bugün

7 den 70 e hepimizin merak ettiği ve aydınlanmayı beklediği bilgi karmaşası.
şimdi yola çıkmış, ikindiye buradaymış dediler. evet.
acizlik arttıkça birileri ben mehdiyim diye ortaya çıkıp taraftar toplayacaktır.

bu sosyolojik bir durumdur, toplumlar aciz kaldıklarında bir kurtarıcıya ihtiyaç duyarlar ve bu inancı daha çok vurgulamaya birilerinin daha çok ortaya çıkmasına ortam hazırlarlar.

ha ne zaman gelir bilmem ben ama bu aciz bir durumda kim başarılı olursa o kendini ikna edici olarak birilerine kabullendirir.

zaten peygamberlik de böyle bir şeydir ama neyse.
dünya dertlerinden kurtulmanın yolunu mehdiye bağlamak zorunda kalmış insanın merakı. ne diyelim allah yardımcın olsun.
o günü ben de iple çekiyorum.
islam'da mehdinin olmadığını söyleyenler neye göre konuşmaktalar?
cübbeli ahmet hocaefendimize göre,
"bir gece ansızın gelebilir" miş..
kendilerinin yalancasıyız ehl-i sünnettirler sonuç itibariyle..
yoktur ve gelmeyecek diyenlerin çoğaldığı anda gelecektir. ve kılıcının tadına bu ülkede bakacak çok vatan haini vardır.
Mehdi inancının sağlam bir dayanağı yoktur. Gelmeyecek diyenlere nereden biliyorsun diyorsunuz bir de asıl siz cevap verin geleceğini nereden biliyorsunuz?
Geldi bile. Lütfen a9 izleyiniz...
mehdi islamla alakalı bir konu değildir. bekleyenler bilir ne zaman geleceğini
evvelce hacının biri geldi şam da yaşıyor falan demişti, japon ateisti james last a.
adnan oktar kendi kendine mehdicilik oynuyor. bu çılgın inşallahcı maşallahcı koyunlar da peşinden gidiyor. evet gelmiş evet istanbulda. mehdi nerden çıktı bi kere ya
gelmiştir, hatta vizyondadır.

(bkz: warcraft)
(bkz: warcraft iki dünyanın ilk karşılaşması)
(bkz: medivh)
insan kıyametin ne zaman gerçekleşeceğini merak ettiği gibi hz.mehdi'nin ne zaman geleceğini de merak eder.

Hz.mehdi Ümitlerin tükenmek üzere olduğu bi anda gelecektir.
geldi bile ama siz inanmamayı seçtiniz.
(bkz: hasan mezarcı)
Olmayan şey gelemez.evet.