1. 1.
  enteresan bir durumdur gerçekten. meryem'e bir "insan" eli değmemişken nasıl çocuğu olabilir? tabi allah'ın emriyle de, başka bir şey daha olabilir. bir ikincisi de hazreti isa'nın mucizeleri. tamam onlar da allah'ın izniyle, onda şüphe yok da, dünyanın kurallarına aykırı değil mi? insan kapasitesinin dışında değil mi? örnek vereceğim bak hemen ergen gibi eksi silahına davranma, şimdi dünyanın en şeytan devleti hangisi, diyelim ki amerika olsun. ben şimdi allah'ın yardımına güvenerekten amerika'ya kafa tutsam, hiç bir zarar verebilir miyim. işte mesela orada da "allah'ın izniyle, ya da yardımıyla" bana bir yardım gelir mi, gelmez tabi. farkımız ne o zaman, ya da senden diğerlerinden isa'nın farkı ne. abi adamın kapasitesi var ki ondan ya. genetik yani.

  --spoiler--
  3:47 - (Meryem): "Ey Rabbim, bana bir beşer dokunmamışken benim nasıl çocuğum olur?" dedi. Allah: "Öyle ama, Allah dilediğini yaratır, bir şeyin olmasını dilediğinde ona sadece 'ol!' der, o da hemen oluverir." dedi.

  3:48 - Allah ona kitab (okuma ve yazmay)ı, hikmeti ve Tevrat ile incil'i öğretir.

  3:49 - Allah onu israiloğullarına (şöyle diyecek) bir peygamber olarak gönderir: "Şüphesiz ki ben size Rabbinizden bir âyet (mucize, belge) getirdim: Size, kuş biçiminde çamurdan birşey yaparım da içine üflerim, Allah'ın izniyle o, kuş olur; anadan doğma körü ve alacalıyı iyileştiririm ve Allah'ın izniyle ölüleri diriltirim. Evlerinizde ne yiyor ve neleri biriktiriyorsanız size haber veririm".

  3:50 - "Önümdeki Tevrat'ı doğrulayıcı olarak ve size haram kılınan bazı şeyleri helal kılmak için (geldim) ve Rabbiniz tarafından size bir mucize getirdim. Artık Allah'tan korkun da bana uyun".
  --spoiler--
  -1 ... gok kubbeye kadar yolu var
 2. 1.
  Evet ki bu sebeple adı da 3 harflidir.
  2 ... aku suyu
 3. 2.
  Ateistlerin bildiği gibi, her kovanda bir ana arı bulunur ve bu ana arı hayatında 1 defa çiftleşme uçuşuna çıkar ve bu uçuş sırasında en hızlı olan erkek arı ile çiftleşir ve erkek üreme hücreleri bir kese içinde depo edilir. Kovana dönen ana arı yumurtlar yumurtalar spermanın bulunduğu kesenin yanından geçerken bazı yumurtalar spermalar tarafından döllenir. Bazıları ise hiç döllenmeden çıkar. Döllenen yumurtalardan dişi arılar, döllenmeyen yumurtalardanda erkek arılar dünyaya gelir.

  (bkz: Partenogenetik üreme)

  isa,a.s ın babasız dünyaya gelişini aklımız,almıyor dersek, yer yüzünde her yıl babasız dünyaya gelen erkek arıların meydana gelişini nasıl açıklarız?


  Bir başka örnek yaprak bitleri
  (bkz: afidler)
  ilkbaharda bazı ağaçların yaprak ve çiçeklerinden öz su emerek yaşarlar. Bu böcekler çiftleşmeksizin yani babasız yavru doğururlar. Bu yavruların tamamı dişidir. Yalnız sonbaharda çiftleşen böcekler doğutmayıp yumurtlarlar. Döllenmiş bu yavrularda ilkbaharda sadece dişi yavrular çıkar. Sonbaharda ise erkek yavrular çıkarlar.

  Örnekleri çoğaltabiliriz.
  Su pireleri. (bkz: Dafnialar)
  Bu canlılarda belirli bir mevsimde babasız olarak ürerler.

  yani allahın verdiği mesaj açık. istediğimi babasızda, anasızda yaratırım sebepler sizi aldatmasın
  Anne ve babamız dünyaya gelişimizde bir sebeptir. Bundan başka bir rolleri var mı? Gözlerimizi ellerimizi annemiz mi verdi?
  1 ... zayice