bugün

arkadaşlar öncelikle merhaba.

geçtiğimiz gün bunu televizyonda tartışıyorlardı güzel ülkemin başka derdi kalmamış gibi. velhasıl meryem'in bakire olduğuna kanaat getirdiler.

fakat bu işte bir yanlışlık yok mu arkadaşlar? meryem bakire ise çocuğu nasıl doğurdu? çocuğu doğurduysa nasıl bakire kaldı? ve bakireyken nasıl hamile kaldı?

bu gavurlar allah-u teala'ya ne demek istiyorlar? hz. isa ile bazı münasebetlere girmiş olabilir mi? sorular çok fazla ancak tek bir gerçek var ki, meryem bakire olamaz.

bu konuya açıklık getirdiysek yurdumuzdaki hain peşmergeleri konuşabiliriz.

sevgiler.

edit: ateist değilim. bildiğiniz müslümanım arkadaşlar hemen yaftaya geçmeyin rica ve teessüf ederim.
görsel
imran ailesinden meryem tüm müslümanların annesidir.
(bkz: magdadali meryem)
size göre hiçbişeyi eleştiremiyoruz lan. biri önce rabbini bul diyor eleştirebilmek için. ulan bulmak zorunda mıyız. öbürü "ayet yazacağım buraya yakışmaz" edebiyatında. aydınlatın o zaman öğrenelim biz de nedir hemen car car.

bana göre bakire olmamak orospuluk değil o yüzden bunu sorgularken de hakaret etmiş olmuyorum. hadi ona trollük diyorsunuz ateist diyorsunuz. ben ciddi ciddi soruyorum öğreten olmadı çok bilen siz anlatın. biz de sizin tabirinizle "orospu cocuğu" gibi sormayalım.
olmaz öyle şey. birisi kaydı meryem e. ama kim kaydı ya saklıyorlar ya da isa meryem in kocası.

kafam karıştı yine. ben meryem in bakire kız oğlan kız olduğuna inanmıyorum.
bir kadının doğum yaptıktan sonra bakire sayılması anlamsızdır.

bununla beraber hamile kalmak için cinsel münasebet gerekmediği bugün bilimsel bir gerçektir. (bkz: tüp bebek)

evet hazreti isa tüp bebek uygulamasının dünyadaki ilk örneğidir.

edit: dindarım.
Ruh meryem'in eşidir. Bakirelik konusu hristiyanlık iddiasıdır. Islam kaynakları meryem ile ilgili bakire kelimesini kullanmaz iffet kelimesini kullanir. Iffet ile bakire kelimesi de anlasilacagi uzere ayri seylerdir. Kocasiyla birlikte olan kadin bakire degil ama iffetlidir. Meryem'in durumu da bu sekilde izah edilir. Yani sunu anliyoruz ki ruh a.s. meryem'in esidir. Hz. Isa da bu birliktelikten dogmustur. *
muhtemelen hiç olmamış birinin üzerinden bir gerçek yaratma çabası daha. hiçbir tarihi yapıtın ya da verinin literatüründe olmamış bir karakter bugüne damgasını vuruyor. ve bizler halen bunların üzerinden dünyayı anlamaya çalışıyoruz.
yahudilerin zaten bildiği, artık müslümanların da kabul etmesi gereken gerçek.
Ne değişecek olsada olmasada toplumun saygisini sevgisini kazanmiş bir insandan bahs ediyoruz .
Meryem Yusuf'u aldattı yusuf'da safmış anlamadı ya da kısırdı millet yusuf kısırmış çocuğu olmuyomuş diye dedikodu çıkarmasın diye bişey demedi.
çok olarak ciddi takılınız.
Allah en büyüktür iyi anlayınız.
https://kuran.diyanet.gov...isleri-baskanligi-meali-1

Merak eden müslümanlar açıp Meryem suresini okusun.
güncel Önemli Başlıklar