim
  -2 ... imfa
 5. 5.
  Dar dairede düşünürsek, O günün mekke ileri gelenlerinin zulümle devam ettirdiği ve "biz babalarımızı putlara tapar halde bulduk" masalıyla halkı kandırdıkları menfaat sistemini çökerttiğine göre evet hz peygamber Cenabı hakkın vazifelendirdiği (s.a.s.) bir devrimcidir. Zaten yüce allah (c.c.) tüm peygamberleri bozuk düzenleri değiştirmek için göndermiştir.

  Lat menat ve uzza. Bu zalim sistemin temsil ettiği ideolojik kavramları simgeleştirdikleri putların isimleridir. O halde Lat menat ve uzzanın anlamı Nedir?

  Lat: otorite
  Uzza: güç kuvvet
  Menat: para

  --spoiler--
  Otorite, Güç ve Para! (Lât, Uzza, Menat )

  “Put” denilen şeyin insanın iç dünyasındaki kökü, heva ve heveslerdir. Veya bu heveslerin karşılığı olan isimlerdir. insanlar o “isimlere” kendilerince anlam yüklüyor ve bu anlamı prestij kabul ederek yüceltiyorlar.

  Bu “isimlere” kimseyi dokundurtmuyorlar ve etraflarında atomu parçalamaktan da zor önyargılar oluşturuyorlar. Putları kırmak, aslında içimizdeki bu “isimleri” alaşağı etmek ve etraflarında oluşturulan önyargıları kırmak demek oluyor. Putlar içimizdeki heves ve hevâlar, zan ve kuruntulardır. Taştan, tahtadan yapılmış şekilleri de nefislerin hevâsının dışa vurmuş sembolleridir.

  Kur’an’da Araplara ait üç putun “ismi” özellikle veriliyor.

  “Lât ve Uzza’yı ve diğer üçüncüsü Menat’ı gördünüz mü?” (Necm; 53/19-20)
  Sonra bunların aslında ne olduğu açıklanıyor: “Onlar”, gerçekte “Sizin ve atalarınızın taktığı bir takım isimlerden başka bir şey değildir.” (Necm; 53/23) Yine “Onlar” , “Zanna ve nefislerinin arzularına tabi oluyorlar” (Necm; 53/23).

  Lât “isminin” bugünkü karşılığı “otorite”, Uzza isminin bugünkü karşılığı “güç, kuvvet” , “Menat”ın bugünkü karşılığı “para” demektir. Demek ki Kâbe’de bulunan üç put: Lât(Otorite), Uzza(Güç), Menat(Para)ymış! O zaman puta tapmak; içimizdeki otorite hevesine, gücü elimde bulundurma arzusuna, ve paraya(Altın, petrol, pırlanta, mal-mülk edinme) râm olmak, tabi olmak ve bu uğurda savaşlar dahil her türlü yolu ve zulmü normal görmekmiş!

  “Otorite, güç ve para! Bunlar sizin ve atalarınızın taktığı bir takım isimlerden başka bir şey değildir! Onlar gerçekte zanna ve nefislerinin isteklerine/arzularına tabi oluyorlar…” Bunlara ulaşmak için her yolu mübah görüyorlar ve gözleri bu putlardan başka hiçbir şeyi görmüyor; dolayısıyla otorite, güç ve para tapınma nesnesi(put) haline geliyor. Otoriteyi, gücü ve parayı kendilerinde toplamak/biriktirmek istiyorlar. Bunları elde etmek için girmedikleri kılık, atmadıkları takla kalmıyor. Bunlar için savaşıyor, vuruşuyor, kan döküp fesat çıkarıyorlar!

  Yaşadığımız çağa dikkat ediniz: Otorite sevdasından emperyalizm, güç sevdasından faşizm, para hırsından kapitalizm doğmuştur. Diyebiliriz ki insanlığın ezelî ve ebedî sorunu; Lât (otorite), Uzza (güç/kuvvet) ve Menat (para)dır.

  Oysa Allah şöyle diyor: Allah’tan başka otorite yoktur. (La ilahe illallah)
  Güç ve kuvvet yalnızca Allah’a aittir. (La havle ve la guvvete illa billah)
  Mülk Allah’ındır. (Lehu’l-Mülk)

  Bunlar yok olup, kırılıp dökülmüş putlar değil, yani yok olup gitmiş taşlar, tahtalar değil, içimizde yaşayan putlardır: Lât, Uzza ve Menat. Otorite, güç ve para!

  Dünyadaki savaşları, kan ve gözyaşını anlamak için bu gerçekleri iyi bilmek gerekir.

  Gerisi boş lâf!

  http://www.gunebakis.com....za-menat-makale,9162.html
  --spoiler--
  3 ... gazeloglu
 6. 6.
  aynı zamanda anarşisttir de. bana göre.

  (bkz: anarşizm)
  -1 ... everybody calls me alpha