1. 1.
  dileyenin efendisi olur, beni ilgilendirmez. atatürk de benim liderimdir, herkesin lideri olmak zorunda değil.
  16 -22 ... sweetmandarine
 2. 2.
  olabilir dedirten konudur. nasıl ki atatürk benim atam değilse hz muhammed te sizin peygamberiniz olmayabilir.,.
  11 -11 ... frank lucas
 3. 3.
  umrumuzda olmayandır.

  (bkz: senin vasat fikrinin ne önemi var)
  13 -2 ... enemyy
 4. 4.
  O, inananların peygamberidir zaten.

  Hz. Muhammed ile Atatürk kıyası da kabul edilemez zaten. Hz.muhammed alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Hz muhammed olmasaydı ne Atatürk ne fatih sultan mehmet ne de yaratılmış hiçbir şey olmazdı.

  Yaratılmış her şey onun için yaratılmıştır.
  10 -9 ... konyali heidegger
 5. 5.
  kadın nüfusunun artışını bile kıyametin alameti olarak alan bir dinin önderi zaten ben ve benim gibilerin efendisi olamaz. inanmak insanlığa alenen hakaret etmek olur.
  8 -16 ... ausencia
 6. 5.
  benim hiç değildir, efendilik, kölelik sistemine uyuzum.
  3 -2 ... kendinedinsiz
 7. 6.
  Bu inanmayanlarda ara ara gelen ben inanmıyorum bunu sağa sola sıçmalıydım kafasını bir türlü anlamıyorum. Kandil günü atar yapınca madalya veriliyor galiba?
  5 -2 ... zenn lavian
 8. 7.
  belli ki okumayı pek sevmeyen bir arkadaşsın. zira okusaydın, atatük'e göre de hz. muhammet'in alemlerin efendisi olduğunu bilirdin.

  “Efendiler: Mazharı nübüvvet ve risalet olan Fahri-alem Efendimiz, bu kütle-i Arap içinde ve Mekke’de dünyaya gelmiş bir vücudu mübarekti.”

  (Nutuk c. 3 sh. 1240)
  2 -5 ... 11234567
 9. 8.
  Ne var oglum adam tum kemalistlerin aman muhafazakarlarin oylarini da alalim aman muhafazakarlara da sirin gozukelim diye soyleyemediklerini ifade etmis ne var bunda.
  1 -1 ... rebel12
 10. 9.
  aman aman burada hz. muhammed'i efendisi olarak kabul etmeyen, burada müslüman olmadığını itiraf eden birisi var. yol açın. dünya bunların etrafında dönüyor. herkes işini gücünü bıraksın ve bunları düşünsün, malını mülkünü bunların üstüne yapsın... büyük bir marifet bu; adam hz. muhammed'i efendisi olarak kabul etmiyor, insanlık için ne elzem bir Vaka-i Hayriye. dağarcığımız bu çok önemli ve değerli bilgiyle aydınlandı, ışıl ışıl oldu. ölsek de gam yemeyiz artık.
  2 -1 ... alidemiral